Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezért nem "hat" a pszichológus?

Ezért nem "hat" a pszichológus?

Figyelt kérdés
Azért mert, hiába tudom ,hogy neki el kell mondani dolgokat, annyira szorongok ,hogy képtelen vagyok a fontos lelki problémáim, amit igazán érzek képtelen vagyok elmondani. Csak körvonalazom a dolgokat, hogy ez van meg az de például olyan helyzeteket amikbe megalázottnak éreztem magam vagy ami érékenyen érint azokról nem beszélek. Pedig szerinte ezek elképesztően fontosak. De szégyenlem

2012. máj. 3. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezért nem hat. Ha nem bízol meg benne, válts pszichológust.

És próbáld ki a Moksa elixírt.

2012. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom mi az , jó kis Placebo ;) Virág szirom kivonat meg egy kis c vitamin.
2012. máj. 3. 19:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Nálam még a frontin sem hat nem hogy a moksa elixír
2012. máj. 3. 19:33
 4/12 anonim ***** válasza:

Mióta jársz hozzá?

Szerintem egy jó szakember érzi, ha csak körvonalazod a dolgokat, és segít a mélyére ásni. Nem "kapargat" a környékén, amit titkolsz előle?

2012. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nemtudom ,dehát végülis mégse kényszerítheti rám hogy mondjam el nem? Gondolom ezzel ő is így van. Bár már kérdezte hogy nem gond e mindent elmondani, akkor azt mondtam hogy nem. Mert hát most mit mondjak? Hogy igen és akkor megkérdezné hogy mit nem mondok el én meg úgysem mondanám el. Vagyis hát nemtudom. Ezért is járok talán hozzá, egy normális ember beszél az érzelmeiről . Én nem tudok például semennyire sem. csak érdektelenséget mutatok.
2012. máj. 3. 19:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Valóban nem kényszeríthet, de ha nagy vonalakban beszélsz arról, ami bánt, abba belekérdezhet. És nem úgy, hogy "biztos elmondtál-e mindent?", hanem óvatosan, hátulról. Nem szoktad rosszabbul érezni magad ülések után, illetve nem érintenek mélyen a pszichológus észrevételei? (Mert ha igen, akkor nem igaz, hogy nem "hat".)

Amúgy ne aggódj, biztos meg fog törni a jég, és megszokod a helyzetet.

2012. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Volt már olyan hogy rosszul éreztem magam utána. Amikor a családot "beszéltük" ki ,meg úgy nagyjából el is mondtam ,hogy mennyire utálom őket amiért sosem támogattak meg az akaratukat rámkényszerítették és ha nem csináltam úgy akkor szivattak , meg próbáltak folyton akadályozni hogy elmenjek valamerre, hogy jól érezzem magam stb.

Hát azután úgy sz*r volt , de a többi ülés általában inspirál vagyis hát rádöbbent új dolgokra de semmi sem változik igazából utána.

A szorongásom pedig fennáll és csak rosszabb...

2012. máj. 3. 20:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem dolgoztok ti, csak idő kell!

Persze az nem hátrány, ha az emberből dől a szó és az érzései, de én úgy tapasztaltam, hogy nem fontos minden kényes részletet hosszan elmondani. Legalábbis volt, hogy összeszedtem magam, és mondtam egy számomra igen kellemetlen dolgot, és kb. nem szólt rá semmit, mert már egyéb elbeszéléseiből tudja, hogy ez kiütközhet itt is, meg sem lepi. Szóval nem lettünk gazdagabbak az információtól.

2012. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem tudja belőled kihúzni a dolgokat, akkor nem jó szakember. Ők direkt ezt tanulják és természetesen tisztában vannak vele, hogy az ember nem hobbiból jár pszichológushoz, szóval komolyan problémák is nyomhatnak. Ha ebben nem tud segíteni, menj el egy másikhoz!


Jobbulást!

2012. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt már én is tapasztaltam, hogy azokkal a legnehezebb a terápia, akik hallgatagok. Ez a farkába harapó kígyó esete. Problémája van, de nem beszél.
2012. máj. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!