Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió legyőzése gyógyszer...

Depresszió legyőzése gyógyszer nélkül? (bocsi a hosszúsága miatt)

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 14-15 éves korom óta folyamatosan küzdök azzal, hogy tartósan rosszul érzem magam. Sokakhoz képest jó életkörülményeim vannak, rendben van a családom, vannak barátaim, tudok és szoktam is velük mindenről beszélgetni. Anyagilag is minden rendben. Úgyhogy fogalmam sincs mi okozza. Voltak démonaim, mint pl bántalmazó tanár, meg rossz kapcsolat pl. nagyszülővel, de mindenkivel mindent megbeszéltem már, és nincs bennem harag, sem rossz érzés irántuk.

Eddig talán annyira nem is volt baj, mert nem vette még át teljesen felettem a hatalmat, de mióta elköltöztem otthonról és egyetemre járok, nagyon sokkal rosszabb lett. Az utóbbi tanulmányi félévben többször is előfordult, hogy öngyilkos szerettem volna lenni, de a családom gondolata visszatart. Ha emberek közt vagyok, tudok nevetni, vidámnak tűnni, nem színlelek, csak egyszerűen mulattatnak, de belül mintha teljesen más világ lenne, mintha nem is létezne az, ami kint van. Ha jól érzem magam, akkor mindent extrémen gyönyörűnek látok, jónak látok minden embert, és nyugodt vagyok, utána pedig amennyire intenzíven jól éreztem magam, annyira rossz lesz, és sokkal több ideig.

Mivel a fél családom orvos, tudom mire megy rá a gyógyszeripar, meg sokat is voltam kicsi koromban kórházban, így semmire nem veszek be gyógyszert soha, ha beteg vagyok, vagy fáj valamim, akkor sem. Látok embereket magam körül, akik antidepresszánsokkal élnek, és undorodom tőlük. Úgy érzem, hogy az nem fogja megoldani, mert lehet hogy mondjuk a szerotonin szintet emeli, viszont az élmény nincs ott, ami kiváltja. Nekem ez nem kell. 15 -16 évesen 3 pszichológushoz is elvittek, de egyik sem segített, úgy éreztem hogy hülyének néztek, és olyan is volt, aki azt mondta, hogy mivel tudom, mitől érzem rosszul magam, így ő nem tud mit kezdeni velem.(tudtam pár konkrét okot mondani akkor még, de azóta minden konfliktust meg rossz emberi kapcsolatot megoldottam ami volt.)

Az utóbbi időben már az alvással is gondjaim vannak, van hogy 2 napig nem tudok aludni, és addig nagyon fáradtnak érzem magam, de utána elmúlik, viszont olyan is van hogy napokig ki sem tudok kelni az ágyból, az a csoda, hogy a sulit tudom így csinálni. És kezd testi tüneteket okozni, azt mondták nemrég a hirtelen sok dioptriás szemromlásra, hogy lehet lelki kiváltó oka, például hogy valamit nem akarok látni a környezetemben, de kénytelen vagyok.

Szeretném tudni, hogy van-e köztetek olyan, akinek gyógyszer nélkül sikerült ebből hosszú évek után kilábalni? Illetve hogy lehet-e ez normális? (lehet hogy mások is így élnek? Vagy a többség?)


2012. jan. 28. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Félelmetes, hogy mennyire hasonlít az életünk. Nekem is egyetemen jött ki a depresszió, el is jöttem onnan fél év után levelezőre. Nekem az miatt alakult ki, hogy szociális fóbiásan kollégiumba kerültem, továbbá, hogy semmi sikerem nem volt a nőknél.Én leginkább csak szenvedek, nem tudom hogy lehetne legyőzni, én leginkább csak a halált várom már, szóval innen nincs visszaút, mivel tiszta szívemből utálom magam és az életem. Engem is csak a tudat tart vissza az öngyilkosságtól, hogy fájdalmat okoznék a szüleimnek. Sajnos nem tudom hogy küzdhetnéd le, de találj ki valamit mielőtt ilyen állapotba kerülsz mint én. Ha van valami kérdésed írhatsz privit
2012. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát köszi hogy írtál azért. Én is koliban lakom, de szerencsére jó a szobatársam, csendes, normális. Előző félévben én is majdnem otthagytam az egyetemet többször is, de végülis már csak a fele van hátra, mostmár végig kell csinálnom. Nekem nincsenek kudarcaim az ellenkező nemnél, viszont ha neked ebből fakad az egész, akkor lehet, hogy valami kis önbizalom tuningolás segíthetne.
2012. jan. 28. 20:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Önbizalom akkor jön ha van siker is. A sikerhez viszont önbizalom kell. A csajok nem szeretik az önbizalomhiányos pasikat, viszont önbizalmat pedig úgy lehet szerezni ha csajt szerzek :) Ez egy ördögi kör amiből nem lehet kilépni. Amúgy ha nem szereted a kollégiumot, miért nem mész át levelezőre? Nekem bevált.
2012. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

