Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasmenéstől való félelmemet...

Hasmenéstől való félelmemet hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Félek, hogy ha elmegyek valahova, akkor rám tőr a hasmenés és nem lesz a közelben wc. (Tudom, hogy ha valamire nagyon gondolunk, és nem akarjuk, hogy megtörténjen az ugyis megtörténik.De nem tudok mit csinálni)

Lassan már nem merek elmenni sehova sem, kivéve ha veszek be valamilyen hasfogó bogyót. De ez így akkor sem jó, nem akarok gyógyszerektől függeni. És azt sem tudom, hogy mi lesz velem így szeptemberbe az iskolától. Mer ha nem útközben, akkor indulás elött van hasmenésem.


Valami tanács, vagy egyéb tapasztalat? Már járok pár hónapja pszichológushoz, de nem használt még...


19/L



2012. júl. 27. 19:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

Én is így vagyok:(( Ha itthon vagyok, akkor semmi probléma, de ha menni kell valahova, akkor előtte ötször meg kell látogatnom a klotyót. Reggel nem merek csak egy pirítóst enni,hogy ne legyen ingerenciám. Nekem az edzést javasolták: ha érzem az ingert, ne rohanjak azonnal, és így képes leszek szabályozni. Néha valóban be is jön.

Én most kezdtem szedni Béres ProBio6 kapszulát a bélflóra helyreállítására. Lehet, hogy pszichés hatás, de képes vagyok ügyeket intézni probléma nélkül, és hazatérve az ajtón is nyugodtan jutok be. Máskor már a kapuban dobáltam le magamról a cuccot. Szerintem ez valóban nagyrészt pszichés dolog, de biztos van valami a bélrendszerben is. Megfigyeltem, hogy nem szabad tejet, joghurtot erőltetnem. Amúgy is utálok minden tejterméket gyerekkoromtól kezdve, de szerintem a fő problémát az okozza. Figyeld magad, mire vagy érzékeny!?

2012. júl. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én is figyelgettem már, hogy nem e kaja miatt vagyok "rosszul", de nem. Mert tényleg ha nem megyek el sehova, akkor nincs hasmenés és ehetek bármilyen kaját, tejterméket, de amint ki kell mozdulnom, gyakran rámjön.
2012. júl. 27. 20:09
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
Suliban biztos nem lesz probléma, ott elterelődik a figyelem, meg ahogy kinéznek a klotyók! Én reggeltől estig bent voltam, és soha nem kellett nagydolog miatt ellátogatni. Ez a probléma most van, mióta nem járok suliba, dolgozni, csak ügyeket intézni kell mennem. Beleőrülök. És a gondolat, hogy tudnék vonattal, vagy busszal mondjuk társasútra menni? Hajlok arra, hogy pszichés dolog, vagy valami makacs gomba a bélrendszerben.Kolléganőm is orvoshoz ment, mert állandóan ment a hasa - neki valami baktériumot találtak, és gyógyszerrel sikerült helyreállítani. De nekem pl. nem megy a hasam, hanem sokszor kell mennem.
2012. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
0%
ezt hogy lehet kezelni?
2012. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon rossz.Én is úgy vagyok ezzel,hogy ah valami új munkahely,vagy új környezetbe fogok csöppenni mondjuk kedden,akkor hétfő este,éjszaka,kedd hajnal,kedd reggel indulás előttig és menet közben is egy darabig iszonyatos kínok közt görcsölök össze.Múltkor új melóba mentem interjúra és ezt játszottam egész éjszaka: pokoli gyomorgörcs,de olyan,hogy a derekam is belefájdult már,azt hittem hasmenésem lesz,de nem.Küszködtem,próbáltam nyomni,hogy ne fájjon annyira kegyetlenül,de ugye ne volt nagyon mit,csak szenvedtem.természetesen totál kialvatlan és morcos voltam vagy 3 napig,amíg be nem pótlódott az a pihenés,ami helyett a wc-n kínlódtam.
2012. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%

Én is így vagyok ezzel. :/ Nekem azt mondták, hogy a stressz miatt van. Lehet benne valami, mert elég ideges típus vagyok és mindig 4-5 alkalommal meg kell látogatnom a wc-t reggel suliba indulás előtt. Pánikolok a villamoson, annak ellenére, hogy tudom, hogy nem lesz semmi baj (illetve nem lehet, mert annyiszor voltam wc-n, hogy biztosan nem maradt bent semmi).

Nagyon durva érzés ez, és kellemetlen róla beszélni. Nem tudom, hogy a pszichológus hogyan segíthetne ebben...


#3

Én sajnos úgy jártam nem egyszer, hogy ki kellett rohannom óráról (90 perces órák vannak)...Egyszerűen nem bírtam tartani. Szerencse, hogy nálunk azért jó állapotban vannak a mosdók! Már ott tartok, hogy nem nagyon eszem, iszom semmit a suliban, nehogy rámjöjjön.

2012. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok :S

Másoknak fura, de egyszerűen rettegek attól h rám jön a hasmenés. Nekem már annyira durva volt, hogy az utcára se mertem kimenni emiatt, de elkezdtem járni pszichológushoz, és sokat segített. Mostanában már nem jellemző, de van mikor még van bennem vmi rossz gondolat, és okoz hasmenést.

Amugy én is állandóan kapkodtam a hasfogót.

Járjál továbbra is pszichológushoz, nekem is kb fél-1 évbe telt mire lényegesen javult a helyzet.

2012. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Megdöbbenve olvasom, hogy milyen sokan szenvednek ettől. Én meg magamat szidom, hogy mennyire szerencsétlen vagyok . És ha mondjuk napokig nem megyek ki a lakásból, akkor semmi probléma. Tehát ez az izguló, szorongó természet okozhatja. Esetleg valami nyugtatót kellene szedni, feszültség oldót? Ez lehet a BS szindróma? Elmennék orvoshoz, de félek, hogy előbb-utóbb tükrözésre küldene, azt meg nem bírom ki. Inkább tűrök.
2012. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Hát most én is nagyon meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy ennyien írnak, hogy ők is ilyen helyzetben vannak. Én nekem Ataraxot írtak fel, ez feszültség oldó. De nem nagyon használ.


Amúgy szerintem a tükrözés felesleges. Mert ha tényleg valami gond lenne a gyomrunkban, beleinkben, akkor nem csak olyan napokon "szenvednénk" amikor megyünk valahova. :\\


És bocsi, hogy ilyet kérdezek, de ti merre felé laktok? Én Gy-M-S megyében..

2012. júl. 28. 18:52
 10/26 anonim ***** válasza:
Én Hajdúban:)
2012. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!