Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fejleszthetném még...

Hogyan fejleszthetném még jobb szintre a memóriám?

Figyelt kérdés
Vizuális illetve verbális memóriám is elég jó. Rövidtávú valamint hosszútávú memóriám is jó. Még jobb szintre szeretném emelni a memóriám.
2012. febr. 5. 14:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Tanulj sok verset,lehetőleg minél hosszabbakat.

Vagy fejts sok rejtvényt.

2012. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. febr. 5. 15:12
 3/19 anonim ***** válasza:

mi azt játszuk ha órán unatkozunk ( :D ), hogy mindenki mond egy szót, és az előtte lévőt is meg kell ismételni pl:

pisti: alma

józsi:alma,banán

géza:alma,banán, pisztoly

sztem elég jól fejleszti a memóriád, mikor már 50 szóval játszuk :DD

2012. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ilyet mi is csináltunk néha általános suliban. :D

Köszi!

2012. febr. 5. 16:16
 5/19 A kérdező kommentje:
Középsuliban mást szoktunk játszani, kár, hogy ilyet nem. :D
2012. febr. 5. 16:17
 6/19 anonim ***** válasza:

Minek? Hogy villogj mások előtt semmire se jó adathalmazokkal, tényekkel, baromságokkal, amiket bemagolsz? Ha nagyon akarod, akkor memo-kártyákkal gyakorolhatsz, de legjobb, ha egyszerűen lazítasz.


(A memória nem egyenlő az okossággal, a tudással, az IQ-val (annak csak része, még ha fontos része is).)

2012. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A versek tanulása nagyon jó ötlet, valóban fejleszti a memóriát, de rövid távon, Hosszú távon jobb, ha sokat olvasol, és ha muzikális vagy, akkor zenét hallgatsz (leginkább klasszikus zenét). Járj képtárba, múzeumba, az is jót tesz.


Csak egyte ne tegyél: ne magolj az istenért! A valahai barátnőm is abba zakkant bele szegény. Mindent tudott, de nem tudta összekapcsolni a bemagolt tényeket, adatokat. Úgy lógtak a fejében, mint a madzagok. És rettenetesen unalmas volt, hogy folyton felvágósdit játszott. Menekültek előle az emberek.

2012. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nagyon hatásos a következő módszer: kérj meg valakit, hogy 1-20-ig (vagy akár tovább is) soroljon neked különféle szavakat egymás után, és írja is le azokat magának, hogy utólag belekérdezhessen. (Csípőből tudni fogod, melyik volt pl. a 8. vagy a 20. szó anélkül, hogy te leírnád)

pl.

1. kutya

2. íróasztal

3. napsütés

stb.

Te pedig ezeket képzeld el, és próbáld őket összekapcsolni egy történetté, képsorrá. A fenti példánál maradva pl. az én fejemben egy palotapincsi jelent meg, ami az íróasztalomon áll, és hunyorog az erős napsütéstől. Minél érzékletesebb, izgalmasabb történetté szövöd a szavakat, annál hatékonyabb! Ennek köszönhetően a képzelőerődet is fejleszti. Miután elmondta ill. leírta a szavait, kérd meg, hogy kérdezze vissza bármelyik számot, és te megmondod, melyik szó áll mellette. Nem tudom, ez így mennyire volt érthető, de ha valami nem vili, akkor kérdezz nyugodtan.

2012. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

tegnap 21:22!

Igen, menőzni akarok, menőbbnek tartom ezt, mint például a bulizást, ivászatot, cigizést, stb. Nagyon örülök, hogy jó memóriával születtem, és kiakarom használni. Egyébként magolásra nem nagyon van szükségem. A memória kártya is jó ötlet, köszi!


tegnap 21:25!

Köszi a tanácsot. Igen muzikális vagyok, klasszikus zenét tanulok zeneművészeti középiskolai szinten. Ezért is írtam ki a kérdést, mert zenéből nagyon gyorsan tudok memorizálni, akár több oldalt is egyik napról a másikra, és ezen a jó alapon szeretném, ha még jobb lenne.

Köszi a tanácsot!


tegnap 21:30!

Köszönöm! Ezt már ki is próbáltam az anyukámmal, és jó volt nagyon, ment mint, a karikacsapás. :D Esetleg tudsz még ehhez hasonló feladatokat?

Még azt játszottuk, hogy kijelöltünk egy adott területet, és azon belül csináltunk apró változtatásokat egymásnak, amiket észre kellett venni.

2012. febr. 7. 18:30
 10/19 A kérdező kommentje:
És még rubikkockázok, a rekordom 30 mp, igaz nem olyan nagy szám, de agytornának jó. :)
2012. febr. 7. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!