Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MEG FOGOK ŐRÜLNI? ennek nincs...

MEG FOGOK ŐRÜLNI? ennek nincs értelme

Figyelt kérdés
mi a f*sz lehet már? HÓNAPOK ÓTA úgy érzem magam mint aki nem is él a világban. bármi történik, nem változtat semmin. megállás nélkül azt érzem mintha folyamatosan álmodnék. mintha az egész eddigi életem meg sem történt volna. mintha nem is a valóságban lennék. közben elképesztően depressziós vagyok, egyre jutottam: hogy az életemnek nem volt és nem is lesz értelme és esélyem sincs rá mivel meg fogok őrülni. gondolom én. gondoltam már pánikbetegségre, skizofréniára, deperszonalizáció/derealizációra. mult hónapban lettem 18 és ez csak rosszabb lett. azóta már nem hiszem el hogy én valójában élek. és képtelen vagyok normálisan élni.
2011. dec. 2. 21:12
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

Ez hál'istennem csak néha jön elő de akkor is a reménytelenség meg hogy meg fogok őrülni (derealizáció miatt - amit ne szólj le mert tényleg elképeszttően rossz nemtudom voltál e már betépve vagy annyira részeg vagy akármi hogy nem voltál biztos a valóságban de kb ehhez hasonlíthatnám csak 100000000x rosszabb ,hogy nemtudod mitől van és mi lesz és stb. Amikor már az anyád is csak szellemként jelenik meg és biztos vagy benne hogy álmodsz és senki sem létezik sőt még te sem ,az igazán sz*r és ilyenkor szokott még előjönni a depreszzió).

De tényleg köszi a tanácsodat és bocsi ,hogy lepontoztalak de a kávés dolog nagyon lenézően hangzott :)

De most itt az új év - szociofóbiám miatt nem mentem sehova de ideje változtatni =)

jah és tényleg Boldog új évet :D

2012. jan. 1. 03:55
 42/48 anonim válasza:

Tr.

Az óceán közepén,egy magányos süllyedő hajó egyetlen utasa,ki egyben kapitánya is volt,magára húzta a lyukas mentőmellényt és beugrott a vízbe.Elméje arra összpontosított,hogyan tehetné éppé,azt az életmentő eszközt

ami lazán körül ölelte.

Nem gondolt arra,mi történne ha mentőmellénye úgyan ép lenne,de hogyan fog a több ezer

kilométer hullámzó tengeren,átjutni,élelem,víz,tájékozódás nélkül.

Hogy tovább fokozzam a feszültséget:akkor és ott sötét is volt,meg hideg,meg aztán a víz irdatlan mélysége tátongott alatta,kicsi és elveszett voltát ezerszeresen rányomva reszkető szívére.

A félelem,meg a hideg zsibbasztotta ujjaival próbálta befogni azt a lyukat,amiről akkor,úgy gondolta,közé és annyira vágyott,további élete közé áll.

Az ezer kilométerek,mintha nem léteznének számára,nem gondolta:"hiába is állnám útját a mellényből távozó levegőnek,hiszen ami igazán,köztem és a szabadulásom közt áll az a roppant távolság,a hideg,a hullámok,az éhség,a szomj,...

Itt a történet vége.

A kérdés:Van-e a mentőmellényen kivül valami hosszú távú megoldás problémájára,és ha van az érdekli-e,vagy pusztán a mellény lyukát akarja eltüntetni,és netovább?!

2012. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
Szerintem csak a mellény lyukát akarja eltüntetni. A többi meg majd jön magától. Vagy nem ...
2012. febr. 11. 14:35
 44/48 anonim válasza:

Tr.

Sok dolog jön magától,de a hosszútávú megoldás nem.

A legtöbb ember az egész életét azzal tölti,hogy foltozgatja a lyukat,és mivel általában mások is ezt csinálják,úgy gondolja,ez a normális.

