Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álmodozó, gondolkozó típus...

Álmodozó, gondolkozó típus vagyok, de nagyon. Betegség?

Figyelt kérdés

Azt látom magam körül, hogy az emberek még 5-10 percre is elfoglalják magukat, zenét hallgatnak a zenére odafigyelve vagy olvasnak. A metrón a legtöbbször az összes ülő ember kezében van valami, ha mégse, akkor az illető félálomban van. Úszni se sokan járnak egyedül, ha mégis, akkor unják magukat.

Ezzel szemben én nemhogy 5-10 percig elvagyok, hanem mondhatom, egyik hobbim az elgondolkozás. Kiskorom óta - semmi túlzás: mióta Őseim engedték - eljártam sétálni, közben elgondolkoztam. Közlekedés alatt elgondolkozom. A sportok közül az úszást, a kocogást és a bringázást szeretem legjobban, ezek alatt is élénken jár az agyam. Itthon is néha csak elfilozofálgatok, nem csinálok semmit.

Ráadásul én nem embereken. Nem az életemen, vagy ha mégis, akkor azon belül nem az emberekkel való kapcsolatomon. Mondjuk én emberekről nem is túlzottan szeretek beszélni. Környezetvédelmen, városrendezésen, egészségvédelmen, közlekedésen, előzőeken hogyan javítanék, én mit csinálnék máshogy - tehát egyik fő eleme a gondolkozásaimnak a tervezés. Ha valamelyik érdeklődési körömmel kapcsolatban pl. láttam valamit, elmentem vmi mellett, akkor azzal a dologgal kapcsolatban kisjeleneteket kreálok. Elképzelem, hogy beszélgetek másokkal - persze ez csak elképzelés, tudom, hogy nincs ott senki. Mondjuk az egész elgondolkozásom ilyen, hogy elképzelem, hogy beszélek valakihez, valakikhez. Ritkábban azt képzelem el, hogy beszélek az egyik barátnőmhöz, mintha előre tervezném, mit mesélnék neki.

Ha mégis embereken gondolkozom el, akkor a XX. sz. vége - XXI. sz. problémáin, mint családok elhidegülése, emberben való bizalom eltűnése, vagy ha van bizalom, az azzal való visszaélés. Egészségünk és bolygónk rombolása. Itt még van reményem, hogy ha családom lesz, akkor a családon belül tehetünk majd mindezek ellen.

Mi a betegségem, vagy mi lesz, ha még nincs?


19/L


2012. jan. 11. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ugyan már.

mért lenne beteges, ha valaki gondolkodó ember,és használja az agyát?

2012. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért, mert az emberek nem ilyenek, látom. Aki mégis, az nem "beszélget" nem létező emberekkel, és általában történeteket gyárt vagy jellemeken gondolkozik el.
2012. jan. 11. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy te ilyeneken gondolkozol. Én meg azon, hogy a többi ember aki épp körülvesz mit gondol rólam.. :/ Örülj neki, hogy laza vagy és nem azzal foglalkozol ilyenkor, hogy mit vegyél fel pénteken a buliba..

19F

2012. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem ez az esti programom :) Hétfőn teszteltek és normális vagyok :D :D pedig ennél sokkal nem hétköznapibb dolgaim is vannak...
2012. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi az esti progid? Az elgondolkozás?

Nekem a péntek délutáni lesz az. Úszni megyek - egyedül - és az úton, öltözés közben, úszás közben stb. végig elleszek a gondolataimmal, "párbeszédeimmel", jeleneteimmel.

2012. jan. 11. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:

igen a gondolkodás, bár én azért szoktam az meberi kapcsolataimról meg a jövőmmel kapcsolatban is, nem kizárólag társadalmi, meg közérdekű dolgokról, de azokról is


amikor jártam úszni, ritkán voltam egyedül, mert tanítottak, de sosem zavart, ha esetleg egyedül mentem és senki nem volt, akivel cseveghettem volna


szerintem ez nem feltétlenül rossz dolog, de betegség az tutira nem


mondjuk a pszichológus szerint brutálisan zárkózott vagyok és szerinte burokban élek :)

2012. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezerszer jobb eset vagy pedig nálam.

Engem nem 'nem zavar', ha egyedül megyek úszni, ellenkezőleg: (csak) úgy szeretek.

Emberi kapcsolatokról el se tudom képzelni, hogy lehet beszélni vagy elgondolkozni. Esetleg tettekről, a másik hozzáállásáról dolgokhoz, érdeklődéseiről, kinézetéről.

2012. jan. 11. 19:57
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem nemv agy beteg, én is hasonló vagyok. sokszor gondolkodom a világ dolgain, éppen akutális témákon, híreken, de van oylan is akár h azon hogyan kéne jobbá tennem a szobámat, mit csinálhatnék bele, barkácsolnék.. főleg este jönnek elő ezek a gondolatok, de alapjába véve én is jobban szeretek egyedül lenni, mint társaságba. persze azért kell az is néha, de nem tudnék kollégiumba vagy valakivel közös albérletbe lakni, mert kell a magány, amikor nem beszél hozzád senki..
2012. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hát én tisztára ilyen vagyok, sőt napom 70%-át ez teszi ki ( jó az alvást nem számítjuk)

és a pszichológusom még így is azt mondta, hogy nem baj

2012. jan. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, a pszichológusnak sincs egységes véleményük.

Neked azt mondta, nem baj. Nekem azt mondta anno, hogy nem nagy baj, legalábbis nem akkora, mint amilyennek látom. Nem pont az elgondolkozás, hanem amikről beszéltem neki. Már nem emlékszem, de biztos erről is.

Interneten is kérdeztem - orvostudakozó - egyik szerint nem betegség, de bajaim lesznek belőle, másik szerint nem baj, amíg nem vonja el minden figyelmem pl. közlekedésben zebrán való átkeléskor.

Na, erre varrjon az ember gombot..


A másik, amit gondnak érzek az az, hogy nem embereken, nem jellemeken, hanem szinte kizárólag a tárgyias világról...

2012. jan. 12. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!