Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ver ennyire az élet?...

Miért ver ennyire az élet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy hosszú,de kérlek segítsetek.


Sziasztok. 17 éves koromig szinte a kórházban éltem,asztmás vagyok,hormonzavaros,refluxom van,a lábamban gyengék a csontok,egyszer sikerült is eltörnöm,és még vannak egészségügyi problémáim. Egyszer öngyilkos is voltam a kórházban,mert belefáradtam a folytonos kórházba,de nem sikerült. 18 évesen kikerültem a kórházból végre volt életem,megismertem egy férfit akivel 2 évig együtt voltunk,de a vége felé teljesen tönkrementem mellette,nehéz volt a szakítás.

Abban az időszakban kezdődtek a problémák,kialvatlanság,ingerült állapot,sok sírás,hangulatváltozás,alacsony vérnyomás és cukor,az idő folyamán ez csak rosszabb lett,tudtam,hogy megint beteg vagyok,ha az egyik baj helyrejön,jött egy másik.


Kórház volt az életem nagy része,szerelemben minden kihasználtak,osztálytársak folyton csúfoltak,most decemberben a mandulám is begyulladt,de úgy,hogy ma voltam a negyedik gyógyszert íratni. Elmondtam a többi panaszomat is,megvizsgáltak pár dolgot,és kiderült a tüneteim alapján,nagy valószínűséggel a depresszió okozza,be kellesz feküdnöm a kórházba,a mandulámat meg lehet ki fogják venni :/


Nos jelenleg érettségi előtt állok,és egyetemi jelentkezés előtt nagyon rosszul érintett a mai diagnózis.


A főproblémám az,4 hónapja vagyok egy kapcsolatban,boldog vagyok a párommal,ő is velem,olyan jól esett végre egy kicsi jó,de,hogy ezt ma megtudtam,hogy depressziós vagyok nagy valószínűséggel,úgy gondolom,jobb ha elengedem,mert fiatal,20 éves,nem akarom,hogy egy bolonddal éljen,jobb neki egy egészséges lánnyal,nem akarok a terhére lenni,de belegondolni is fáj,csak sírni tudok,reggel óta csak sírok...


Miért ilyen velem az élet? Nem vagyok rossz ember,de 20 év alatt annyi rosszat kaptam,nem is csodálom,hogy idegileg tönkre mentem,és most még az egyetlen fontos embert a páromat is el kell veszítenem :(


Hogy mondjam meg neki szerintetek a helyzetemet?


2012. febr. 6. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem az a kérdés, hogyan mondd el neki. Hanem hogy hogyan jöjj rendbe önmagaddal! Ha szereted, és ő viszontszeret, ebben úgyis csak a segítségedre lesz. Amit tudok tanácsolni, az az, hogy ne hátrafelé gondolkozz, hanem előre, igenis vedd a kezedbe az irányítást, jelentkezz egyetemre, törődj a jövőddel és ne frusztráld magad mindenfélén, aminek a fele már el is múlt... A depresszió ellen pedig nehogy elkezdj szedni valamit, mert egyetlen ellenszer van: az ELHATÁROZÁS, hogy márpedig nem hagyod magad mindig a rosszal foglalkozni! Ebben pedig nagyon sokat segít, ha szoros időbeosztást csinálsz magadnak, sokat és jókat eszel, és minden nap sportolsz, de nem ímmel-ámmal, hanem úgy, hogy kifáradj!


(én is sorolhatnám, mennyi bajom volt, de épp azért nem teszem, mert már elhatároztam, hogy nem érdekel, nem foglalkozom vele. Arra figyelek, amit épp csinálok, semmi másra, és nem hagyom magam többé, hogy ettől eltántorítson bármi! Nagyvonalúság is kell, hogy azt mondd: én ezekkel egyszerűen nem foglalkozom!)

2012. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ja, és még annyi, hogy merj boldog lenni, akkor is, ha ez egy szokatlan létállapot lenne a múltad miatt!


Minden rajtad múlik, főleg a testi-lelki állapotod.

2012. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak egyetérteni tudok az előttem szólóval! Ne szakítani és búslakodni akarj, ne azon gondolkozz, miért mentél át a rossz dolgokon, csak nézz előre és AKARJ meggyógyulni és boldog lenni! Már sokszor sok embernek mondtam: Minden fejben dől el! Sok sikert!
2012. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami, ha ennyit voltál kórházban, gondolom sokat gyógyszereztek, mint tudjuk minden gyógyszernek van mellékhatása, szóval ne csodálkozz, ha a szervezeted régen haza van vágva, nem feltétlenül csak a depresszió az oka a tüneteidnek, szerintem keress valakit, akiben bízol és próbálkozz természetes úton gyógyulni, de persze ez a te döntésed! Ha esetleg kell tipp, írj privit nyugodtan, hátha tudok segíteni, mi is átmentünk már sokmindenen!
2012. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szomorú :,(. Én sajnos nemtudok neked ebben segíteni mert még csak 12 éves vagyok és felsem foghatom te miken mehettél át. De 1 valamit mondhatok :) a barátodat nehagyd el soha mert Ő lehet a gyógyír a gondjaidra.
2012. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!