Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus személyiségzavarr...

Nárcisztikus személyiségzavarral küzdök. Ezt ismertem fel, miután mindent tönkretettem magam körül. Járok pszichológushoz, megkezdtünk egy terápiát. Mit gondoltok, mennyi idő kimászni ebből? A terápia biztosan segít?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 07:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Tanultam pszichológiát, meg sajna magam is jártam már jó mélyen, tehát némi tapasztalattal szólnék a dolgodhoz."


Ez nagyon kevés sajnos. Ez olyan, mintha azt mondanám, tanultam egy kis biológiát és ez alapján felállítok diagnózist, mint az orvosok.


Kérdező: mivel nem ismerlek, nem vizsgáltalak ezért nem tudok diagnózist állítani. De a kérdésem: miért olyan fontos neked a diagnózis? A címke, hogy minek nevezzük a problémádat? Ez megkönnyíti a gyógyulást? Vagy inkább akadályokat gördít elé. Ezen kicsit gondolkodj el.


Amit írtál a nárcizmusról, nos nagyon általános jellemzők, amik más személyiségzavarban szenvedőkre is igazak lehetnek. (akár a borderlinra is) Nem ez alapján állítunk diagnózist. És mint mondtam korábban, tiszta diagnózisok nagyon ritkán vannak.

Azt is megértem, hogy nagyon gyorsan szeretnél már jobban lenni, ezért akár siettetnéd is a terápiát. Én azt mondom: TÜRELEM! Nem szabd siettetni semmit, mindennek megvan a maga üteme. A túl gyors előrehaladásnak is megvan a maga veszélye. Ne az idővel foglalkozz, hanem a terápiával, a munkával magadon. Az idő csakis rajtad múlik, senki máson.

A javulás is olyan, hogy átmenetileg vannak jobb-rosszabb periódusok, van amikor gyógyszer is kell.

A javulást mindenképpen észre fogod venni. Javuló emberi kapcsolatok, magánélet, munkahely, érzelmi stabilitás stb.

A terápia idejét pedig a terapeutával határozzátok meg közösen a kívánt célnak megfelelően. Ezt így a távolból végképp nem tudjuk helyetted eldönteni.

2012. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Dehogynem, tök mindegy a diagnózis, a lényeg a lényeg, hogy kimászom ebből az egészből, és végre egész, teljes, felnőtt ember leszek. Most, hogy mondod amúgy lehet borderline is, mert ma indokolatlanul madarat lehetne fogatni velem, olyan jó kedvem van, hogy az már ijesztő.
2012. márc. 2. 19:45
 13/15 anonim válasza:

Egy igazi nárcisztikus személyiségzavaros emberben soha, ismétlem soha fel sem merül az, hogy vele bármi baj lenne. Ezért szerintem nálad nem erről van szó, hanem valami "simán" korrigálható következményről. Olvasd el ezt, most találtam - hátha megmozgat benned egy másik igazságot.

[link]

Ha nem beszélsz angolul írj privátban.

2013. máj. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia, nem rég jött a felismerés, hogy a férjem narcisztikus személyiség zavarban szenved.

Nagyon érdekelne, hogy vagy.

2014. júl. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez milyen gyakori a társadalomban, de a környezetemben 4 embert is találtam akire illik valamelyik.
2014. júl. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!