Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasmenéstől való félelmemet...

Hasmenéstől való félelmemet hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Félek, hogy ha elmegyek valahova, akkor rám tőr a hasmenés és nem lesz a közelben wc. (Tudom, hogy ha valamire nagyon gondolunk, és nem akarjuk, hogy megtörténjen az ugyis megtörténik.De nem tudok mit csinálni)

Lassan már nem merek elmenni sehova sem, kivéve ha veszek be valamilyen hasfogó bogyót. De ez így akkor sem jó, nem akarok gyógyszerektől függeni. És azt sem tudom, hogy mi lesz velem így szeptemberbe az iskolától. Mer ha nem útközben, akkor indulás elött van hasmenésem.


Valami tanács, vagy egyéb tapasztalat? Már járok pár hónapja pszichológushoz, de nem használt még...


19/L



2012. júl. 27. 19:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én is Hajdú- Biharban
2012. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ilyen bajjal "hogy mertek" pszichológushoz menni? Nem is amiatt, hogy beszélni kell a problémáról, hanem maga a szituáció miatt.. Engem komolyan, kevésbé frusztrál, ha utcán egyedül kell gyorsan klotyót keresnem, vagy ki kell rohannom egy előadásról, minthogy össze legyek zárva egy emberrel egy lakásban, és az ő wc-jét kelljen használnom, ha úgy adódik. Addig ő rám vár és hall mindent.. Én ezt nem bírom!

2012. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló gondom van, csak hányingerrel! Még az utazás meg a bevásárlás is gondot okozott! Állandóan stresszeltem magam így persze mindig hányingerem lett! próbáltam nyugtató teákat inni, gyógynövények... stb! mind hiába! Elmentem háziorvoshoz és mondta ha nem kezeljük csak rosszabb lesz! Kedd óta gyógyszeres kezelésen vagyok! Nagyon féltem a gyógyszerektől de van helyzet mikor kell!
2012. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
43%
Én is ilyesmivel küszködök. Bár már javult a helyzet valamelyest, még mindig vannak félelmeim. Mindig azt mondogattam magamnak, hogy na és akkor mi van, szinte mindenhol van wc, vagy legfeljebb keresek egyet. Így már nagyjából elvagyok, de egy társas buszos út gondolatától kiver a víz... Most készülök elmenni pszichológushoz, hogy ne szorongjak, ne izguljak, hiszen ez generálja aztán a hasmenést. Ördögi kör. Nem tudom hogyan, de valahogyan csak tud majd segíteni, soha életemben nem voltam még ilyen dokinál és nem is azért megyek, hogy rögtön gyógyszert írjon fel, hanem hogy segítsen, hogy magam győzzem le ezt valahogyan. Van egy gyerekem és nem szeretném, hogy emiatt az én nyavalyám miatt lemaradjon dolgokról pl. kirándulás stb. Hát remélem tud segíteni a pszichodoki.... és neked miért nem segített?
2012. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:

Nekem is ilyen bajom van !Kb egy éve kezdődött mikor a suliban jött rám mert sztem kamilla teát ittam és az miatt és haza kellett mennem :S!Azóta minden nap izgulva megyek suliba,meg a sírás kerülget :S Nem tudom mit tegyek nagyon senkinek nem merem elmondani :S Alig eszek-iszok a suliba ne hogy rám jöjjön vmi pedig tudom hogy nem is kell csak az idegtől van már gyomor idegem!Szüleim azt mondják h agyban kell helyre rakani a dolgokat mert ott kezdődik,meg attól is félek hogy kis teremben vagyunk új osztály társaim vannak és sztem már ez is fusztrál!Nem tudom mit tegyek:S!Nem gondoltam volna hogy ennyien szenvednek ilyen nagy gondban :S! Sok sikert és kitartást vhogy nektek is :S!

Hajdú-Bihar megye :)

2013. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:

Sziasztok!

El sem hiszem, hogy ennyien vagyunk...meg voltam róla győződve, hogy nincs még egy ilyen ember mint én, aki ettől fél...

Borzasztó az egész, mert sosem volt ilyen problémám, kb 3/4 éve van és azóta volt időszak mikor javult, de msot mintha rosszabb lenne...Nem is hasmenésem van, hanem csak laza széklet....

Úgy kezdődött, hogy augusztusban bulizni voltam a barátnőmmel, és a szórakozóhely előtt éreztem, hogy hasmenésem lesz. Gyosran berohantam a wc-re, hála égnek pont nem volt senki. Azóta alig merek társas eseményre menni, elutazni valahova is csak úgy, ha autóval megyünk és családtag vezet, a buszt nem bírom, felülök és a gondolattól rosszul vagyok, hogy ah rám jön nem tudok leszállni...Kapkodom a hasfogókat, de már anyukám is teljesen ki van ettől, szerinte ez csak ront a helyzeten, ez teszi tönkre a bélflórám...1hete elkezdtem Normaflore-t inni, az után 2 nappal kb javult a helyzet, és gondolom placebo-hatása is volt, mert megnyugtatott a tudat hogy "szedek valamit" és nem lesz baj.

A legrosszabb, hogy bárhova tervezem hogy megyek, az az első, hogy kitudakolom hol van wc, és 'tervet' készítek arra az esetre ha rámjönne. Viszont alig merek olyan helyre menni, ahol tudom, hogy nincs a közelben wc. Nem is azzal van a baj, hogy erősen rámjön, és nem tudom visszatartani, de már ha kicsit megbugyog a hasam vagy a gyomrom, pánik szerű állapotba kerülök. Nem tudom mit tehetnék. Mennék pszichológushoz, de más miatt már jártam, és szerintem agyarországon cos. Tisztelet a kivételnek.

