Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Buspiron hatóanyagú gyógyszerr...

Buspiron hatóanyagú gyógyszerrel (Anxiron, Spitomin) kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Szorongásra kaptam, állítólag nagyon kevés mellékhatása van, és pár hét múlva alakul ki a hatása. Szedte valaki?
2011. dec. 21. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Én utánanéztem a házipatika oldalon és ott megáltam, hogy:

- Álmosító, tompító hatása nincs, a szorongást más módon csökkenti, mint a hagyományos nyugtatók.

A szellemi teljesítményt, tanulást, memóriát nem befolyásolja.


aztán lejjeb írja


- Az Anxiron tabletta ronthatja a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges szellemi/fizikai képességeket, ezért, különösen a készítmény alkalmazásának első időszakában a fenti tevékenységeket csak óvatosan szabad folytatni.


Ez nemcsak paradoxon, ez felelőtlenség is!

Aztán írja


- A túladagolás tünetei: erős szédülés, nagyfokú aluszékonyság vagy eszméletvesztés, émelygés, hányinger, hányás, erősen beszűkült pupillák.


Érdekes

És a végén még


- Központi idegrendszeri mellékhatások:

Szédülés, fejfájás, szorongás, nyugtalanság, idegesség vagy szokatlan izgatottság, pánikrohamok, álmatlanság, rémálmok vagy nagyon élénk álmok, koncentrálóképesség csökkenése, aluszékonyság, depresszió, pszichózis, mozgászavar, izomfájdalmak, -görcsök, -rángások, -merevség, fáradtság, gyengeségérzés, zsibbadás.


Szerintem egyél-igyál-dolgozz-játszál-qúrjál-viháncolj életed végéig mindenféle sz@r nélkül.

2012. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves, hogy bemásoltad a betegtájékoztatót. Bármilyen hihetetlen, de azt én is megtaláltam a Google segítségével kb. 2 másodperc alatt. A jótanácsot a végén pedig külön köszönöm, nagyon hasznos volt. Elsősorban SZEMÉLYES tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, mint ahogy írtam is.
2012. jan. 14. 10:09
 3/3 anonim ***** válasza:
még aktuális a kérdés?
2013. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!