Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szüntessem meg ezt az...

Hogy szüntessem meg ezt az idegesítő, visszatérő gondolatot?

Figyelt kérdés

Pár hete állandóan egy gondolat kínoz, ami szinte mindig, ha egyedül vagyok, előjön...elég fura, nem tudom,hogy mitől jön elő és hogy egyáltalán miért van ilyen gondolatom..de ilyenkor attól félek,hogy megáll a szívem..:$$:(( nagyon kellemetlen és ilyenkor nagyon feszült leszek,napok óta alvászavaraim vannak e miatt(nem egyszer volt,hogy hajnali 3-kor még ébren voltam,és órákig vergődtem éberen..)

Mit tehetnék,hogy többé ne gondoljak erre??Mindig nyugtatom magam,hogy ez hülyeség,egészséges vagyok,és emiatt nem érdemes felidegesíteni magam..de képtelen vagyok kiverni a fejemből:((( Esténként zenét hallgatok,vagy bekapcsolom kicsit a tv-t,már nem tudok mit kitalálni,hogy könnyebben elaludjak..semmi nem használ...mit tegyek??Aki tud lécci segítsen mert állandóan feszült és ideges vagyok,ha ez előjön(már egyre többször..:((),és már nem bírom!!Pszichológushoz kéne mennem?? Dehát ez milyen tünet??Állandóan azon pánikolok,hogy többé nem ver a szívem??o.o


2011. dec. 28. 20:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
azért annyira nem vicces dolog, hogy ilyen smiley-kat használj. hány éves vagy?
2011. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Basszus csak másodszorra mondom hogy 15,és ez baromira nem számít,ha 40 lennék akkor is ugyanilyen kellemetlen lenne,és én akkor is írnék smiley-kat,sokkal könnyebb kifejezni vele az érzéseimet ..-.- és nyilván nem a betegségre értettem hanem arra hogy az egyik válaszoló félreértette a kérdésem..-.-'' és különben is ez az én bajom..de amúgy meg nyilván nem ezen röhögtem,hiszem nekem iszonyatosan kellemetlen ez a dolog,nem tudok aludni,állandóan félelemérzetem van és ideges vagyok,szorongok,rossz a hangulatom..szerinted nekem ezen mi olyan vicces??
2011. dec. 28. 23:15
 13/22 anonim ***** válasza:

Azt a videót láttam, megrázó. Ilyen viszonylag lájtos tünetekkel ne rohanj egyből dilidokihoz, gyerekeknek nem tanácsos az ilyen mindenféle antidepi meg szorongásoldó, mert nem tudják, hogy hogyan hat a fejlődő szervezetekre. Úgy tudom, hogy nagyon indokolt esetben adnak csak. Ez még talán nem az. Szüleidnek szólj azért. És pszichológushoz talán el kéne, hogy vigyenek. Meg kipróbálhatnál valami relaxációs technikát. Akár az is jó lehet, ha valami kellemes, nyugtató zenét hallgatsz (pl. Enya) és közben csukott szemmel fekszel és lazítasz :)

hajrá :D

2011. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
egy videó miatt nem alakul ki pánikbetegség.
2011. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"ha egyedül vagyok, előjön..."


Fogalmazzunk úgy, hogy ha ráérsz, akkor előjön.


Egy kicsit szorongasz, és amikor épp nem foglalod el magad semmivel, akkor keresed, hogy mi miatt lehet szorongó hangulatod. És ezzel kezdesz foglalkozni, hogy mi lesz, ha megáll a szíved. Mások ilyenkor elkezdenek betegségekről olvasni, aztán egymás után fedezik fel magukon a tüneteket, és hol a ráktól rettegnek, hol a szívbetegségektől stb. Vagy letöltenek pár zenét és filmet, utána meg a rendőrségtől kezdenek rettegni.


Valójában előbb van a szorongás, és utána a "tárgya".


"Mit tehetnék,hogy többé ne gondoljak erre?"


Foglald el magad valamivel, amire oda kell figyelni. A tévé nem jó. Az olvasás viszont pl. igen. Matekpéldák megoldása vagy egyéb tanulás is.


"hogy könnyebben elaludjak..semmi nem használ..."


Nap közben el kell fáradni, és akkor nem lesz gond az elalvással.

2011. dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Két dolog lehet: Egyik, hogy megérezted, hogy szívmegállás lesz a halálod oka és hamarosan ez be fog következni. Másik, hogy nem foglalod le magadat olyan mértékben, amilyen mértékben vágyna rá az agyad, a fizikumod. Valószínűleg olyan stádiumban vagy, amikor az élet értelmét keresed és ezzel természetesen a halál gondolata is felmerül benned. Ez kortól függetlenül tör az emberre és valaki soha nem jut el ehhez a kérdéshez, mert nem érett rá még száz évesen sem. A kérdező tizenöt életévével semmi esetre sem kevesebb egy idősebb válaszolónál. Aki rangsorol bármi alapján, annak már a válaszát sem kell figyelembe venni szerintem. Tedd a szívedre a kezedet vagy másként figyelj befelé és kérdezd meg magadtól, melyik választ érzed valóságnak. Az elsőt, vagy a másodikat. Remélem segít.
2011. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 pókhalálebédfagyi ***** válasza:

A videó engem is megijesztett. NAGYON. Miután megnéztem, úgy gondoltam, írok neked.


