Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más pánikbeteg is érzett már...

Más pánikbeteg is érzett már ilyet? :S

Figyelt kérdés

Régóta pánikbeteg vagyok, mostanában megint rosszabb az állapotom és néha félek attól, nehogy elszakadjak a valóságtól.. Van mikor olyan érzés tör rám, hogy lehet az egész életem csak illúzió de ez csak egy pillanatig tart, de nagyon meg tud ijeszteni..

:S


2011. dec. 2. 11:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A GADos kommentes vagyok ... hát van, hogy nekem is összefolyik az álom és a valóság :S nagyon rossz :( (az a vicc mikor álomban is valóságban is megtörténik valami >< ). Bár vannak teljesen jó napjaim, olyankor mondhatni magamnál vagyok :) ... viszont mikor szorongok feszít a fejem, főleg a homlokom és hátul, a tanulás sem megy meg semmi ... Én azt olvastam valahol, hogy nem lehet megőrülni tőle... egyébként ez egy plusz rossz dolog, hogy emiatt pánikolsz :P ... mondjuk tőlem külön megkérdezte a pszichiáter mikor voltam, hogy attól nem e félek, hogy megőrülök, szóval nem tudom o.O ... csak lazán :) tudom, hogy nem könnyű, de legalább ilyeneken nem izgasd fel magad :) ... amúgy ti szedtek valamit, vagy járok terápiára? Nem antidepit írtak fel 1 hónapja, de nem mertem elkezdeni, következőleg februárba megyek dokihoz, talán addig rászánom magam, bár nem hiszek benne :(.
2011. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én járok pszichiáterhez, meg szedek gyógyszert, de szerintem váltani fogok.
2011. dec. 3. 15:35
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező: magam is pánikbeteg voltam. Ezért nem értem a mondatodat, hogy: "régóta pánikbeteg vagyok, mostanában megint roisszabb az állapotom"

Én egyszer voltam pánikbeteg, kórházba is kerültem vele. Ez még a pánikbetegségem 2. hónapjában történt. Ott tisztességgel kikúráltak, elláttak gyógyszerrel, a lelkemre kötötték, hogy azokat egy darabig még szedjem. Végül az itthoni pszihiáter beleegyezésével elhagytam a gyógyszereimet, és meg voltam gyógyulva. Vagyis nem jött elő többé a pánik. Ennek már 7. éve.

Tudod, én azt a 2,5 hónapot, amíg tartott nem tartom régótának. Vagyis te talán évekig tartó pánikbetegségról írsz. Jártál már orvosnál? Mármint állami sztk-s pszichiáternál? Kaptál gyógyszert? Hatott? Ha nem, akkor visszamentél?

Tudod a pánkibetegség jól gyógyítható betegség. Aki tisztességgel elmegy az sztk-s pszichiáterhez, az meg is gyógyul, ráadásul ingyen kezelik. A gyógyszere a legolcsóbbak közül való. Egyhavi antidepresszáns, 3 a nyugtatója kb 800 Huf, vagyi kevesebb egy doboz aszpirinnél. Szóval ezért nem értelek, meg azokat a betegeket sem, akik drága pszihiátriai gyógyszerekről hablatyolnak, csak mert annyi merészségük sincs, hogy rendes állami orvoshoz forduljanak. Persze aki bírja, mehet magánorvoshoz is, de az ne itt sírjon. Hanem fizessen.

2011. dec. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Előző okoskának! 4! éve rendesen járok kiba...tt állami pszichiáterhez, szedem a gyógyszereket és semmi javulás!

am. tényleg csak havi 400Ft-om megy rá...

2011. dec. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

tegnap 13:43


szerintem szedd be! nem lesz tőle bajod :)

2011. dec. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Tegnap 23:47:


Hu, de okos itt valaki. :) Mintha ezeket nem tudnám, mit kell ilyenkor tenni.. Képzeld, igen, évek óta pánikbeteg vagyok, igen, SZTK-ba járok gyerekkorom óta pszichiáterhez, és igen, szedek antidepresszánst, már a 2-ik fajtát, aminek úgy érzem, már nincs értelme..(Az elsővel viszont volt egy majdnem 2 éves tünetmentes időszakom, de újra kijöttek a tünetek utána, ezért kipróbáltuk a mostanit). Mert az utóbbi pár hónapban ismét úgy érzem magam kb., mint az elején, max. annyival jobb, hogy kilépek az utcára kísérővel, de nem messzire, és egyedül meg sehová.. Mert nem tudok...Hiába mondogatják, hogy próbálkozni kell, amikor már odáig jutok, rögtön a rosszullét rám is tör..

