Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincsenek barátaim, mit tegyek?

Nincsenek barátaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs se barátom se barátnőm, úgy érzem az életem egyre kilátástalanabbá válik, depressziós vagyok, és mindez már évek óta húzódik. Sokszor gondoltam öngyilkosságra, de tudom hogy az nem old meg semmit. Olyan helyen lakok ahol lehetetlen barátkozni másokkal. Gyűlölöm a várost ahol élek, egész életemben csak bántottak, sok rossz emlékem van, alig vannak szép emlékeim. A tanulás is nehezen megy, nem tudok rá koncentrálni, rossz egyedül :/ 19/F
2012. jan. 25. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Lehetnek akár neten is barátaid, sőt, nem is feltétlen magyarok ha beszélsz valamilyen nyelvet, egy nyelvcserés oldalon találhatsz komoly, barátkozó szándékkal élő embert. Csak keresni kell és nem magadat sajnálni.


Önvizsgálat:

Miért nincs barátod/barátnőd?

-rossz tulajdonságok (irigy, nyers, rosszindulatú, hazusód...) Tudsz-e valamin változtatni?

Miért utálod a környezetedet? Miért vagy/viselkedsz különcként?

Akarsz-e egyáltalán barátokat? Mit jelent számodra egy jó barát? Te hogyan tudnál jó barát lenni? (meghallgatod a másikat, szórakoztatjátok egymást, bulizni jártok, megbíztok egymásban stb...)

Milyen céljaid vannak a övőre nézve? Iskola, munka, család


Hasonló kérdéseken gondolkodj el, segít megismerni önmagad és a számításaidat.

Az öngyilkosság nem megoldás semmire, valamiért te is erre a világra születtél, nem azért hogy apád-anyád eltemessen és a temetkezési vállalkozó jól járjon.

Te is rendelkezel értékekkel, mint minden ember, de te is kicsit más vagy mindenkinél, te is egyedi vagy, hidd el, valakinek te leszel a másik fele, meg kell találni, ne várd, tégy érte!!!

Társkereső, barátkereső, a net tele van utakkal a jövődet illetően, használd, és ne sajnáld magad, hanem tegyél a nyomorúságod ellen hogy később büszke lehess magadra! ;)

Fel a fejjel, a depresszióra pocsékolt időd elveszett, te továbbá inkább éld az életed te, ne a sötétség és rossz gondolatok!

Hidd el és ne feledd, a felhők felett mindig süt a nap!!!!!

2012. jan. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene ragadnod a továbbtanulást, mint lehetőséget. Ha nekem sikerült új életet kezdenem egy másik városban, messze onnan, ahol felnőttem, és ahova rengeteg rossz emlék köt, neked is menni fog. Nem vagyok se szép, tehetséges, de azt hiszem, elmondhatom, hogy akaratom az van, és talán valami, ami miatt rengeteg olyan embert ismertem meg itt, akikre úgy érzem, tényleg számíthatok. 20/L
2012. jan. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első javasolta az internetet, egyet tudok vele érteni. Összeismerkedtem az interneten egy svéd sráccal kb. 2 éve. Az óta többször járt itt, én is Svédországban (legutóbb most szilveszterkor). Itthon nincsenek igazán barátaim, viszont ott sokan szeretnek. Pl. tegnap írta az egyik srác, hogy mehetnék megint, mert annyira jó volt a hangulat, jól éreztük magunkat.


A srác, akit először megismertem kb. egy évig a barátom volt, már szakítottunk, de még mindig nagyon jóban vagyunk. Viszont most épp van 2 srác is, aki érdeklődik irántam, mindkettő aranyos is, helyes is. (Félreértés ne essék, nem kavarok össze-vissza, tudom, hogy melyik tetszene jobban...) Szóval nekem bejött. :D


19/L

2012. jan. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keres levelezőtársat az is sokat segíthet ,hogy ne érezd magad egyedül. Legalább van kivel megbeszélni a gondjaidat.
2012. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el valami küzdősportra, lesz egy csomó barátod a csoportból és önbizalmad is, a rendszeres elfoglaltság kirángat a depresszióból. Csak próbáld ki, veszteni nem vesztesz semmit. Ha csak 1-2 alkalommal lemész, már akkor is tanulhatsz egy-két jó fogást :).
2012. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, mindezek részére már gondoltam is, mint a továbbtanulás küzdősport, de ez utóbbit sajnos nem tudom megvalósítani, mert ahol lakom nem lehetséges, az úszást ugyan megpróbáltam de a tanár nem vált be, drága volt és nem ért semmit. Úgyhogy azt hiszem a továbbtanulással párhuzamosan lenne megvalósítható. De a remény hal meg utoljára.
2012. jan. 25. 21:01
 7/8 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, nagyon magányos, de a depressziós fázis nálam már nem olyan erős. Sokat bántottak engem is, sok rossz emlékem is van, a tanulás nálam sokáig rendben volt, de most megint nehezebb... Ahol én lakom, nem sikerült barátokat találnom... 18F
2012. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehetetlen, hogy egy egész városban ne lehessen barátkozni senkivel... valószínűleg a depressziód és a bizalmatlanságod mondatja ezt veled.


A tanulás nehézségei nyilvánvalóan a nyomott hangulatod (depresszió) következménye.


A barát/nő hiánya is az ebből következő elszigetelődésre vezethető vissza.


A teendő tehát egyértelmű: kilépni a depresszióból. Ehhez pedig szerintem meg kell keresni és szembe kell nézni az okokkal. Évekkel ezelőtt, mikor még rendben voltak a dolgok, az milyen volt? És mi változott azóta? Mi lehet az oka annak, hogy megváltoztál?


Kik és miért bántottak? Kell-e ezért bűntudatod legyen, vagy teljesen igazságtalanok voltak veled? Mit változtathatsz, hogy elfogadjanak?


Ezeket a kérdéseket próbáld megválaszolni magadban. Ha ez nem megy, hanem könnyebb lenne elmesélni valakinek, én szívesen meghallgatom, és akkor együtt válaszoljuk meg őket, illetve, tapasztalatom az, hogy ha elmondjuk valakinek, akkor jobban megvilágítva látjuk őket, jobban ki tudjuk értékelni a helyzetet, könnyebb dűlőre jutni.


Az öngyilkosságra tényleg ne gondolj, mert hidd el, hogy vannak emberek és dolgok, akiket érdemes megtalálni és amikért érdemes élni – kis segítséggel pedig változhat úgy a helyzeted, hogy képes leszel te is arra, amire legtöbbőnk: élvezni az életet, azt az egyetlent, ami adatott, de ami rengeteg tartalommal megtölthető!


Én nem mint pszichológus írtam le ezeket, hanem baráti jószándékkal és reménnyel a leendő változásra!


Várom esetleges válaszodat!


István (20)

2012. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!