Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás,...

Generalizált szorongás, benzodiazepinek -van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta elfojtó, szorongó ember vagyok, különböző okok miatt, dependens személyiségzavart diagnosztizáltak nálam, az utóbbi években pedig annyira úrrá lett rajtam a generlizált szorongás, hogy egy depresszióval társult szorongásos fázisban nagy hülyeséget is csináltam, amelyet most nem részleteznék...A lényeg,hogy azóta pszichiáterhez és pszichológushoz is járok.A depresszióra antidepresszánst szedtem, a szorongásra Xanaxot. Az előbbit szerencsére már elhagyhattam, de közben benzodiazepin (Xanax) függő lettem...


Nem túlzok, amikor azt mondom, a mindennapos, állandó szorongás fizikai kínjai közt élek: kezdve a görcsben lévő gyomortól a refluxon, a szívritmus zavarokon, elalvási és átalvási nehézségeken, a folyamatos "belső remegésen", szájszáradáson, keresztül a hasmenésig minden...


Minden stressz (a "pozitív és a negatív stressz" is) egyforma tüneteket okoz nálam, nem tudok különbséget tenni.Olyan helyzetek is indokolatlanul nagy stresszt okoznak, amelyeknek nem kellene, ráadásul tudatosul bennem,hogy nem kellene "stresszelnem", de képtelen vagyok uralni a fizikális tüneteket (főleg a hasmenés és a remegés kínos,ami már sokaknak feltűnt,illetve az,hogy nem bírok enni).Iszonyúan kimerít fizikálisan a szorongás, és úgy érzem, hiába próbálok küzdeni ellene,"elnyomni", "bemagyarázni magamnak", hogy "mi a fenéért kell emiatt a másnak semmiséget jelentő dolog miatt szorongani?" -képtelen vagyok rá:( Próbáltam relaxáló zenéket, de nem segít,mert jár az agyam közben.Az egyetlen dolog,ami képes feloldani a gyomorgörcsöt, képes ellazítani, és lehetővé teszi, hogy "nyugodtnak" érezzem magam,és tudjak aludni, az a Xanax. Hihetetlen megkönnyebbülés amikor beveszem, és ezt a megkönnyebbülést más úton eddig nem sikerült elérnem:( Emiatt képtelen vagyok elhagyni a Xanaxot, benzodiazepin nélkül nem tudok aludni, mindennap az estét várom, hogy bevehessem,és enyhüljenek a fizikai tünetek, feloldódjon a gyomorgörcs, tudjak enni,stb.:(


Ugyanakkor tudom, hogy ez nem megoldás,és nem lehet végleges, illetve tudom,hogy menyi kárt tudnak okozni a benzodiazepinek,és abba kellene mihamarabb hagynom.Viszont sokkalta jobban félek attól az érzéstől, hogy hogy fogom magam érezni Xanax nélkül, mint attól,hogy mennyi kárt okoz a szervezetemben...


Szeretnék hinni abban,hogy elhagyhatom egyszer, és,hogy a generalizált szorongás valahogy "leküzdhető".De régóta (több,mint 1 év) járok pszichoterápiára,és valahogy mégsem sikerül:(Túl sokat "agyalok előre" mindenen, és mindentől "félek",pedig alapvetően talpraesett embernek tartanak a környezetemben.


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszasan írtam.Szeretnék beszélgetni olyan emberekkel,akiknek sikerül(t) féken tartania a szorongását,és/vagy abbahagyni a benzodiazepinek szedését.Kérlek,mondjátok, hogy ebből az állapotból van valamilyen kiút!:(Nektek hogyan sikerült?


Hálás lennék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat!


Köszönöm szépen!



2011. dec. 7. 20:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy menekülj, addig amíg teljesen rá nem mész. Aki nem akarja, azon sajnos nem lehet segíteni. Nem tudsz mit csinálni, hiszen nem együtt müködő veled. Sajnálom.
2022. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!