Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem olyan egyszerű...

Miért nem olyan egyszerű "kilépni" a depresszióból?

Figyelt kérdés

Gondolom akadnak itt is depressziós emberek én nem akarok senkit sem megbántani de engem annyira zavarnak az ilyen emberek...

Nekem például az egyik legjobb barátom mostanában depressziós és annyira feltud idegesíteni, egyrészt az ő meghal másrészt meg,hogy megöli a beszélgetéseinket meg gyakran csipkelődik arra hivatkozva,hogy ő depis és egy csomó ilyen ismerősöm van akik folyamatosan csipkelődnek másokkal és mikor megkapják a magukét akkor arra hivatkoznak,hogy ők depressziósak és ez ezért van.

Jó most persze minden embernek vannak mélypontjai,nekem is, és olyankor néha-néha jól esik kötözködni, mást hibáztatni ,de ezt éveken át..nekem maximum 1 órát tart ez az állapot.

Én nem értem ezeket az embereket...akiket hirtelen tragédia ér azokat megértem, de szerintem úgy általánosságban az ilyen emberekkel az a baj,hogy mindenbe beleélik magukat és így gyakran koppannak és ez hozzájárul a depihez.



2012. ápr. 16. 21:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én egy milliárdos vállalkozó vagyok.

Bizonyítsd be,hogy nem!

2012. ápr. 17. 12:39
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen, amíg fennáll a kiváltó ok, nem nagyon lehet kilépni belőle. A "depis vagyok"-okkal meg nem kell foglalkozni, de ezt a kifogásukat elfogadni sem.
2012. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ez hülye példa volt. Inkább egy betegséget mondj.


Ha azt mondod, tejcukor érzékeny vagy, és megkérlek, hogy mondd el, ez neked milyen nehézségeket okoz, akkor - mivel én is az vagyok - , tudni fogom, hogy csak az általános jellemzőket mondod; valószínűleg nem igaz, amit mondasz.


De ha árnyalod, és személyes tapasztalatokat is beleveszel, amiket könyvben/neten nem írnak, akkor tudni fogom, hogy vagy ismersz valakit, aki laktózérzékeny, jól megfigyelted, és jól hazudsz VAGY nagy valószínűséggel az vagy.


Azért hülye a milliárdos példád, mert a bizonyításához nekem hozzá kellene férnem a bankszámláidhoz. Ez egy elég objektív bizonyítási folyamat.


Mivel engem több mentális betegséggel is kezelnek, köztük klinikai depresszióval, nagyobb eséllyel észre tudom venni, ha a másik csak nyomott, vagy valami komoly dolog van a háttérben. Még akkor is, ha nincs egyetlen tünetünk sem, ami megegyezik.


Az igazi depresszióból kilépni azért nehéz, mert olyan, mintha azt mondanád egy cukorbetegnek, hogy lépjen ki a diabéteszből.

2012. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, de látom ez fordítva nem érvényes.

Ugyan is én meg nem tudok emberek gondolataihoz hozzáférni,hogy na te most tényleg depressziós vagy vagy csak megjátszod magad....

Egy barátom van aki annak tartja magát , de mivel én sosem voltam nem ismerhetem a tüneteit így elhiszem neki,hogy az, mert én is úgy ismerem a depressziót mint ahogy ő mondja!

A többi ember az csak az ismerősöm, őket nem ismerem olyan jól tehát nem mehetek oda hozzájuk,hogy kiderítsem mi bajuk igazából.

2012. ápr. 17. 15:50
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát, de itt van a lényeg: "annak tartja magát".

Ha a barátod, akkor tudnod kéne, ez nála hogy van. Egyszer csak felébredt, és eldöntötte, hogy depressziós lesz?

2012. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem,elvielg ő már régóta az csak sokig nem mondta el, de mindig ezzel érvel,hogy ha kötekedik,hogy értsem már meg,hogy ő depis, ezért szarik sokszor a fejemre és kötekedik, és megsértődik mindenen ami nem tetszik neki
2012. ápr. 17. 17:02
 17/18 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy a leírtak alapján amiket most megtudtam ő egy kamu depressziós, sokszor van rossz napja és ezt erre fogja és kötekedik fűvel fával engem meg marhára idegesít!
2012. ápr. 17. 17:04
 18/18 A kérdező kommentje:
Ha megmondom neki akkor meg annyit mond,hogy igszam van és folytat mindent tovább!
2012. ápr. 17. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!