Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, hogyan...

Pánikbeteg vagyok, hogyan gyógyulhatnék meg?

Figyelt kérdés
A háziorvos pszichiáterhez küldött volna, mert hogy ez az ő hatásköre, de nekem nincs "keret" ilyesmire. Úgy tartom, hogy gyógyszert, nyugtatót szedni tilos, ugyanis csak ront a helyzeten. Vajon milyen módon gyógyulhatnék meg? van valaki, akinek sikerült segítség nélkül megszabadulni ettől a borzalomtól?

2012. febr. 23. 12:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szia, én fél évig alig mentem utcára, mert rögtön rosszul lettem. Úgy éreztem hogy nem kapok levegőt és szorít a torkom, volt, hogy nyelni is alig tudtam. Először azt hittem hogy valami bajom van, elkezdtem olvasgatni neten hogy milyen betegségeknek lehet ez a tünete, találtam is magamnak egy olyat, amit az orvosok sem tudnak könnyen megállapítani. Így már volt mire fognom a rosszulléteket.. Viszont egy idő után feltűnt, hogy itthon semmi bajom, csak akkor nem kapok levegőt ha nem érzem magam biztonságban. Ahogy felismertem hogy ezt csak én találom ki és igazából nem is vagyok beteg elmúlt szinte egyik napról a másikra.
2012. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

13:26-os

pont hogy az a jo jel ha valaki erzi hogy nem nyugtato kell neki hogy meggyogyuljon! aki elkezdi szedni a nyugtatokat es csak azokra tamaszkodik az sosem fog meggyogyulni csak fuggosege lesz. epp ezert ket het utan en is letettem a nyugtatot mondvan hogy erosebb vagyok annal mintsem huszonevesen nyugtatokon eljek, es lam meggyogyultam, gyogyszerek nelkul. nem azt mondom hogy egyalataln nem kell nyugtato. nekem arra jo volt hogy megmutassa hogy tenyleg semmi szervi bajom, felesleges aggodni hogy meghalok egy roham alatt,es ezek utan mar csak az akarat kellett hogy kilabaljak a dologbol. meg kell keresni az ember eleteben azt az okot amire panikkal reagal es azon kell valtoztatni, ezt mindenki maga tudja, egy orvos nem fogja megmondani hogy te ezert vagy azert vagy panikbeteg. szoval kerdezo fel a fejjel ebbol ki lehet gyogyulni, egy kis onelemzes, meditacio, sport...

2012. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nos örök vita marad a pánikbetegek között,hogy kell-e nyugtató vagy sem.Felesleges ezen gondolkozni,mindenkinek az a legjobb amitől jobban érzi magát.Én is pánikos voltam 6 évig.Még csak néhány hónapja vagyok jobban,nem mondom ,hogy 100-as vagyok,de már nincsenek vagy csak nagyon ritkán negatív gondolataim.A gyógyszerektől is jobban voltam,de inkább leraktam,mert már nem éreztem szükségét.Utána évekig nem szedtem semmit.Próbálkoztam a gyógyulásom érdekében mindennel.Pszichológussal,teákkal,homeopátiával...De igazából nem tudnám megmondani mi segített,de sokkal jobban vagyok.Pedig nekem aztán a pánik összes tünete megjelent.Én mindent átéltem ezzel kapcsolatban amit csak átlehet.Talán a legfontosabb mentőövet itt olvastam az oldalon.Valaki azt írta,hogy a pánikbetegség csak egy hiány betegség.Magyarul a szervezeted nem termel elég szerotonin hormont ezért érzed magad rosszul.Ugyan úgy mint a cukorbetegségnél.Szóval igazából nincs mitől félni.Az egész betegség csak illúzió.Nem tudom miért de elhittem neki,hogy így van,azóta sokkal jobban vagyok,mert már másképp gondolok a pánikra.Próbáld ki hátha neked is segít : )Szerencsés gyógyulást!
2012. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!