Ha meguntad,hogy a mutatóujjaddal fogod be a lyukat,hát válts át hüvelykujjra,ha unod a piros cérnát,most foltozd a szakadást kékkel,majd zölddel,feketével,és így tovább,...

A lényeg érezd jól magad.

Ám ettől még az óceán közepén vagy.Ilyen,olyan technikákkal megtanulhatod,hogy ideig-óráig jól érezd magad,de ettől még ott vagy ahol voltál.

A kérdés az,te mit akarsz?

A szakadást illetve lyukat akarod megszüntetni vagy az óceánból akarsz kijutni?

2012. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Szia.19 éves vagyok. Velem is ez van, nagyon átérzem a helyzeted és nagyon rossz, nem tudom hogy mit csináljak. Azt hittem egyedül vagyok ezzel.A családomnak panaszkodtam hogy nem érzem jól magam, elmentem vizsgálatokra de semmi...azt hitték csak kitalálom az egészet.Később kiderült, hogy pánikbeteg vagyok,ez igaz de nem értem hogy jöhet ehhez az, hogy nem fogom föl hogy mi történik velem, mintha nem is élnék. Kérlek írj vissza, én megértelek.
2012. márc. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

utolsónak:

pánikbetegség igenis okozhat ilyet meg mi egymást!!!

pszichológushoz elmentél már? Az elején kell megfogni a dolgot és akkor minden rendbe jön! Ez mind lelki okokból jött létre,hosszú folyamatként. plusz még 1 szerotoninnak nevezett hormon hiány is közre játszik ebben. A lényeg,hogy rájöjj, amikor ez az érzés van,hogy ez nem igazi, csak te érzed úgy! pl.: ugye pánikroham sem igazi illetve úgy nem igazi hogy bajod nem lehet tőle semmi csak nagyon rossz meg kellemetlen,és ha tudatosítjuk magunkban hogy na oké rohamom van de semmi bajt nem okoz,akkor máris könnyebb lesz! Rem. érted amit írtam.

& a legfontosabb: szakemberhez fordulni! lehet nem az első lesz a jó,de addig keress amíg meg nem találod a megfelelőt! sőt én még tudom ajánlani a hipnózist is!

Minden jót!

2012. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Hát igen az elején sejtettem hogy csak a pánikbetegség miatt van, csak azóta egyre rosszabb és már mindent bebeszéltem magamnak.Voltam pszichológusnál, de nem segített, igaz nem kellett volna feladnom. Kaptam olyan gyógynövényes készítményt ami a hormonrendszerre hat, de az viszont drága hogy minden hónapban megvegyem.Az a baj hogy már régebb óta van ez, későn jöttünk rá hogy mi a bajom, és a szüleim sem úgy álltak hozzám ahogy kellett volna. A pánikrohamot már viszonylag jól kezelem, szerencsére az nem tart egész nap/éjszaka. Tudom hogy nem igazi érzés, csak folytonos és ez nagyon kiakaszt, ráadásul sosem lehetek nyugodt mindig van valami probléma.Nem is nagyon hitték el nekem hogy ez a bajom, már nem is mondom mert hülyének néznek, nagyon egyedül érzem magam. Pár nap múlva 20 leszek, jönnek a vizsgák és nem tudom rendezni az életem. De nem adom föl, megfogadom amit írtál. Nagyon köszönöm a segítséget, már így kicsit jobban érzem magam:')
2012. márc. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:

- Sylvia Plath: Üvegbúra

- sok alvás, sport (kár, hogy mindkettőhöz gyenge vagyok akaratilag - egyelőre)

- olvastam (mert egy hipochonder vagyok) olyan betegségről, amelynél a bélben megtelepedő gombák folyamatosan alkoholt termelnek a cukorból ezáltal állandó bódultságot és májkárosodást okozva

- így jár az, aki értelmesebb az átlagnál, és ráébred, hogy csirkék vagyunk egy csirkefarmon

- kávét nem javaslom

2013. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!