Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek nőiesen öltözni/...

Nem merek nőiesen öltözni/ viselkedni, mert attól félek, hogy sebezhetőbbnek tűnök azáltal. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Attól is tartok, hogy az utcán megjegyzéseket tesznek rám, utánam fütyülnek, stb., pedig régebben még büszke is voltam ezekre a visszajelzésekre. Valamiért minden porcikám tiltakozik ezek ellen, de így, félelemben élni sem jó. Mit tehetek ez ellen?

2012. febr. 1. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Párom is pont ilyen,nem tudom miért.Pedig jó lenne igazi nőnek látni! Erre a kérdésre én is várom a válaszokat :)
2012. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el azon,hogy mi váltotta ki nálad ezt a védekező reakciót.Lehet ,hogy esetleg meghíztál,vagy nagyon lefogytál.Vagy túl vagy valami traumán?Én is hasonlóképpen vagyok,de én tudom az okát.Én a szülés után nagyon meghíztam és ezért próbálom rejtegetni a világ elől magam.Örülök,hogy hideg van mert minél kevesebbet látnak így belőlem.Szerintem ha rájössz,tudni fogod a megoldást.Én tudom.Nekem le kell fogynom.
2012. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Különbséget kell tudni tenni a kihívó, és a nőies között. A viselkedés legalább ennyit, ha nem többet számít abban, hogy kik és milyen stílusban reagálnak, szólnak hozzád, vagy utánad. 100%-ig ezek betartásával sem tudod elhárítani a kellemetlenkedőket, de ezt ha ronda fiúruhába öltöznél, akkor sem sikerülne. Kénytelenek vagyunk "együttélni" a népesség kultúrálatlan felével is, ellenük az apácaruha sem vértezne fel.

Ezek figyelembe vételével még mindig jobb, ha te határozod meg a környezeted (már amennyire lehetséges), mintha a környezet határoz meg téged, azaz a saját egyéniséged feladására késztet.

2012. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A legfontosabb az, hogy nem merek kinyílni, mosolyogni (ha valami az eszembe jut), önbizalmat sugározni, mert egyből észreveszik rajtam, hogy jól érzem magam a bőrömben, és pörögnek utánam, mint a mérgezett egér, leszólítanak, stb. Sosem öltözködtem kihívóan, csak mindig épp az aktuális hangulatomhoz igazítottam a ruháimat. Ennek a jelentősége most huszadrangú, a lényeg a kisugárzáson van, amire egyből ugranak a férfiak. A testalkatommal, kinézetemmel minden rendben találtatik. Úgy érzem, már így is túlmagyaráztam a dolgot, de remélem, értitek, mi a hézag.
2012. febr. 1. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!