Szerintem a problémád kiváltó oka nem a videó, az csak felszínre hozott valamit. A videóban szereplő kislánynak senki nem nyújt segítséget, cserbenhagyják. Valószínűleg tudat alatt azonosultál vele. Ez az empátia, ami miatt te valószínűleg segítettél volna neki és aminek hiányában a járókelők otthagyták.


Érzékeny lény lehetsz. Én is annak tartom magam, és ezért engem is nagyon felkavart. Viszont fel kell tenned magadnak a kérdést: nem lehet, hogy ez a videó egy felnagyított, dramatizált változata a saját félelmeidnek? Lehet, hogy a saját cserbenhagyástól való félelmed, bizalmatlanságod láttad benne tükröződni? Amikor a szívedre koncentrálsz - attól félsz, hogy valami bajod lesz, és senki nem segít majd neked. Továbbá az is lehet, hogy gyerekkorodban megtapasztalt negatív élmények (amikor akár fizikailag, vagy érzelmileg magadra voltál hagyatva, és ez a bizonytalan érzés belédégett) még benned élnek, csak elnyomtad őket.


Én úgy gondolom, hogy az emberek alapvetően jók, és lehet bennük bízni. Nem tartozom azok közé, akik a tárgyalt videó láttán kijelentik, hogy errefele halad a világ. Ezt nem akarom elfogadni, és nem hiszek benne. Nézz magadba: te mit tennél, ha látnál valakit hasonló helyzetben? Természetesen, megpróbálnál tenni érte! Gondold végig, hogy a barátaid, ismerőseid hogyan reagálnának. Valószínűleg ők is. Az utcán többször láttam már, hogy az emberek segítik egymást. A fővárosban. És nem is kellett hozzá szívroham.


Szerintem nincs mitől tartanod. A média szeret ezekre a jelenségekre koncentrálni, hogy félelemben tartson téged. Történnek sajnos ilyenek is, de ki tudja, lehet, hogy közben egy faluval arrébb meg 3-4 hasonló gyereket együttes erővel mentettek meg! Csak az nem annyira érdekes, hogy bekerüljön a hírekbe.


Végezetül csak annyit mondanék, hogy megértelek, mert nekem is voltak ilyenjeim mint neked. Ne aggódj, el fog múlni!

2011. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak,akik próbáltak segíteni:)

Anyum elvitt biorezonanciára,amin kiderült,hogy nincs semmilyen szervi bajom(azt előtte is tudtuk szerencsére),de a csajszi,aki kezelt,tanácsolta,hogy menjünk el spirituális választerápiára minél előbb,mert simán lehet,hogy addig gondolok erre,míg tényleg történik vmi,szóval beképzelem magamnak..

El is mentünk,nem tudom,ki mennyire hisz ezekben,de kiderült,hogy ez a videó aktivált bennem vagy egy kiskori emléket,vagy az egyik előző életembeli dolgot(el is mesélte,hogy abban az életemben hogy haltam meg..),és mondta,hogy ezt le kell zárnom,mert ez már egy új élet.És ez a félelem 'blokkolt' bennem bizonyos pozitív tulajdonságokat,pl öröm,életerő stb.és sokat kell ezekre gondolnom,és kitisztította belőlem a félelmet satöbbi, még sokat mesélhetnék..aztán ma is voltam biorezós kezelésen,és ez az aurámat is megtisztítja,szóval már tényleg sokkal jobban érzem magam,már tudom hogyan kezeljem,szedek néhány homeopátiás gyógyszert is,és már tényleg sokkal jobban vagyok:))

2012. jan. 14. 16:16
 19/22 anonim ***** válasza:
A homeopátiás szerek placebo elven működnek, a lényeg, hogy te is gyógyulni akarj. Egyébként nem véletlen vannak korhatárok a filmeknél, videóknál stb. Az ilyesmit feldolgozni csak egy bizonyos kor felett lehet normálisan. Most nem az említett videóra gondoltam, de aki azt küldte/mutatta neked az sem komplett.
2012. júl. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem küldte senki,hallottam az esetről és egyszerűen nem tudtam legyőzni a kíváncsiságomat úgyhogy megnéztem a vidit..amit utána nyilván meg is bántam:|| egyébként ez a kezelés nem vált be,csak eleinte használt,a hitem a természetfeletti dolgokban erősen lecsökkent-.- ez a gondolat a mai napig minden este előjön amint vízszintesbe teszem magam..de ez van,már nemis érdekel,hozzászoktam,lehet hogy elmegyek még pszochológushoz ha mégis csak nagyon megunnám és kész:)
2012. júl. 18. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!