Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, hogyan...

Pánikbeteg vagyok, hogyan gyógyulhatnék meg?

Figyelt kérdés
A háziorvos pszichiáterhez küldött volna, mert hogy ez az ő hatásköre, de nekem nincs "keret" ilyesmire. Úgy tartom, hogy gyógyszert, nyugtatót szedni tilos, ugyanis csak ront a helyzeten. Vajon milyen módon gyógyulhatnék meg? van valaki, akinek sikerült segítség nélkül megszabadulni ettől a borzalomtól?

2012. febr. 23. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a pszichológus, pszichiáter ingyenes ha van beutalód.

Menj pszichológushoz, ő nem ír fel semmit. (nem tudom miért kell ezzel pszichiáterhez küldeni, hacsak nincsenek súlyos fiziológiai tüneteid)

2012. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem sikerult. igaz eleinte nyugtatot szedtem, xanaxot de tudtam hogy nem jo dolog raszokni, de akkor muszaj volt a rohamok miatt.mikor lattam hogy tenyleg jobban vagyok a gyogyszertol akkor tudatosult bennem hogy semmi bajom, csak magamnak produkalom a tuneteket aztan par hettel kesobb mar csak fel adagot vettem be es elkezdtem tudatosan elni.nekem altalaban este vagy keso delutan jottek a rohamok,(fulladas, remeges, bal karom zsibbadt) ilyenkor beiktattam sportot. eleinte persze csakis otthon, hatha megint rosszul leszek, de kesobb mar a szabadban. par honap alatt teljesen elmult. ennek mar lassan 10 eve. azota egyszer ujult ki rovid idore, de mivel tudtam hogy ez panikroham es semmi szervi bajom nincs ezert azon is urra lettem.Tudatositsd magadban hogy semmi bajod, es akkor a tested sem fog tuneteked produkalni. foglald el magad, a sport nagyon jo otlet minden szempontbol jo hatassal van.
2012. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A gyógyulás csakis rajtad múlik. Én voltam így mint Te most. Eljártam a dilidokihoz is rendszeresen, nyugibogyókat is beszedtem, mondjuk harmadát mint amennyit a doki előírt..:) (nem akartam hozzászokni) Aztán jöttek a gyógyteák, nyugtató teák stb. Fejben kell akarni a gyógyulást, én amikor láttam ott a folyosón azt a sok „tényleg beteg" embert rájöttem én nem tartozhatok közéjük én meggyógyulok mihamarabb.

Szabad megkérdeznem betegségednek a kialakulásához volt valami előzménye oka? Fel a fejjel! Van remény...

2012. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, ezt akartam hallani:)
2012. febr. 23. 12:22
 5/13 A kérdező kommentje:
2 éve kezdődött, azóta vannak jobb és rosszabb napjaim, a legelkeserítőbb, hogy ha új környezete kerülök rosszul leszek. Nem szeretnék így élni, örülök, ha van remény a gyógyulásra orvos, és gyógyszer nélkül, most hogy tudom másnak is sikerült, talán nekem is menni fog:) köszönöm a válaszokat:)
2012. febr. 23. 12:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te vagy az a fajta beteg, aki nem hiszi el, hogy neki gyógyszert kell szednie, hogy meggyógyuljon. És mennél később kezdi el, annál erősebbet. Isten megáldjon.

2012. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

En is panikbetegseggel kuzdok mar jo par eve.Nem merek elmenni sehova sem magamba, nappal meg kiserettel is igen nehezen. Sotetedes utan szivesebben mozdulok ki, de lassan itt a tavasz/nyar es sotet mar csak 9ora utan lesz.

Az a baj hogy nem is tudom mar mi a bajom. Erzekeny vagyok a fenyre ez az epilepsziam miatt van es szerintem e miatt alakult ki a panikbetegsegm is mar ha az van. Most nem dolgozom, pedig szivesen tennem, de igy nem tudok neki vagni. Itthon mondhatni nyugodt vagyok, nem panikolok es megsem erzem magam jol. Nem tudom mar kihez forduljak, mit is mondjak az orvosnak. El vagyok keseredve, mert szeretnenk kulon koltozni a parommal, de ha nem fogok birni dolgozni, ha nem birok elmenni egyedul sehova sem akkor hogy merjek bele vagni?!

2012. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

kedves 13:26!

nem egy pánikbeteg ismerősöm van, és szintén nem szednek gyógyszert. Nem utolsó sorban több évtizede dolgozó mentő orvos erősített meg ebben, hogy NEM szabad gyógyszert szedni.

Te az a fajta "jóindulatú" hozzászóló vagy, akinek az okosságaira egyáltalán nincs szükség. Ha elolvasod az előző hozzászólóknak sikerült meggyógyulni MIUTÁN már nem szedte a gyógyszert. A továbbiakban kímélj meg magadtól, nem avgyok kíváncsi rád. Isten áldjon!

2012. febr. 23. 13:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

mindenki más, ezért mindenki másként reagál, én jelenleg is szedek SSRI-t, de mellette mindenen próbálok változtatni amit eddig rosszul csináltam az életemben, mert ez az alapja minden lelki problémámnak, valami kisiklott, rossz irányba haladt ,erre reagálunk pánikkal, depresszióval és egyéb nyavajákkal. Azt mondani ,hogy a gyógyszer úgy ahogy van rossz, felelőtlenség a szenvedő társainkra nézve, mert nem rossz ,de csak önmagában tényleg elégtelen: jó terápiával, ön magunk megismerésével, testmozgással , vallással/hittel párosulva segít hamarabb kimászni a sötétségből. Ez persze csak egy vélemény de tapasztalatból mondom, nálam eddig működött.

2012. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Hát én őszintén szólva nem tudom milyen beteg vagyok, viszont vannak a pánikoláshoz hasonló fura tüneteim. Nem járok dokihoz, sőt nyugtatót sem szedek.


Talán a legnehezebb utat választottam: egyedül vitaminokat veszek be (néha ez is segít, úgy gondolom, nem arra van szükség, hogy elkábítsam azt ami a fejemben van, hanem megerősítsem, hogy ne legyen gyenge).


A másik dolog: próbálom megváltoztatni a világnézetemet. Az utóbbi másfél évben egyre többet foglalkoztam a buddhizmussal. Persze a többi személyiségfejlesztő könyv is sokat segített.


Tehát szerintem egy kemény akarat és egészséges életmód. :) Próbáld meg elkerülni azt, hogy árts saját magadnak.

2012. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!