Neked úgy látszik, szerencséd volt.. Nem mindenkinek van ilyen szerencséje, hogy már az első gyógyszer után tünetmentes lesz ennyi ideig..Szóval ne csinálj úgy, mintha ez ilyen karikacsapásra meg tudna szűnni mindenkinek...

És kórházba meg nem fogok menni, mert nem fogom magam bekábíttatni, hogy csak aludjak ott 2 héten át..

Több értelme van, ha keresek egy másik dokit, és akkor igen, legyen magándoki, fizetem (ha végre lenne mód, hogy sikeres gyógyulásom legyen, akkor vállalom), és majd ők megállapítják, melyik lenne a legjobb a mostani állapotomra, és mellette terápiára is fogok járni.

De itt mást kérdeztem. Azt, hogy más is érzett-e már ilyet, hátha kapok megnyugtató választ, h. ettől nem őrülök meg, nem pedig azt, milyen gyógymódok vannak, mert azt magam is tudom.

2011. dec. 4. 12:54
 17/19 anonim ***** válasza:

"(Az elsővel viszont volt egy majdnem 2 éves tünetmentes időszakom,"

A kórházi pszichiáterem véleményét írom: ( ő mondta a terápiás foglalkozáson)

"A visszaesők 90%-a azért kerül vissza, mert túl korán fejezte be a kezelést."

Ez már az én ( az okoska) meglátásom: visszaesés után mindig nagyobb dózisú, vagy erősebb hatóanyagú szert kap a paciens. És szidja a dokit, az államit, holott magáőt kellene fejbekólintania. stb...

Az itt írkodó, gyógyíthatatlan, visszaeső, a betegségét szégyellő paciens etc. mind ilyen.

2011. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"És kórházba meg nem fogok menni, mert nem fogom magam bekábíttatni, hogy csak aludjak ott 2 héten át.. "


én gondolkodom a kórházon...az orvosom szerint ez lenne a legjobb megoldás és már nagyjából én is kezdek egyetérteni, de most ezzel megijesztettél, mert azt én sem akarom :/ Nkem az orvos azt mondta, hogy csak beállítanának egy másik gyógyszert és kész. Akkor ez nem így működik? :S

2011. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Tegnap 20:53:


Amikor abbahagytam a gyógyszert, az nem úgy történt, hogy "áh, most gondolok egyet, és abbahagyom, én így látom jónak", hanem A PSZICHIÁTEREM JAVASLATA VOLT, hogy mivel már tünetmentes lettem, mondta, fokozatosan elhagyhatom. Így is lett. És ezt így szokás. Amikor valaki eléri a tünetmentességet több hónapon át, el lehet hagyni a gyógyszert.

A második gyógyszer, amit felírt nekem a doki, azt sem én találtam ki, hogy "legyen mondjuk ez", hanem Ő ÍRTA FEL NEKEM.

Nem tudom mit képzelsz, hogy azt hiszed, én állítgatom magamnak be a gyógyszereket. Én nem vagyok olyan felelőtlen és buta, mint amilyenek gondolsz. Én bíztam mindig az orvosomban. És ugyan miért is kéne fejbe kólintanom magam?

Egyébként, ha annyira fel vagy háborodva ezeken a kérdéseken, minek olvasgatod akkor a "siránkozó gyógyulatlan betegek" írásait? Örülj magadnak, hogy te ilyen gyorsan és könnyen kigyógyultál.



Legutsó hozzászóló: Nem tudom, én mindenfélét hallottam a kórházi kezelésekkel kapcsolatban, meg én amúgy is irtózom a kórházak légkörétől, inkább választom a barátságos környezetet (magánrendelő)..

2011. dec. 6. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!