Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fixa ideám, hogy valaki/...

Fixa ideám, hogy valaki/ valami ott van a sötétben, minden este félek. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta félek a sötétben, mivel azt hiszem, hogy ott van valami ijesztő. Ez a félelem lefekvéskor is jelen van (ezért mindig a tv-n alszom el - fény-és hangforrás), de akkor is, ha este lemegyek a nappaliba mondjuk, és kb. 2 másodpercig sötétben vagyok, amíg fel nem kapcsolom a villanyt. Nagyon zavaró, érzem, hogy hevesebb a szívverésem... Néha meg nem merek az egyik oldalamról átfordulni a másikra, mert beláthatatlan következményei lennének, ha az a valami észlelné, hogy mozgok.

Mit tegyek, létezik erre diagnózis és kezelés? (16/L)


2012. júl. 14. 23:26
1 2
 11/11 GyBlanka54 válasza:

Én is félek a sötétben, de csak éjszaka, hogy vki/vmi megtámad, figyel stb. Van nálam fény, ami segít, hogy ne féljek, de néha mintha látnék 1-2 árnyalakot, sőt olyan is volt, hogy nappal, mintha követne vmi, volt, hogy mintha vmi megmarkolta voona a kezem, vagy olyan, hogy éjszaka, mintha kaparta voona vmi az oldalam. Plüssökkek alszom, amik szorongatásával jobban érzem magam, igen olyab vagyok, mint egy dedós, de nincs senkim akit ölelhetnék, csak a macskám, aki kényelmetlenül érezné magát, de néha őt is felveszem magamhoz.

Jó tanács, ha félsz a sötétben és attól, hogy álmodban megölnek, vagy amikor alvás paralízised van (ami nekem szerencsére még nem volt), akkor ne nézd meg az amikor kialszik a fényt, az amikor lehúnyod a szemed és a rémálom az elm utcában című filmeket, habár nem vészesek, de elég parák meg undik a karakterek, de ki lehet heverni.

És nem hiszem, hogy ezek a génjeinkben vannak, bár lehet némi magyarázat, hogy mi bem láttunk a sötétben és prédák voltunk más állatok számára, de azóta eltelt több millió év, azalatt simáb kiment az emberekből ez a dolog hiszen már jó pár ezer éve civilizációban élünk.

Am én is rettegek, hogy vmi pszichopata megygilkol amikor alszom, vagy akár egy szörny, ezért éjjel félek a tükróktől is. Meg néha mintha alakot látnék az ajó ablakában is.

17/l

2021. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!