Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fixa ideám, hogy valaki/...

Fixa ideám, hogy valaki/ valami ott van a sötétben, minden este félek. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta félek a sötétben, mivel azt hiszem, hogy ott van valami ijesztő. Ez a félelem lefekvéskor is jelen van (ezért mindig a tv-n alszom el - fény-és hangforrás), de akkor is, ha este lemegyek a nappaliba mondjuk, és kb. 2 másodpercig sötétben vagyok, amíg fel nem kapcsolom a villanyt. Nagyon zavaró, érzem, hogy hevesebb a szívverésem... Néha meg nem merek az egyik oldalamról átfordulni a másikra, mert beláthatatlan következményei lennének, ha az a valami észlelné, hogy mozgok.

Mit tegyek, létezik erre diagnózis és kezelés? (16/L)


2012. júl. 14. 23:26
1 2
 1/11 shoona:D ***** válasza:
mikor kicsi voltam én is féltem ,ezért minden este bedugtam a konnektorba egy kis halványan világító lámpát.meg magamnál tartom az elemlámpámat is,hogy ha éjszaka felkelek ne legyen sötét,meg zenére alszom el így nem zavar a csend :) szerintem próbáld ki
2012. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sok horrorfilmet néztél :P
2012. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A tv szokott menni; ha meg idegen helyen alszom, akkor kislámpa. De így is rossz gondolataim vannak, és még így se merek pl. kimenni a mosdóba... Mert ahhoz ugye nincs elég világos.
2012. júl. 14. 23:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyetlen egy horrorfilmet láttam, de már nem is emlékszem rá igazán.
2012. júl. 14. 23:34
 5/11 Hungy ***** válasza:

Ezzel kábé mindenki így van ilyen korban, de legalábbis elég sokan. Viszont kevesen vallják be, mert az hiszik, hogy 16 évesen már nem szabad félni a sötétben.

Képzeld el, én például alig mertem beszappanozni az arcom, mert azt képzeltem, hogy amikor nem tudom kinyitni a szemem, akkor valaki bejön a fürdőszobába. valamilyen szörny, és amikor majd újra kinyitom a szemem, akkor ott fog állni, pont előttem. :) Ezért mindig irtózatosan siettem az arcmosással. Most őszintén! Nem nevetséges? :DD

Szóval előbb-utóbb elmúlik magától is, nem kell aggódni. Ez teljesen normális viselkedés, az ősembertől örököltük, a génjeinkben van. Ugyanis több millió évig úgy éltünk, hogy voltak állatok, akik láttak a sötétben, mi pedig nem. És az éjszaka vadászó állatoknak az ember is prédája volt. A sötétség ezért egyet jelentett a félelemmel, a lehetséges halállal. És a félelem teljesen beépült az emberbe, még gondolom kéne pár millió év, hogy eltűnjön belőlünk, már ha van annyi időnk.

Mindenesetre nem árt tudatosítani magadban, hogy a sötétben pont ugyanaz van, mint a világosban, csak olyankor nem látod. :)

2012. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az alatt a pár millió év alatt, mióta civilizálódtunk, már rég eltűnhetett volna a génjeinkből.Meg a férfiakéból is a szoknyavadászat..Mert persze ezt is a génekkel magyarázzák.


Igen, van valami a sötétben, méghozzá te magad és gondolj bele, hogy inkább annak lehetne félni valója, aki hívatlanul lép a szobádba.Különben az életben vannak az ilyen "szörnyeknél" sokkal rosszabb dolgok is, majd ha átmész pár ilyenen, akkor már rá sem fogsz hederíteni a szörnyekre.

2012. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én különben nem szörnyektől félek, hanem valamiféle pszichopatától, aki azért jött, hogy megkínozzon és megöljön.
2012. júl. 17. 15:48
 8/11 anonim ***** válasza:
öljön nem félek a haláltól :)
2012. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hungy ***** válasza:

# 6/8 ma 14:53

Szerinted már pár millió éve civilizálódtunk? Még csak néhány ezer évvel ezelőtt!!!

2012. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet uralkodni a félelmen és le is lehet küzdeni, de megszüntetni aki hajlamos rá azt nem lehet soha . Idős vagyok és tapasztalt és teljesítettem szolgálatokat objektumokban,erdőben, nyílt terepen ,magaslatokon ,villámoktól megvakulva kutyával,kutya nélkül és higgyétek rájöttem arra,hogy vannak a kutyák akik jobban fél,mint mi! Éles lőfegyverrel teljesítettem szolgálatot és nem lett volna miért félnem függetlenül attól,hogy volt olyan helyzet,hogy használni sem tudtam volna,ha meglepnek,de mégsem az embertől féltem,hanem olyan valamitől aki legyőzhetetlen .Volt olyan időszak amikor ment a Belfegor francia sorozatfilm és még tőlem is voltak félősebbek,mert alig mertek kimenni az éjszakai szolgálatra ! Tehát minden ember fél és ez adja a biztonságot,mert addig éber az ember amíg figyel. Dehogy zárt lakásba miért és mitől fél az ember ,mint egy kis gyerek annak oka van és talán még "elmegyógyász" sem tudna segíteni. A félelmen kívül a pánikbetegség sokkal súlyosabb és azt ne ismerd meg soha !
2016. ápr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!