Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már kényszerbetegség?...

Ez már kényszerbetegség? Minden este pakolgatok és rendezgetem a könyveimet, és amikor végre ágyba kerülök, nem bírok aludni, mert érzem, hogy még kéne pakolni valamit/ akármit..

Figyelt kérdés
Felkelek, megint törölgetek, rendezgetek, olvasok és ez megy éjfélig. sőt, tegnap hajnali 1-ig.:/
2009. máj. 19. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vizsgázol véletlenül a közeljövőben? Mert én olyankor szoktam, ha lenne valami más, fontos dolgom.
2009. máj. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
egy kicsit annak tűnik, igen. Főleg, ha az okát nem tudod megmagyarázni
2009. máj. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ez még nem kényszerbetegség. ha az embert stressz éri, vagy valami lelki baja van, tudat alatt így próbálja elfojtani. én pl. megfigyeltem, hogy időnként mikor a krumplit kockázom, számolok, vagy sűrűn érzek késztetést, hogy átrendezzem a lakást. később, mikor pszichológiát kezdtem tanulni, az elfojtás témakörében pont a számolást és a rendezkedést hozta fel példának a tanár. akkor kicsit megnyugodtam, hogy ezek szerint normális vagyok.
2009. máj. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtutibb módszeremet ajánlom: írj.

papírra, tollal. bármit. ami eszedbe jut, legyen az akármilyen baromság.


Kezdheted pl így:

"Ma megint rámjött ez a hülye pakolászhatnék. Nem tudom, miért csinálom, ilyenkor mindig az van bennem,...."

nagyon érdekes lesz, majd meglátod.

2009. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!