Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia - Csak én gondolom...

Anorexia - Csak én gondolom úgy, hogy az ilyen emberek undorítóak?

Figyelt kérdés

Mármint nem külsőleg, hanem belsőleg. Mindenki azt mondja, hogy jaj szegények, nem tehetnek róla, hogy ilyenek, mert az anorexia egy betegség, nem tudnak mit tenni ellene, és sokszor a szülőket(!!!!) hibáztatják érte. Az én véleményem szerint nagyon hülyének és BAROMI önzőnek kell valakinek ahhoz lennie, hogy tönkre vágja az életét és azzal együtt persze az egész családét is.. Egyszerűen undorodom ettől.

Vannak még, akik így gondolják, vagy totál egyedül vagyok ezzel a véleményemmel..?



2012. jún. 1. 10:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Pedig én szeretném megérteni, megvan rá az okom, hogy miért, és épp ezért fel is fogok tenni ilyen kérdéseket, és mással is meg fogom vitatni a témát, ha úgy tartja kedvem.

Arra pl kíváncsi lennék, hogy milyen szervi okai is vannak az anorexiának? Erről még nem hallottam..

2012. jún. 6. 15:04
 12/21 anonim ***** válasza:
A mentális betegségeknek mindig szervi okai is vannak. Olyan, mint a skizofrénia vagy a depresszió, ezeknél is a hormonok szintje változik meg és egyéb dolgok is, gondolj bele, nem fog valaki poénból beképzelni magának több személyiséget (skizofrénia). Az anorexia is ilyen. Nem tudom, hogy ismersz-e anorexiás embert és beszélgettél-e vele erről mélyebben. Nekem egy barátnőm volt anorexiás és sokat beszélgettem vele erről. Hidd el, neki volt a legnagyobb szenvedés, iszonyatosan küzdött ellene, de sokszor hiába.
2012. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
49%

A skizofrénia más, mint a többszörös személyiségzavar, amiben önhipnózissal akarattal is létrehozhat az ember új személyiségeket bizonyos probléámák kezelésére.

Egyébként a betegségek sokszor undorítóak, hogy ne menj közel, és ne kapd el. Ugyan nem minden fertőző, de ezt az ösztönök nem tudják.

2012. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen, a skizofrénia valóban nem egyenlő a disszociatív személyiségzavarral, de nem is ez a lényeg.

Oké, lehet hogy valóban vannak szervi okai, de azért azt hiszem, nem ez a túlnyomó magyarázat az anorexia kialakulásáért, sőt!

Valóban nem beszélgettem mélyebben erről a témáról egy anorexiással sem, pedig beszélgetnék, mert attól, hogy megvan a véleményem, még érdekel a téma, és szeretném jobban megérteni őket. Viszont véleményem szerint (azok alapján, amit eddig láttam, olvastam, hallottam) az anorexia kialakulása végül is fejben dől el, a téveszmék rögzülése az agyban már csak később jön létre, ami ugye a mentális betegséghez vezet. Tehát ahhoz kell egy kezdeti döntés, egyfajta vágy vmi iránt (vékonyság, figyelemfelhívás, akármi), hogy valaki elkezdjen egy ilyen "kúrát". És ez szerintem még mindig elítélendő.

2012. jún. 7. 00:42
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nem ismersz anorexiás embert, ne ítélkezz. Nekik lenne a legnagyobb könnyebbség, ha elég lenne egyszer csak 'átkattintani' valamit az agyukban... De ez nem így működik. (Az vagyok, aki írta, hogy a barátnője anorexiás volt.)
2012. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nyilván, nem szó szerint kell érteni, hogy férfi akar lenni, de idegen tőle a saját "esetleges" nőiessége. Tehát, ő csak ne gömbölyödjön, hát hogy jön az ki, hogy nem egy modell soványsággal kell szembenéznie? Pedig a soványság a cél!Azt feltételezi, hogy az tökéletes. Egyáltalán, kényszere van, hogy valahogy tökéletesnek kellene lennie. Ő pedig akkor is kövérnek hiszi magát, holott nem az. Így azután lefogy, és a női hormonjai is leállnak működni.Tehát, legalább nem kell végre nőnek lenni. (legalább is tudat alatt)
2012. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Ez most nagyon ideillik. Az anorexia NEM fejben dől el, mint ahogy a fent említett skizofrénia, disszociatív személyiségzavar vagy például a depresszió, OCD sem hozzáállás kérdése... Mindegyik mentális betegség. Ha jól tudom, az anorexiára ráadásul a hajlamot örökölni is lehet. Kérdező, jó hogy érdeklődsz ezek iránt, de amíg magadnak azt szajkózod, hogy "én undorodom tőlük, nem akarnak meggyógyulni stb." addig nem is fogod igazán megérteni a dolgot. Egyébként ha tudsz angolul, itt van egy nagyon jó oldal az evészavarokról: [link] javaslom tanulmányozásra. 19L
2012. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az Én szememben Te vagy az undorító , ha már ilyen erős kifejezést használsz!!

Miért kell így fogalmaznod ,ez a legnagyobb problémád??

Minden mondatodból süt a rosszindulatúság , rémisztő vagy , főleg mert fogalmad sincs maga az anorexia kifejezésről , és így foglalsz róla TÉVES állást.

ÉN az voltam , vagyok (vallom),mert igaz már híztam , ( hosszú rögös folyamat, amit nem latolnék ), de még most is mindenki azt vallja , hogy nagyon vékony vagyok , amit olyankor helyeslek , de ha egyedül vagyok , akkor , meg azt mondom, hogy így a szép.

Most már tisztában vagyok , hogy nem norma amit tettem , de akkor sem szeretnék 1 dekát sem hízni , mert kikészülök.

A szüleimet meg soha senki nem okolta , legfőképpen nem Én !!

Ez csak az én hibám , ha lehet egy betegséget hibának nevezni ami felett nincs befolyásoltságom!!

2012. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem értem, miért zaklat fel ennyire egy számodra teljesen idegen által használt kifejezés?

Én pedig azt vallom, hogy lehetséges, hogy valóban tévesen gondolkozom erről a témáról, PONT ezért tettem fel ide a kérdést, hogy számításba vegyem olyanok véleményét, akik másképpen gondolkoznak. Ettől nem tartom magam se rosszindulatúnak, se rémisztőnek, undorítónak meg végképp nem. A bennem kialakult kép az anorexiásokról sajnos nem a legjobb, számomra visszataszító. Viszont eljutottam már oda, hogy ezt nem hangoztatom addig, amíg nem merültem bele jobban a témába, mert szemmel láthatóan lázadást szít.

Jobbulást kívánok!

2012. jún. 11. 15:37
 20/21 anonim ***** válasza:
Az étkezési zavarokat valóban lehet örökölni, magamon tapasztalom. A nagymamám anorexiás volt, az anyám kényszerevő, és nekem is vannak problémáim. De azt nem tudom, hogy csak azért-e, mert ebben a környezetben nőttem fel, vagy a genetika, vagy micsoda.
2012. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!