Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Merjek bevenni a frontin...

Merjek bevenni a frontin 0,25-ből? Milyen hatása lesz, nem szeretném ha nagyon kiütne?!

Figyelt kérdés
Az orvosom írta fel,szorongásos,depresszív tüneteimre,és hogy tudjak aludni. Tegnap kaptam,de még este sem mertem bevenni belőle,mert egész nap egyedül vagyok a 2éves kislányommal,és nem tudom hogy hatna rám! Félek hogy nagyon elalszom!

2012. febr. 17. 14:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Én tapasztalatból mondom, hogy függőséget okoz, ha hosszabb ideig és nagyobb mennyiséget szedsz belőle. Alkalmanként lehet, de az a baj, hogy ehhez is hozzá szokik a szervezeted és a kevés sem lesz elég. Ezért ajánlom inkább a gyógynövényes készítményeket. De te tudod.
2012. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert nem tudom! 32éves vagyok most először kéne szednem nyugtatót,de most is csak dilemmázok rajta! És tényleg kipróbáltam mindent. A teákból vödörszám ihatnék,valeriánát,meg sedatif pc 6dobozzal beszedtem. Nem akarok függő lenni,de sajnos olyan problémáim vannak ami nagyon stresszel,és nem látom a kiutat. Könnyű mondani hogy rakjam rendbe az életem,de most akaratomon kívül nem megy! De mindegy nem ez a lényeg!!!

Vagy 3órája bevettem fél szemet,semmit az ég világon nem érzek. Nem tudom mennyi idő után hat ez a szer,de eddig semmi.

2012. febr. 17. 19:17
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek hogy próbált segíteni! Majdcsak lesz valahogy!
2012. febr. 17. 19:19
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom figyelmedbe a relaxációs gyakorlatokat. Nekem sokat segített.
2012. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A legelső válaszoló vagyok. Most komolyan leszavaztok, mert azt tanácsoltam egy embernek, akinek szüksége van erre, hogy vegye be a gyógyszert amit felírt neki az orvos? 0.25 olyan gyenge, hogy kb meg sem érzed (szóval nem bekábít, lelassít), de attól még segít. És a rászokás nem úgy megy, hogy pár alkalom után már függő az ember, basszus, ez 0.25 mg nyugtató, nem heroin. Pár hétig nyugodtan lehet szedni. Vedd be nyugodtan.
2012. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
36%
Vedd be nyugodtan, ahogy az utolsó írja, csak nehogy megbánd. Fogadok, ő soha nem szedett életében ilyent, én viszont igen (sajnos) és nagyon megbántam.
2012. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
De, szedtem, többször is, többmindent. Xanaxot, rivotrilt, paroxetint, és mindet abbahagytam már, hátrányom nem volt egyikből sem, függő sem lettem tőle (bár a paroxetin nem segített, de pl. a szorongáscsökkentőre akkor szükségem volt és használt is).
2012. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
8%
Mindegy. Az én életemet tönkretették ezek a szerek, talán ezért sem akarom ajánlani. Kérdező, a te dolgod eldönteni, hogy mit szedsz, mi próbálunk segíteni, de a választás a tied.
2012. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
96%
Én sem rábeszélni akarom nyilván. Csak azt mondom, hogy van olyan élethelyzet, amikor többet segít, mint amennyit árt (és ilyen kis mennyiségben nem hinném, hogy bármit is ártana), akkor meg felesleges rémisztgetni.
2012. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nézd. Ezeket orvos írja fel, inkább őrá hallgass, mint egy halom idegenre. A függőséget meg nem úgy kell érteni, mint a drognál, hogy nem bírsz leállni róla, hanem úgy, hogy ha most fél évig szeded a 0.25-öst, utána évekig nem kell, aztán megint elkezdenéd, akkor már ugyanahhoz a hatáshoz 0.5-öt kell beszedni, de ez nagyon lassan növekszik még akkor is, ha éveken át szeded. Nekem legalábbis így volt. Ja és ha el is alszol tőle, ez nem kóma lesz, attól még ugyanúgy felébredsz bármilyen zajra, mint a rendes alvásnál :)
2012. febr. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!