Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió lenne?

Ez depresszió lenne?

Figyelt kérdés

egy ideje azt vettem észre, hogy egyszerűen semmi nem érdekel. Teljes mértékben érdektelen vagyok, ha tehetném egész nap csak aludnék. Nem szeretem az embereket... de konkrétan senkit...

rossz a kedvem álltalában és bár van életcélom, de annyira elérhetetlennek érzem, hogy már lassan az sem hoz lázba...

néha van olyan, amikor rámtör a jókedv mint pl tegnap.. olyankor mindent szépnek és jónak látok... és "megállíthatatlannak" érzem magam, de ilyen nagyon(!) ritkán van...és most érzem h. megint kezdek visszaesni


vélemény? 19\F


2012. jan. 29. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg depresszió. Fordullj orvoshoz, ha huzamosabb ideig tart, vagy tégy meg mindent, hogy saját erőből kilábalj, ami nem biztos, hogy elég, de van akinek sikerül!
2012. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És nézz utána a mániás depressziónak is, de azért nem kell megrémülni, hangulat ingadozás, és indokolatlan feldobottság azért előfordul egészen enyhe, szinte normálisnak tekinthető esetekben is.
2012. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igazából évek óta érzem ezt, de kb 1 éve érzem h fokozatosan állandósulni kezd...

nem mondanám h hangulatingazozás van, mert szinte mindig így érzem magam ...kivéve amikor rámtör az indokolatlan feldobottság, de ahogy írtam az nagyon ritkán van.. a tegnapi napot kivéve már nem is tudom mikor volt utoljára.


Nehéz dolog ez... barátaim konkrétan nincsenek, akik voltak azok szarnak rám. És mivel így érzem magam, ezért semmi kedvem új embereket megismerni... csak ellenszemvet érzek mindenki iránt.

2012. jan. 29. 19:33
 4/7 babigabi ***** válasza:
Csinalj valami sportot, de rendszeresen! Az segit a legjobban. Probald ki a ZUMBA-t.
2012. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. tanácsát mindenképp fogadd meg!
2012. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menj pszichológushoz.


Érdemes elgondolkodni azon, mikor tör rád a boldogság. Ez depressziósokra enyhén szólva nem jellemző. Nyilván szeretnéd, ha ez gyakoribb lenne. Mik a feltételei?


Ha nincsenek barátaid, az rossz érzés, és jól indokolja, hogy miért vagy levert. Ezen változtatni kellene. Pszichológus ebben is segíthet.


Az nem feltétlenül jó megközelítés, hogy kiharcolod magadnak a "depresszió" diagnózist, és aztán kapsz majd csodatablettát, ami hetek alatt boldoggá tesz. Ez ugyanis a valóságban nem így történik. A rossz kedved okait kellene megszüntetni.

2012. jan. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A depresszió komoly dolog. Én voltam ott, tudom, milyen rettentő. Nálam csak pár hónapig tartott, de az maga volt a poklok pokla.

Aztán elmentem Tündérhegyre. (Nézz utána a neten.) Ott voltam 3 hónapig, és teljesen meggyógyultam. Pszichoterapeuták segítségével. Tőlük tudom, hogy ebből a betegségből jellemzően EGYEDÜL nem lehet kigyógyulni. Legalábbis végérvényesen és gyorsan nem. A te eseted pedig nekem is mániásnak tűnik. Egyszer fent, aztán lent. Tipikus.

A gyógyszerektől nem kell félni. Nem diadal, ha az ember "egyedül" gyógyszerek nélkül szenved hónapokon-éveken át amíg meggyógyul. Én igenis szedtem gyógyszereket, jártam a terápiákra, és három hónap alatt teljesen meggyógyultam. Nem lettem függő, debil, és miegymás.

Tehát ha gyógyszert kapsz, ne dobd el azzal, hogy nem fogod beszedni. Viszont jól kérdezz körbe a terapeutával kapcsolatban, hogy milyenek mások tapasztalatai. Mert hallottam már olyanról hogy valaki teljesen hiába járt évekig egy méregdrága terapeutához, aztán ő is Tündérhegyen kötött ki. Ahol végül végre meggyógyították...

2012. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!