Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért zavar ennyire? És hogy...

Mért zavar ennyire? És hogy tudnám elfogadni?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm, volt osztálytársaim megházasodtak, gyerekeik lettek, én meg még egyáltalán nem tartok itt. Van egy 3 éves párkapcsolatom, albérletben élünk, ennyi. Házasság talán szóba jöhet egy-két éven belül, de a gyerek még nem (anyagiak miatt). De nagyon zavar, hogy egyesek, akik nem többek nála, többre vitték és máshol tartanak. Igaz, ebből a legtöbb szerintem meggondolatlanul cselekedett. Lehet, hogy megbánják és rosszul sülnek el a dolgok, de akkor is zavar. Mért? Irigykedek rájuk? Pedig egyáltalán nem biztos, hogy jobb az életük, mint az enyém. Mit tegyek, hogy ezt elfogadjam? Ne vegyek róluk egyáltalán tudomást? Hogy fogadhatnám el a dolgot, hogy tudnám pozitívabban látni? Nem akarok irigykedő lenni, de valahogy mégsem tudok örülni a boldogságuknak. Gonosz lennék?
2012. jan. 29. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy gonosz. Én is sokszor rossz szemmel nézek az olyan velem egykorúakra akiket apuci kitöm pénzzel és van kocsijuk, marha jól kinéző csajuk, mindent megkapnak az élettől miközben én bringával és busszal járok mindenhova, a meló és a suli mellett pedig alig van pénzem arra, hogy a haverokkal havonta egyszer-kétszer elmenjek bulizni, szóval a barátnő kérdés is ki van lőve. Ez szerintem természetes, hogy tudat alatt irigykedünk az olyanokra akik mindent megkapnak :D


Szokták mondani, hogy az élet igazságtalan. Ez bizony így is van. Te csak annyit tudsz tenni, hogy megpróbálsz nem figyelni azokra az emberekre akik zavarnak. Szerintem az, hogy ők többre vitték szimplán a szerencsének köszönhető. Ezen pedig nem segít, hogy töröd rajta a fejed, ezzel csak neked lesz rosszabb. 19/f

2012. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy gonosz, de becsüld meg nagyon amid van!!!! Mert az mindennél többet ér. Nem az a fontos, hogy más hol tart és mit ért el, hanem a saját életed, a saját jövőd, a saját álmaid és céljaid.

Te már megtaláltad a párod...tudod ez milyen sokat jelent...bár én tartanék ott ahol Te! Erre lehet alapozni és építeni :)

Én megtanultam, hogy nem érdemes összehasonlítgatni az életemet másokéval, mert csak elszomorodnék és azon agyalnék, hogy mért így van???? Mert vannak dolgok, amikben le vagyok maradva másokhoz képest, viszont olyan dolgok is vannak, amikben fényévekkel előrébb járok mint mások...

2012. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"én meg még egyáltalán nem tartok itt"

"egyesek, akik nem többek nála, többre vitték és máshol tartanak"

"Irigykedek rájuk?"


Igen, mert az az elméleted az életről, hogy az élet egy tájfutó verseny. Mindenkinek ugyanazt a távot kell megfutnia hasonló pályán, és egymás után ugyanazokat az ellenőrző pontokon kell lepecsételtetni az igazolványodat.


"Gonosz lennék?"


Nem, hanem van egy elméleted az életről. Ez egy lehetséges elmélet a sok közül. Ez az elmélet téged szerencsétlennek sorol be. Két dolgot csinálhatsz: vagy arra törekszel, hogy az elméleted alapján győztesnek tűnj, vagy lemondasz az elméletedről.

2012. jan. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!