Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem az evést puszta...

Hogyan tegyem az evést puszta létfenntartássá? Amelyen nem a pillanatnyi kedvem, hanem a józan eszem szerint működik.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek enni, erről nyilván nem tudok "leszokni". DE azt szeretném, hogy ne legyen fontos számomra, hogy mit eszek, ne vágyjak finom falatokra, hanem sokkal "gépiesebb" legyen a dolog, csak az ésszerűség számítson. Sokkal könnyebb lenne az egészséges és nem hizlaló táplálkozás, ha nem vágynék saláta és teljeskiörlésű kenyér helyett hamburgerre, sonka helyett parizerre. Mit tegyek? Ez pusztán megszokás kérdése? Néha valóságos örömünnep a lelkemnek ha veszek egy zacskó csipszet, vagy McDonald's-ba megyek.

Nincs jelenleg súlyproblémám, de szerintem túl nagy hangsúlyt kap számomra az étkezés és szinte csak az egészségtelen kajákat szeretem. A héten szinte csak sültkrumplin éltem.:( Tudom, hogy ez borzalmas, de ezek az éltelek annyira jól esnek. Rettegek attól, hogy elhízom és tartok attól, hogy megbetegszem. Viszont hiába rendelkezem megfelelő tudással ahhoz, hogy egészséges egyek, nem teszem, mert mindig csak a mekit, meg fagyit kívánom. Mostanában ez még az alakomon sem látszik, úgyhogy végképp elszaladt a ló. Ez beteges?

18/L 174 cm/63 kg


2009. júl. 10. 14:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést kérek. :)
2009. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem történt semmi.:)
2009. júl. 17. 19:47
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha eszedbe jut, hogy most hamburgert akarsz enni, akkor nyugtasd le magad azzal, hogy: "majd holnap.." Aztán menj el egyet kocogni/biciklizni/úszni, a lényeg, hogy eltereld a figyelmedet az evésről. Különben, ha egy héten egyszer megeszel valami nem túl egészséges dolgot, abba még nem fogsz belehalni :) De csinálhatsz házi hamburgert is, hozzá pedig süthetsz igazi krumplit. Ne izgulj, menni fog.
2009. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!