Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történhetett vele, miért...

Mi történhetett vele, miért romlik így az állapota? (mániás depresszió)

Figyelt kérdés
Az egyik közeli rokonunk mániás depressziós. Folyamatosan jár pszichológushoz és csoportterápiára is. Sajnos az utóbbi néhány évben rohamos szellemi leépülést vettünk nála észre (ő ezt nem ismeri el). Ő nem volt szellemi fogyatékos, most mégis sokszor úgy viselkedik és reagál dolgokra, mint egy 5 éves gyerek, pedig már 56 éves. A pszichológus már beutalta volna kórházi kivizsgálásra, de ő nem akart menni és mivel nem ön és közveszélyes, így kötelezni sem lehetett rá. A családot ellenségnek tekinti és úgy is kezel minket. Beszélni már nem tudunk vele, sokszor már el is fordul, ha meglát minket, úgy tesz, mintha ott sem lennénk. Már nem engedélyezi azt sem, hogy közösen beszélgessünk a pszichológussal (így közösen meg tudtuk beszélni a vélt vagy valós sérelmeit). Teljesen elfordult tőlünk, mindezt úgy, hogy közben azt hangoztatja, hogy mi nem akarunk segíteni neki és mi csak rosszat akarunk, csak a szakemberek segítségében bízik. Nagyon szeretjük és szeretnénk segíteni neki, de nem engedi. Szörnyű látni, hogy egy alapból kedves ember így kifordul magából és még csak tenni sem tudunk ellene semmit, csak nézhetjük a leépülését. Nem igazán tudjuk, hogy ez a betegség elhatalmasodása miatt alakult-e ki vagy a kezelés nem megfelelő neki. Tudnátok tanácsot adni?
2011. dec. 9. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszert szed rá? A mániás depresszió nem szokott szellemi leépülést okozni, ráadásul gyógyszerekkel tünetmentesség érhető el. Itt szerintem már más pszichés betegség is kialakulhatott.
2011. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, elég sokat szed és egyre erősebbeket ír fel az orvosa, de már ezeket is titkolja, így nem tudom most miket.
2011. dec. 9. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínüleg a gyógyszer hatására teszi azt amit tesz. Szerintem bármi történjék is, ne forduljatok el tőle. Nagyon nehéz lehet, és igen, kegyetlen végignézni egy általunk szeretett ember leépülését.

Nem tudom mit lehetne tenni, mert ahogy Te is írtad, nem kötelezhető arra, hogy kórházba vonuljon, és másik orvoshoz se tudjátok elvinni, ha Ő nem akarja.

Sok türelmet kívánok nektek.

2011. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon nehéz, főleg az idős szüleinek, akik mindent megtesznek érte de cserébe már csak azt kapják, hogy nyíltan a halálukat kívánja, ezt napjában többször is elmondja nekik. Természetesen elfordulni nem fogunk tőle, ha ezt akarnánk tenni, akkor nem küzdenénk érte még mindig.
2011. dec. 9. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!