Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió tünetei? Ez...

Mik a depresszió tünetei? Ez annak számít?

Figyelt kérdés
Levert vagyok nagyon sokszor, sajnos meg van rá az okom (családi gondok). Ha vidám is vagyok, akkor úgy érzem,hogy "hiba" annak lenni, mert valami úgyis közbe jön, amitől megint csak szomorú leszek. Néha szinte bűntudatot érzek, ha mégis vidám vagyok vagy veszek magamnak valamit. Sokszor érzem úgy, hogy semmit nem érdemlek meg. Feltételezem ennek az az oka, hogy ezt érezteti velem a környezetem egy része. Sokszor nincs kedvem semmihez, néha még arra sincs igényem, hogy valahogy kinézzek, de azért teszek érte, mert tudom, hogy nem hagyhatom el magam. Utálok itthonról kimozdulni, de ha kimegyek, kicsit jobban érzem magam.
2012. júl. 4. 13:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
(4-es, 6-os és 9-es voltam)
2012. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de egyrészt az nem szakképesítés, másrészt ha szakképesítésed lenne, se mernél diagnosztizálni ennyiből, harmadrészt tartom, hogy nem itt a legjobb diagnosztizálni se lelki, se testi tüneteket. Az, hogy te találkozol súlyos depressziósokkal, nem jelenti azt, hogy más, aki pl. enyhe depresszióban szenved, nem az. És ennél még sokkal fontosabb: Teljesen mindegy, minek nevezzük a diagnózist, aki rosszul érzi magát a bőrében, az jól teszi, ha keres rá megoldást. Jelen esetben pl. pszichológust. Ha a foga fájna, fogorvost. :)
2012. júl. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
azért a depressziót könnyen fel lehet ismerni...nem szabad mindenkire rákiabálni, hogy depressziós mert a végén tényleg az lesz. Azért is adtam néhány tanácsot ami a gyakori levertséget enyhítheti megszűntetheti...és nem haragszom.
2012. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!