L19/Békés megye

2013. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:

Huhh.. nem gondoltam volna hogy ennyi ember szenved ettől nap mint nap.. azt hittem h ezzel egyedül vagyok.. ://

Rám egyszer a suliba jött a hasmenés és haza kellett mennem..:ss

Aztán 1-2 hétre rá megint rám jött a suliba és megint hazakéretőztem de ez már nagyon ciki volt mert egyik esetben sem mondtam el a tanárnak h ezmiatt megyek haza..azt mondtam rosszul vagyok..:ss

Ez a két eset óta állandóan félek h rámjön a suliba és este már izgulok azon h mi lesz másnap.. nem tudom kiverni a fejemből..folyamatosan ezen kattog az agyam..://

A mi sulinkba jó állapotba van a wc csak az a baj hogy nem nagyon szeretnék ott elmenni.. félek hogy bejön valaki és érzi a szagot amit magam után hagyok.. :/// Rettegek..:( És elegem van ebből.. igazából tudom hogy minden agyban dől el de nem mindig megy kizárni,elfelejteni ezt az egészet.. :// Pszihológushoz nem nagyon szeretnék menni..:// Próbálok agyban "fejlődni" és megnyugodni..:)

2013. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Sziasztok.Sajnos egy ideje en is ezzel a "betegseggel" küzdök es borzasztoan megkeseriti a mindennapjaimat.Buszozas tömegközlekedes nekem sem megy söt sokszor autoban is rosszul vagyok.Es igen sajnos ez psziches tünet.Ha valami sokk ert valamikor amiatt tör elő egy szorongas amit nem nagyon lehet gyogyitani ezt csak sajat magunkban kell eldöntenünk h meg akarunk gyogyulni es nem menekülni az ilyen helyzetek elöl hanem szembe nezni velük.En is ezzel probalkozom egy ideje es lassan kezdek sikerrel jarni.Meg kell probalnunk elterelni a szorongo gondolatokat es nem panikolni hanem nyugodt maradni.Tudom ezt nehez megtenni mert nem mindig tudjuk befolyasolni gondolatainkat de egy kis gyakorlassal es rengeteg akaraterővel menni fog.Kitartast es gyogyulast mindenkinek!
2014. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
46%

UPDATE!


Sziasztok, régebben írtam kiscsillag7-néven.


Nálam kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok, + IBS (Irritábilis bél szindróma, keressetek rá). Sajnos ez egy pszichoszomatikus betegség (röviden: stressz hatására húzódik össze a bélfal (<--ez "normális" embereknél is megtörténik), okozva ezzel hasmenést, de bizonyos esetekben pont hogy székrekedés jellemző). Sokat számít az étrend is, de ez személyenként változik. A tejtermékek, glutén (lisztes dolgok, kenyér, stb, szinte minden feldolgozott élelmiszerben van glutén), kávé, egyes zöldségek és gyümölcsök(fodmap diétára is rákereshettek) és persze a stressz rosszabbítja.


Én 2014. júliusa óta pszichológushoz járok. Nem olcsó mulatság, de helyre kell tenni a rosszul berögzült gondolatokat, amiket az ember "nem fog fel", tudat alatt történik, és ez kapcsolatban van az IBS-el. A múltbeli eseményekkel ugyan ez a helyzet.

Elhiszem, hogy nem egyszerű pszichológushoz menni, nekem sem volt az...de ha már teljesen eluralta ez az életeteket, ez irányítja, akkor a saját érdeketekben megérni.

Habár tudatosan sokat lehet tenni ellene, az ember minden egyes gondolatát a nap 24 órájában nem tudja irányítani-->ezt nekem a pszichológus mondta. Sokat lehet tenni ellene persze, légzőgyakorlatok, rendszeres meditáció (ha valaki rendszeresen meditál, később jobban felismeri mit miért tesz, tudatosabbá válik), sport (ezt fontosnak tartják IBS-nél, stresszlevezetés miatt is), figyelemelterelés (nálam nagyon bejött, hogy ha valahova megyek, a JELENre figyelek...akár mondd magadban, hogy "most lemegyek a lépcsőn, megfogom a korlátot, ott egy papírdarab, kint szépen süt a nap, az arcomat fújja a szél, zöld ruhában vagyok" stb).


Minden testi tünet valamilyen lelki probléma kivetülése, arra hívja fel a figyelmet. Azt kell megoldani, hogy gyógyulás következzen be.


Remélem, ti már jobban vagytok. Nem mindenki megy orvoshoz ezzel a betegséggel, csak azok, akiknek már ez irányítja az életét. Van, akinél gyengébb formában jelentkezik. Van, akinél nem laktózérzékenység vagy IBS a mumus, hanem lisztérzékenység/gluténérzékenység. Ezt minél hamarabb ki kell vizsgáltatni, mert aki lisztérzékeny, annál komoly károk következhetnek be a bélrendszerben glutén fogyasztás hatásra, így egy életen át tartó gluténmentes diétával kell számolni. (Én is úgy élek, bár nem vagyok lisztérzékeny.)


Elég hosszú lett,de remélem, segítettem valakinek, én legalábbis 2 éve nagyon örültem volna, ha találok egy ilyen hsz-t :) Ha esetleg kérdésed van, nyugodtan írj, szívesen válaszolok.

2015. márc. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 lacarally válasza:
Simán elment aki elment egy pszichológushoz és mondta hogy ez a problémája? Mert sajna évek óta küzdök ezzel a gonddal. A munkám meg olyan hogy cégekhez járok be dolgozni, és ciki elsőnek a wct kérdezni hogy merre van. Főleg ha egy céghez először kell mennem.
2016. nov. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!