Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a rosszabb a pánik...

Melyik a rosszabb a pánik betegség, depresszió, szorongás vagy az esetleges gyógyszer (ideiglenes) mellékhatások?

Figyelt kérdés

Én nem tudom még, csak most kezdtem a szedést (cipralex első héten vagyok) de ami szorongásom már volt, azaz élet eléggé elviselhetetlen, viszont ha ez egyéb súlyos elviselhetetlen problémákat gőrdít elém akkor nem tudom mi lesz.


Remélem csak eltűnik a szorongásom, a pánikom, mellék hatások nélkül.


2012. febr. 19. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns az első két hétben felerősítheti a pánikbetegség tüneteit, sőt, még mellé is tesz pl. hasmenést. Ha így van, ez azt mutatja, hogy hat a gyógyszer.
2012. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legrosszabb a generalizált /folyamatos/szorongás. Nekem már volt részem mind a három féle betegségben. Ha antidepresszánst kaptál, az az elején felerősíti a tüneteket. Jó esetben csak 3 hétig tart a szorongás. Két hónapba is telhet mire a gyógyszer beépül a szervezetbe és jobban érezheted magad. Nyugtatót nem kaptál? Szoktak adni a gyógyszer mellé az elején.
2012. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ti jobban lettetek és elmúltak a mellékhatások és a pánik betegség a gyógyszer miatt?
2012. febr. 20. 15:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a 20:33-as vagyok. Jobban lettem, de én úgy érzem nem a gyógyszer gyógyított meg, sőt én négy hónapig egyre rosszabbul voltam az antidepresszánstól, ezért abba is hagytam. Sok mindent tehetsz a gyógyulás érdekében. Tájékozódj a betegséggel kapcsolatban. Van öngyógyító tanfolyam is a neten.
2012. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát ez nagyon jó hír...én már probáltam mindent. Minden egyéb természetes és spirituális dolgot. Nem működtek. Kb 4-5 évig próbálkoztam.

Most Cipralexet szedek...még csak másfél hete....


remélem meggyógyulok

2012. febr. 21. 19:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Relaxálást próbáltad már? Három hónap alatt annak használni kellene. A gyógyszer mellett már nyugodtan elkezdheted. Szedjél B MAX-ot, vagy Neuroptimot.
2012. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező!

Szedd a gyógyszered, ahogy az orvos előírta. Melléje semmilyen gyógyszer nem kell, még neoroptin sem. Sőt ezek mindegyike ellenjavallt. Viszont az aktív életmód, a stresszkerülő magatartás az erősen indokolt. A cipralex nagyon hatásos gyógyszer. Azt szedd, a nyugtatójával együtt. És fél év múlva panaszt tehetsz, ha nem hatott.

2012. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!