Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfajult szociális fóbia/megfe...

Elfajult szociális fóbia/megfelelési kényszert hogy kezelik?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy el kell menni pszichológushoz , az meg is van de mégis ezt hogy kezelik? Vagy mitől alakul ez ki?

Mert az én esetemben ez már nagyon elfajult. Se család, se oszt. társak se idegenek előtt nem tudok normálisan viselkedni. Úgy érzem hogy bármit tennék meg lennék szégyenítve. És nem igazán tudok senkihez kötődni, anyámékkal semmit nem tudok megbeszélni, ott is játszom magam , és megesett már régen hogy ott aludtam egy lánynál és hiába tetszett , egyszerűen az éjszaka közepén el kellett mennem mert olyan rosszul éreztem magam.

Ráadásul újabban rosszulléteim is vannak , ha nagyobb közegbe vagyok. Ilyen pánikroham szerűség.



2012. ápr. 18. 20:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kérdező!

Ha kiskorodban megütötted a térdedet, anyu adott rá egy puszit, és annyi elég is volt. Ha nem hagytad a kis sebet békében, hanem kikapartad a koszos körmöddel, akkor elkerültél sebészhez, aki kipucolta, bekötötte, visszarendelt ellenőrzésre. Ha ez sem volt neked elég, és még koszos tűvel bökögetted magadat, akkor kellett kapjál gyógyszert is, hogy az elfertőződött véredet megtisztítsák.

Hogy ezt miért írom le neked?

Mert ugyanez a bajod az agyaddal is. A kezdeti kis félelmet, családi viszályt nem orvosolták, elmérgedt. Egyre jobban beborította az egedet. Mára már az agyad kémiája is megváltozott, ettől a nyűgtől. Nos, erre kell a gyógyszer, hogy ez rendbe jöjjön neked, hogy a többi tudjon magától gyógyulni. Ha hagyod. A gyógyszer nem büntetés. A későbbi gyógyulás előfeltétele.

2012. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló valami gyógyszerügynök?
2012. ápr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti ez nagyon tetszett... Valahogy nekem is ezt mondták el. Csak ezt a gyógyszert... Hát nem is tudom :/

Mindenfélét lehet hallani ,hogy rászokik az ember, eltompul ,mellékhatások stb.

De ha ez mégsem így van akkor javíts ki :)

2012. ápr. 20. 00:34
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves 84%-os. Nem vagyok gyógyszerügynök. De tudod már az ősember is kereste a gyógynövényeket, hogy ne kelljen levágni a lábát. Vagyis a gyógyszer nem mai találmány. De neked ne legyen rá szükséged. Amekkora marha vagy.

Kedves kérdező!

Az időben, és megfelelő gyógyszerrel végrehajtott terápia ideje alatt nem lehet rászokni a gyógyszerre. Kivételek persze vannak. Ha érdekel, írok róluk is.

Egy borszívóügynök.

2012. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A gyógyszer:

Szerintem meg olyan, mint ha lenne egy agydaganatos emberke, aki az egészből csak annyit venne észre, hogy fáj a feje, ezért beszedne sok-sok fájdalomcsillapítót, így jobban érezné magát és nem foglalkozna tovább a dologgal, majd mikor rájönne, hogy csak tüneti kezelés kevés, már késő lenne.

Persze, kell az a fájdalomcsillapító is, hogy ki lehessen bírni, amíg kioperálják a fejéből, ami nem oda való.


egy virágnyelvtanár :)

2012. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Megköszönném ha írnál róla esetleg bővebben. Utolsó: Az agydaganat nem jár fejfájással :)

Amúgy meg az antibiotikum is gyógyszer meg a lázcsillapító , amíg ezek nem voltak bizony könnyen bele lehetett halni egy tüdőgyulladásba például!

Amúgy én sem vagyok gyógyszerpárti de nem zárkóznék el , csak többet szeretnék tudni.

2012. ápr. 20. 13:16
 17/21 anonim ***** válasza:

de sokszor fejfájással jár, de nem ez a lényeg :D [link]

én sem azt akartam mondani, hogy nem kell gyógyszer, de úgy tűnik nem fogalmaztam érthhetően :) még gyakorolnom kell :P

kell gyógyszer is, de önmagában kevés, legalábbis nekem az volt, sok évig szedtem úgy, hogy semmi változás nem történt, aztán szerencsére a szüleim és az orvosom is rájöttek, hogy amíg nem változtatok gyökeresen az életmódomon, addig nem lesz jobb, de természetesen nem /csak/ önerőből ...

2012. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves virágnyelvtanár!

A gyógyszer önmagában nem elég. Az csak arra kell, hogy az elb@szott agyi kémiát helyrehozza. A gyógyszer mellé kell az un. elkerülő életmód is, ami által elkerülöd az ismételt behatást. Bármilyen furcsa, ennek a megvalósítása nehezebb lehet, mint maga a gyógyszeres kezelés. Adott az életmód, adottak a rokonok. Nincs másik lakás, ahova elbujtatnál. Ha gyereked van, azt el kell látnod. Ha iszik az apád, férjed, fiad, továbbra is fog. És még ezen túlmenően kell egy jó rokon is, aki megfelelően támogat. Szól, hogy be kell venned a gyógyszert, megkérdezi hogy telt a napod, stb. És ha minden összevág, hajlandó voltál elmenni pszichiáterhez, akitől jó gyógyszert kaptál, amit be is szedtél, és tőled tellhetőleg ki tudsz térni az ismételt bántások elől, van egy jó társad, akivel megérted magad, akkor számíthatsz rá, hogy cca 3 hónap múlva jó irányú változást fogsz magadon tapasztalni. Ás akkor jön a buktató: sokan azt hiszik, hogy már meg is gyógyultak, és erővel leteszik a gyógyszert. És fél éven belül visszaesnek. És kezdődik elölről az egész. Csak akkor már erősebb gyógyszer kell. Így húzódik aztán éveken keresztül a betegség. Pedig csak kb még 3 hónapot kellett volna szedni a gyógyszert.

2012. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló, ha lenne szíves, mutatna nekem egy olyan oldalt, amin le van írva, hogy milyen kémiai változások mennek végbe az agyban a mentális betegségek miatt.

Mert én csak ilyen oldalakat találok:

[link]

2012. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
És már bocs, de kikérem magamnak a lemarházást. Attól hogy valakinek más a véleménye, nem biztos hogy hülye, sőt, lehet azért más a véleménye, mert több dolgot tud a témáról. De ha te olyan baromi biztos vagy a dolgodban, szedd csak az ilyen sz*rokat.
2012. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!