Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a kevésbé rosszabb...

Melyik a kevésbé rosszabb depresszió kezelésére, az alkohol vagy az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Ha az ember enyhe depressziós, ami kedvtelenségben nyílvánul meg és elég kellemetlen, akkor mit csináljon ? A legtöbb ember alkoholt iszik, napi 2-3 pohárkával.


A depresszió nagyon alattomos betegség, hosszú távon kiszívja az ember életerejét és küzdeni tudását, de mivellehetne ezt kezelni ? Az egyik az hogy alkoholt iszik az ember, itt nem az alkoholizmusra gondolok, hogy naponta leissza magát az egyén, hanem mérsékelt vörösbór vagy más szeszes ital fogyazstására. Az egyén akiről szó van antialkoholista volt, tehát nem ivott semmit sem, így és talán ezért alakult ki depresszió nála. A kérdés az hogy kevés alkoholt igyon naponta vagy pedig orvosi antidepresszánst, amihez mint tudjuk könnyű hozzászokni és mint szintén tudunk, hogy a mellékhatások nagyonkellmetlenek és eléggé megnehezíthetik az életet. Zombi lehet az ember és súlyos szervi következmények lehetnek hosszú távon is. Mit lehet tenni?


2012. jún. 17. 17:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Az antidepresszáns is eléggé so és kellemetlen mellékhatást okoz és hosszú távon elbutuláshoz vezet, de az alkohol nem és az is okoz jókedvet.
2012. jún. 21. 01:15
 12/24 anonim ***** válasza:
Végül is levontad a konzekvenciát, és egyszerűen összefoglalva a lényeget: marad a pia. Rábeszélted magadat.
2012. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:

Szerintem egyik sem jó megoldás,de ha választani kell,inkább az antidepresszáns,amiről fokozatosan le lehet szokni,mindig egyre kevesebbet bevenni.És mellette a többi dolgot alkalmazni,sokat beszélgetni,esetleg talpmasszázs,fényterápia,reflexológia,baráti vacsorák,bulik,séta,kirándulás,stb.

Bár tudom,mondani könnyű,de aki benne él,annak sokszor rémálom az élete.

Írd ki magadból a bánatod,problémád,meglátod itt sokan írnak majd,hátha segít.

2012. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Te válaszolj már egy kérdésemre:

Ki az aki megiszik naponta egy pohár BÓRT? Maximum bort...

2012. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Valóban, a bór egy kémiai elem. Amire te gondolsz, az a bor.


Egyébként az hülyeség hogy minden antidepresszáns függést okoz. Egyáltalán nem igaz. Szedtem már vagy három félét, és egyiknél sem léptek fel elvonási tünetek.


Én nem igazán iszom alkoholt, havonta egy két alkalommal, de nem vagyok antialkoholista. Ha valaki elém teszi, megiszom. Amiről te beszélsz, az már alkoholizmus... Nem majdnem, nem "még nem" hanem az az és kész.


Abban igaza volt egy fentebb szólónak, hogy az antidepresszáns nem elég. Kell hozzá pszichoterápia, amivel megszüntetik a probléma gyökerét. Antidepresszáns csak arra jó, hogy a tüneteket enyhítse, hogy könnyebb legyen megoldani a problémákat... Úgy kell felfogni, mint egyfajta fájdalomcsillapítót a műtét előtt. Nem lehet csak azzal élni, nélküle viszont nehezebb a gyógyulás.

2012. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem jó megoldás. Ki kell deríteni, hogy mi okozza a depressziót. Én úgy vagyok vele, hogy hiába mondom el a terápián, nekem attól a problémám még fenn áll. Azt kell valahogy magamnak megoldanom. Beszélni attól még lehet róla, mert egy kicsit könnyítesz a lelkeden. Én már jó úton haladok, nem gyógyultam még ki a depresszióból, de már enyhébb, mint volt. Se gyógyszert nem szedtem, sem alkoholt nem ittam, hogy jobb legyen.
2012. júl. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekem is zagyva ez a kérdés.


"A depresszió nagyon alattomos betegség, hosszú távon kiszívja az ember életerejét és küzdeni tudását, de mivellehetne ezt kezelni ? Az egyik az hogy alkoholt iszik az ember, itt nem az alkoholizmusra gondolok, hogy naponta leissza magát az egyén, hanem mérsékelt vörösbór vagy más szeszes ital fogyazstására."


Ezt a "kezelést" kitől hallottad? Ez miért kezelné a depressziót? Miért jelentene rá megoldást az, hogy iszol?


"Az egyén akiről szó van antialkoholista volt, tehát nem ivott semmit sem, így és talán ezért alakult ki depresszió nála. "


Persze, biztos ezért alakult ki. És akkor a világ teljes muzulmán népessége is depressziós ugyebár. Meg mindenki, aki önmegtartóztató és alkoholérzékeny.

Az azért eléggé alkoholista látásmódra vall, "hogy valaki talán azért depressziós, mert sosem iszik". Ez olyan, mintha egy láncdohányos szerint mindenki depressziós lenne, aki nem cigizik, pusztán azért, mert nem tud elvonatkoztatni attól, hogy ő maga nem bír meglenni nélküle. Te nem tudod elképzelni, hogy valaki sosem iszik és jól elvan?

2012. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Próbálj minél több hasznos dolgot csinálni, esetleg írass fel xanax sr 1mg-ot az nekem bevált. Szervi károsodásra 2-3 év folyamatos szedés után nő meg a valószínűség, addig viszont nem érdemes szedni, amúgy sem jellemző ez csak az értékesítési szférában
2012. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
inkább a gyógyszer manapság már nem írják fel ezeket az extra erős nyugtatókat mindenkinek
2012. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Az antidepresszáns is eléggé so és kellemetlen mellékhatást okoz és hosszú távon elbutuláshoz vezet, de az alkohol nem és az is okoz jókedvet."


Az alkohol nem vezet elbutuláshoz? Úgy pusztítja az agysejteket, mint állat. Ráadásul az alkoholnál is ugyanúgy fenn áll, hogy először még 1-2 pohárkával.. hoppá, már nem érzem úgy a hatását, legyen 3-4.. ráadásul naponta!? Szétcseszi a májadat, a gyomrodat, beleidet, butít!

Az antidepresszáns pozitív, negatív hatásairól nem tudok nyilatkozni. Viszont erősen egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy egyik se megoldás. Kezdj el terápiára járni, és legfeljebb amellett iszogassál módjával, ha nagyon nem bírod a gyűrődést.

2012. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!