Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy éve szedem az Elontril...

Egy éve szedem az Elontril nevü andidepresszánst. Abba kell hagynom mert halucinálok tőle, de nagyon félek mert van egy kis fiam! Vegyek be nyugtatót? Nem szokok rá? Valaki hasonló cipöben?

Figyelt kérdés
Igazság szerint ,nem érzem úgy hogy szügségem lett volna rá.. "szezonális depresszió" 4-6 hónap mondta a doki.Egy hónapig fördés közben vagy öltözéskor is csak sirtam.Ordibáltam a gyerekemmel,mintha nem én lettem volna.Aztán ez elmúlt,nem éreztem különösen semmit szedtem mostanáig.Éjszaka látomásaim vannak ,fények árnyékok,bogarak stb. Azt mondta az orvosom hogy ne szedjem tovább,nem irt mást mert mondtam hogy nem akarok arra is rászokni.. Szedhetek nyugtatót ha ugy érzem vagy 2-4naponta vegyem be az elontrilt.Nagyon rettegek hogy hogy fogom viselni,és a kis fiam ezt látni is fogja majd.
2012. febr. 25. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
A Rexetintől nem halucinálnál, de azt nem tudom, hogy neked jó-e :(. Kérdezd meg a dokit!
2012. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Annak semmi értelme, hogy 2-4 naponta veszel be belőle. Az antidepresszánsok 7-10 nap alatt fejtik ki hatásukat folyamatos szedéssel. Amúgy sem volt már jó, minek kezdeni újra?

Magad írod, nem akarsz rászokni egyre sem, pláne, hogy nem is érzed szükségét!, márpedig a nyugtatókban ez a csapda. Rászoksz, és egy idő után egyre több és több kell belőle.

Vannak gyógynövények, teák, amelyek nyugtató hatásúak, én ezt javasolnám neked.

2012. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Én ffi ember vagyok, 90 kiló. Minimális adagban szedtem valami antidepresszánst évekkel ezelőtt, egész addig, amíg egy éjjel a feleségem szedett le az ablakból, merthogy kívántam a repülést :)


"Reszketint" is szedtem, de az egy idő után elfáradt, nem volt hatása.


Most baromi régóta Citapramot szedek és soha nem voltam ilyen jól. Megszűnt a pánikbetegségem, ami kamaszkorom óta volt és aminek a depressziót köszönhettem.


Az én tapasztalatom az, hogy addig kell járni jó doki vagy pszichológus vagy pszichiáter után, amíg meg nem találod.


Meg fog oldódni csak ne ülj karbatett kézzel.

2012. febr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az antidepresszánsra nem lehet rászokni, a nyugtatóra igen. De ezt a kérdező is biztosan tudja.
2012. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező!

Az Elonril mellé nem kaptál nyugtatót? Ugyanis van, hogy az okozza a halucinációt. A xanax, és frontin ilyenek. Nekem lecserélték rivotrilra.

2012. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szedtem egy darabig Rexetint,abba kellett hagynom mert azt is elfelejtettem mi az az orgazmus! Pár napja hagytam abba az Elontrilt,és feszűlt,hirtelen lobbanékony vagyok.
2012. febr. 27. 07:38
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szia, 10 év eltelt a kérdés kiírása óta, hogy vagy azóta?
2022. jún. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!