Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanácstalan vagyok, mit tegyek?

Phanie kérdése:

Tanácstalan vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Régen rengeteget bántottak a suliban 5 teljes éven keresztül, hogy kövér vagyok. Tavaly áprilisban rászántam magam és fogyózni kezdtem. Meg is lett az eredménye, augusztusra anorexiás lettem. Szeptemberre a pszihiátrián kötöttem ki. 3 hetet töltöttem bent zsinórban, azóta hetente járok be, és külön pszihologushoz is járok. Viszont ahogy elkezdtem kilábalni a betegségből, átcsapott egy idő után, kényszerevéssé, elkezdtem hízni, és depressziós lettem. Vágdosom magam. Senki nincs mellettem, senkit sem érdekel hogy vagyok, senki nem hallgat meg. Úgy érzem, lassan megőrülök, mert nem tudok mit kezdeni azzal ami a fejemben van. Napi szinten fontolgatom az öngyilkosság lehetőségét, de egyelőre nem vagyok kész rá. de felek hogy egyszer mikor kiborulok megteszem. Egyre ijesztőbb dolgokat csinálok. cigizek, és az antidepresszánsomra iszom. Segítsetek. félek...

2012. jún. 9. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szüleid?
2012. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szüleid, vagy rokon, kersztanya pl-ul?
2012. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
senki.
2012. jún. 9. 20:07
 4/11 anonim ***** válasza:

egészen biztos ez?

akkor ki vitt a pszichiátriára, meglátogattak a szüleid?

2012. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ők, de hiába mondom nekik hogy gáz van, nem segítenek, inkább támadnak.
2012. jún. 9. 20:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne félj, hanem szeress! Szeresd meg magadat. Először fogadd el a testedet és ha nem vagy teljesen elégedett utána változtass. Ne cigizz mert abba nem halsz bele egy hamar, viszont tönkreteszi a tüdődet...

Nincsenek rendes barátaid? Keresd fel őket, ha vannak, vagy voltak.

2012. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igaz igy van!! Nagyon fiatal vagy:)sok lehetőség áll előtted!:)

Biztosra veszem hogy semmi gond a külsőddel, ügyi is lehetsz

ne a negativ dolgokra pazarold az életed, mert semmi értelme sincsen, és csak az energiád veszi el!!

Ne akarj senkinek, főleg pasinak megfelelni!!

25 l

Én szüleim is támadnak, nem olyan tipusúak hogy biztatnának, van is elég bajom, de szeretnek.Bizti hogy szeretnek Téged is, csak lehet nem tudják kezelni ezt a helyzetet vagy nem akarnak tudomást venni róla, de biztos érdekli őket!

Pszichológus nem tud segíteni vagy megnyugtatni?

2012. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előfordulhat hogy nem megfelelő a gyógyszer amit szedsz. Beszéltél az orvosoddal arról, hogy nem használ a gyógyszer?

Ha pedig továbbra is ugyanazt a gyógyszert erőlteti, meg kellene fontolnod az orvosváltást. Az öngyilkossági gondolatok már nem tartoznak abba a kategóriába amire az orvos mondhatja hogy majd idővel javulsz. Ha úgy érzed az orvosod nem megfelelő segítséget nyújt, és ha Budapest környékén laksz, akkor tudok ajánlani jó szakorvost.

2012. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Általában azt szoktam mondani, hogy "ne szedj gyógyszert", de neked tényleg szükséged van rá (egyelőre), viszont ahogy előttem is írták, valószínűleg mást kéne szedned, vagy más adagolásban. Emellett nagyon erős pszichoterápiára lenne szükséged, önbizalom növelésre és valami ilyesmire: [link]

Az osztálytársaidnak és "barátaidnak", akik miatt idáig fajult a helyzet, pedig egy-egy rohadt nagy maflást jobbról-balról, vagy talán az egész társadalomnak, amiért azt sulykolják a fiatalokba, hogy aki nem olyan, mint az átlag, azt tiporják a sárba. :( A szüleid meg jobban tennék, ha átgondolnák a dolgokat, mert valószínűleg ők is "bűnrészesek", amiért nem alakult ki benned egy egészséges önbizalom, és amiért nem vették észre időben, hogy min mész keresztül.

2012. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bambi1995 válasza:
[link] ide látogass el:) itt majd megértenek...
2012. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!