"Ha jól érzem magam, akkor mindent extrémen gyönyörűnek látok"


Depressziósok nem szokták jól érezni magukat, és nem látnak semmit gyönyörűnek. Pont az a depresszió egyik lényeges vonása, hogy a depressziós érdeklődését semmivel sem lehet felkelteni, és az illető semmit sem tud élvezni.


Nyilván van valami problémád, különben nem írtál volna ilyen hosszú kérdést. De hogy mi lehet ez a baj, az nem derül ki. Álmatlanság, időnként kedvetlenség bárkivel előfordul. Te úgy érzed, baj van. Akkor viszont célszerű orvoshoz menni. Ha nem bízol az orvosokban, akkor pszichológushoz.

2012. jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
utolsó: Tévedsz, a bipoláris depresszió során az ember hangulata a 2 véglet között ingadozik. Vagy nagyon fel van dobva, vagy a mélyponton van.
2012. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért nem megyek levelezőre, mert olyan diplomát szeretnék, amivel biztosan kapok állást. Levelezővel kevesebb az esélye. Plussz, nem szeretném méginkább kivonni magam minden alól, így legalább biztos hogy egész nap muszáj emberek közt lennem.

2012. jan. 30. 12:50
 7/12 anonim ***** válasza:

14:52


És most itt szépen diagnosztizáltad a kérdezőnél a bipoláris zavart?

2012. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Miért kell rögtön ilyen hangnemben reagálni? Csak beírta, amit tud valamiről.
2012. jan. 30. 13:02
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Tündérhegyen voltam 3 hónapot. Csoportomban többen is voltak hozzád hasonló tünetekkel. És hozzáállással ("nem veszek be gyógyszert"... stb.)

Mit mondjak erre? Értem az álláspontodat, de kérdés, hogy vajon nem lenne-e érdemes legalább MEGPRÓBÁLNI?

Én ugyanis szedtem gyógyszert, nem is keveset. Először a pszichózisomra aztán pedig a depressziómra. És minden tünetem elmúlt. A gyógyszert pedig három hónapja teljesen letettem. És nem is hiányzik. Nem lettem függő...

Tündérhegyről küldtek már el hozzád hasonlókat, akik nem voltak hajlandóak együttműködni. És visszahallottam tőlük, hogy megbánták... mert csak rosszabb lett az állapotuk.

Javaslom, hogy kicsit lazíts a gyógyszer és orvosellenes előítéleteiden :o)... hidd el, a pszichés gyógyszer nem valami ördögi szer. Nem kell feltétlenül hozzászokni.

Sok-sok hozzád hasonló fiatal szenved hasonló gondokkal, mint te. Az én csoportomban is voltak sokan. Félelmetes, hogy mindegyikük anyagi gondok nélkül, jó családból jött... "látszólag" semmi okkal a gondra. Nos, ok mindig van. Ennek kiderítésére jók a terapeuták. A "lazításhoz" pedig a gyógyszerek...

Meg fogsz gyógyulni, csak hagyd, hogy segítsenek. Egyedül nem fog menni. Biztos vagyok benne.

2012. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

... és majd ha meggyógyultál, visszagondolva sajnálni fogod, hogy nem hagytad korábban, hogy segítsenek...


higgy nekem, végigcsináltam. három pici gyerekem volt otthon amíg én három hónapot töltöttem Tündérhegyen.

2012. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!