Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusról tapasztalatok?

Pszichológusról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Még soha ne voltam, de már nem bírom, annyi a gond, muszáj elmennem. Tudja valaki, hogy ez kb hogy zajlik?

19/L


2012. jan. 31. 19:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
74%

Én, a leg jobban. Leülsz, meg kérdezik mi a gondod. Majd , mondjad. S végül azon veszed észre magad, hogy azt mondják , le telt. Majd megint mész és folytatod a mondókád. Ezt úgy képzeld el. Bánt téged valami, de szabadulni akarsz tőle. Leg egyszerűbb módja, hogy kiírod, de a leg jobb ha ki mondod. Egy olyan személynek, aki tudja mikor, mit kérdezzen. Végül is, a pszichológus nem tud ha nem te raksz rendet az érzéseidben. Azzal, hogy hagyja, hogy ki mond. Szóval , nem tudom mennyire ismered a kémiát. Ha tudod mi az, hogy katalizátor.

Olyan anyag , amely a folyamat le játszódásában részt vesz, amely vagy át alakul ,vagy részben, de a folyamat végén meg kapod eredeti állapotában. Nos, a pszichológus is így működik. Beszélsz, beszélsz, szembesít önmagaddal, majd magadra találsz. Ehhez akarat, és be látás és ki tartás kell. Én két évig jártam heti 2-szer. Nem gyogyó, ön ismeret. Hát hajrá.

2012. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

feltétlenül érdemes segítséget kérni; tökéletesen leírta az előttem író, hogy ez miképp zajlik és mi a lényege.


egy jó szakember tényleg sokat tud segíteni - nekem sikerült ;)

2012. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
19.44: wow,még sosem láttam senkit ilyen típusú helyesírási hibával! következetesen külön írod a kötőszavakat és ezt soha nem mulasztod el. komolyan mondom, lenyűgöző!
2012. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első tényleg jól leírta! Nekem is segített! Érdemes elmenni és őszintének lenni!

23N

2012. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács: ha rossz orvoshoz kerülsz ne add fel keress másikat. Nekem a 3. orvos volt az akinek a segítségével összetudtam rakni az életem. Az első rossz tapasztalat volt, utána sokáig nem akartam máshoz menni. Szóval ne keseredj el, ha úgy érzed ez a doki nem tud segíteni, hanem keress másikat.

Egyébként első alkalommal nem történik más, csak megbeszélitek mi a probléma ami miatt odamentél és felvázolja mit fogtok csinálni a közeljövőben, esetleg életviteli tanácsokat ad. (nekem pl. már első alkalommal javasolták a napi szintű sportot)

2012. jan. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Minden köszönöm az eddigi segítségét. :) Eddig elképzelésem se volt, hogy mégis hogyan is zajlik egy ilyen.

És nem éreztétek magatokat úgy, hogy - basszus most komolyan bízzak meg egy idegenben, meséljem el neki az életem? Hamar feltudtatok oldódni?

2012. jan. 31. 20:39
 7/13 anonim ***** válasza:
A "kiírod" szót egybeírta. Háháháhá!
2012. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én csak pár alkalommal jártam, mert nekem nem jött be. Minek beszéljek ennyi pénzért egy idegennek (mellesleg végig kajált, meg teázgatott, de sosem kínált meg), amikor ugyanezt itthon is meg tudom bárkivel beszélni?! Nekem végül a családtagjaim és az idő segítették átvészelni azt az időszakot.
2012. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából a háziorvos küldött el, kaptam beutalót. Ez a sok stressz, gondok, depi. Mind ráment az egészségemre. A vény nélkül kapható antidepresszáns már nem is segített.
2012. jan. 31. 20:57
 10/13 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok) Igen, velem is ez volt (érettségi, felvételi, költözés, pénzügyi gondok, stb.), nekem jöttek a pánikrohamok is, aztán ezer meg ezer kivizsgálás, nyugtatók, pszichológus. Egyébként nekem az is rengeteget segített, hogy sokat buliztam a barátaimmal, és sokat sportoltam (főleg futottam), én így jól ki tudtam adni a stresszt, és elvonta a figyelmem a gondokról, amik szép lassan maguktól megoldódtak, szerintem ezek többet értek bármilyen pszichológusnál. Azóta szerencsére már nincsenek pánikrohamaim sem, bár nálam eleve nem is voltak súlyosak. Azért én is azt tanácsolom, hogy próbáld meg, neked lehet, hogy ő fog majd segíteni. (19L)
2012. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!