Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 14 évesen lehet depressziós?

14 évesen lehet depressziós?

Figyelt kérdés

Online kitöltöttem 4 depressziós tesztet és mind a négynél az jót ki hogy depressziós vagyok lehetek az ? ha igen mi rá a megoldás ?

14/L


2012. jan. 27. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül!
2012. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehetsz,de azt szerintem teszt nélkül is éreznéd.Egyébként orvohoz kell fordulni ha valóban komoly az eset.

belinkelnéd nekem azokat a teszteket?Érdekelne,hogy hogy néz ki egy ilyen.

2012. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszy az eddigi válaszotok

második komentelőnek itt vannak a linkek :

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 27. 19:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát... ma már "divat" mindenkinek depressziósnak lenné, és nagyon könnyen rámondják mindenkire, hogy az, pedig nem is. A tesztek meg nagyon megbízhatatlanok...

Hol találtad őket? Megnézném a kérdéseket.


Ha tényleg úgy érzed, hogy van alapja az erdményeknek, akkor forduljatok pszichiáterhez. Azért hozzá, mert a pszichológus bölcsész, a pszichiáter meg orvos. A házidoki nem annyira jó, mert még képes, és felír valami nyugtatót automatikusan, arra meg rá lehet szokni.

2012. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, látom, közben megírtad. Na majd megnézzük. :)
2012. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első szerint "valószínűleg" nem vagyok depressziós. (Ezek szerint akár lehetek is??)


A második szerint enyhén depressziós vagyok, de szerintem a kérdésekből nem ez derül ki, hanem hogy mennyire önbizalomhiányos valaki és mennyire utálja saját magát. Úgyhogy ez nem veszem komolyan.

2012. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én inkább kamaszkori hangulatingadozásra tippelnék. Manapság nagyon divatba jött a depressziót ráfogni olyan lelkiállapotokra is, amelyek bizonyos életkorban természetesek. A teszt is csalóka lehet, mert a válaszokat az aktuális hangulatod határozza meg. Télen amúgy is szomorkásabbak vagyunk, mert a szervezetünk takarékra van állva. Depresszió az a nagyon régóta fennálló állapot, amikor valaki mindent negatívnak tapasztal és csak a rossz emlékeit tudja előhívni. Azért merem azt mondani, hogy nálad ez még lehetetlen, mert nem is éltél még annyit, hogy annyi rossz emléket begyűjthettél volna, amennyi elég egy depresszióhoz. Érted, ugye? A test fejlődése testi, a lélek fejlődése lelki fájdalmakkal jár. Manapság minden semmiséggel orvoshoz szaladgálunk, régen természetes volt, hogy egy fiatal lány gyakran sír(általában ok nélkül)és gyakran nevet.(szintén ok nélkül)A környezetedben találj valakit, akinek elmondhatod, hogy mi az "ami a szívedet nyomja". Utána jobb lesz.
2012. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok,megnéztem a teszteket és 2 nél nekem is az jöttki,hogy érdemes lenne szakemberhez fordulnom,de én ezzel egyáltalán nem értek egyet.Persze vannak kisebb-nagobb gondjaim,de alpjáraton jól érzem magam a bőrömben és nem érzem úgy,hogy szakemberhez kéne fordulnom.

Neked is azt tanácsolom,hogy csak abban az esetben keress fel szakembert ha te magad is tapasztalod,hogy valami nincs rendben veled,csupán a teszt eredménye nem indokolja szerintem az orvosi segítség igénybevételét!

2012. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszy a válaszokat !
2012. jan. 27. 19:57
 10/12 mus musculus ***** válasza:

Az utolsó kettő nem ugyanaz?

Tessék, az én eredményeim:



Eredmény: 18 pont

Jelenleg Ön valószínűleg nem depressziós.

A Beck-féle depresszió-önértékelő skála szűrésre, illetve tájékozódásra megfelelő, de a depresszió diagnózisának felállítására nem alkalmas.

Amennyiben a teszt alapján úgy érzi, hogy Önnek vagy hozzátartozójának segítségre lenne szüksége, forduljon háziorvosához vagy szakorvoshoz.


Az Ön által kitöltött önértékelő teszt eredménye alapján

enyhe depressziós tünetek

valószínűsíthetők.

Kérem keresse fel pszichiáter szakorvosát, akivel együtt eldönthetik, hogy szükséges-e terápiás vagy gyógyszeres kezelése!


Valószínűleg komoly hangulatzavaraid vannak, ezért azt tanácsoljuk, minél hamarabb fordulj szakemberhez, aki segíthet feltárni depressziód hátterét, és orvosolni azt.


És ezekkel szemben nem érzem, hogy bármilyen problémám lenne, ahogyan az ismerőseim sem. Egyébként a kérdésre válaszolva, a kor nem jelenthet akadályt, de te valószínűleg nem vagy az.

2012. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!