Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, pedig...

Depressziós vagyok, pedig tökéletes körülöttem minden. Nincs kiváltó oka. Milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés
3 hét múlva lesz az esküvőm,olyan,amilyenre mindig is vágytam,tökéletes minden,de nem vagyok boldog,sőt!!!Sírógörcseim vannak,nem látom értelmét az életemnek,hiába tudom,hogy minden okom megvan az örömre,de nem megy.Többször is meghalni lenne kedvem.Már nászútra se akarok menni.Ha a jó dolgokra gondolok,mindenben találok valami rosszat.Fizikai tüneteim is vannak,sokat vagyok rosszul,hányinger,gyengeség,erős szívdobogás.Már nem bírom tovább.Normális esetben elképesztően boldog lennék,az esküvő,a nászút,a munkám,meg minden miatt.De most nem képes semmi boldoggá tenni.Nincs tb-m,mert egy éves lakcímkártya kell hozzá,én pedig még csak fél éve élek itt,így nem mehetek el bárhová orvoshoz.Tudtok valakit ajánlani,aki magánba dolgozik?
2012. júl. 29. 19:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Súlyos.
2012. júl. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

7. vagyok.


Tudod, én nem vagyok pszichológus, és szerintem neked erre lenne szükséged. Semmi nincs ami boldoggá tehetne? Semmi?

Ha ezt így folytatod, a kapcsolataid rovására fog menni. Igazán szeretnék neked segíteni, de nem tudom hogyan. Ha gondolod, írj privátba, és beszélgethetünk.

2012. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám nekem is, voltam már pszichiáternél, felírt nekem gyógyszereket, amitől jobb lett rövid távon, de hosszabb távon egyáltalán nem.:S Nem tudom sajnos mit lehet ilyenkor tenni.

Most szedem ezeket a King Kong cseppeket, növényi alapú cseppek, állítólag jó, de én még nem érzem a hatását.

Remélem kapsz valami jó választ, ami nekem is segíthet.

2012. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12.-nek.

Semmi nincs,aminek örülök,amire vágynék.Pedig nem voltam mindig ilyen.

2012. júl. 29. 20:21
 15/21 anonim válasza:

Nem kell gyógyszereket szednetek ahhoz, hogy jobban legyetek.

Ki kell zökkenni a mindennapokból. Más nem tud segíteni, csak ti, magatokon. A gyógyszerek segítenek, csak ha te úgy gondolod. A pszichológus nem segít, csak, ha te úgy gondolod.


Csak te segíthetsz magadon, de erre rá kell jönnöd.

2012. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

tehát komplexusaid vannak a külsődet illetően. Mi az, amit nem szeretsz magadban? Milyen szeretnél lenni? elérhető? Megsértettek emiatt fiatalabb korodban? (hány kiló vagy hány cm magas?)

Nem lehet valami öröklött idegrendszeri betegséged?

Nem lehet valami ételre allergiás vagy? És ez okozza ezeket a durva tüneteket?


Tényleg durva, de azt gondoltam, hogy téged az ördög maga kísért :S Nagyon durván szorongsz, gondolom a magánéletedben sincs emiatt minden rendben, na meg a szexuális élet sem. Legalábbis így nehéz elképzelni. Mégis kellene valami jó pszichológus. A pszichogyogyikat nem ajánlom, azok veszélyesek is lehetnek.

2012. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
172 cm magas vagyok és 60 kg.Mindig kövérnek látom magam,pedig már voltam 56 is,de akkor se tetszettem magamnak.Az a baj,hogy ha az emberek látnak,akkor nem tudják elképzelni,hogy a külsőmmel vannak problémáim.Fekete hosszú hajam van,88-63-90-es méreteim,mindig csinosan öltözködöm,smink mindig tökéletes,de ezek mind csak azért van,hogy javítsak magamon és el tudjak indulni munkába vagy bárhová.Mindig visszahúzódó voltam,önbizalomhiányos,ezért nem voltam annyira "menő" a fiúk között.De a "javítások" után jobb lett a helyzet.A valóságban még rosszabb a helyzet,mint ahogy így bárki el tudja képzelni.Az a segíts magadon dolog szép és jó,amit az egyik válaszoló írt,próbálkoztam is vele,de ez az egész már túltett a képességeimen.Már egy csomó kivizsgáláson voltam,de nem mutattak ki semmit.Se allergia,se semmi.
2012. júl. 29. 21:48
 18/21 A kérdező kommentje:

16-osnak.

Ja,és igazad van,már jó ideje nem sexelek a párommal,egyszerűen nem megy.

2012. júl. 29. 22:01
 19/21 anonim válasza:

Szia!


Szeretnék segíteni, ám néhány kérdésem lenne, hogy pontosabban láthassam miről van szó.


Mikor és minek hatására kezdtek jelentkezni az önértékelési problémáid?

Mikor és minek hatására kezdted el csúnyának és kövérnek érezni magad?


Mióta vagy visszahúzódó?

Mi okozhatta, hogy visszahúzódó lettél?

Miben vagy visszahúzódó leginkább?

Mióta vagy önbizalomhiányos?

Mi tehette tönkre az önbizalmadat?

Miben lenne szükséged önbizalomra?


Milyen javítások után lett jobb a helyzet?


Mi hozza ki belőled az idegbeteget, a kiakadást?

Mire leszel idegbeteg legtöbbször? Mire akadsz ki legtöbbször?


Van-e valami terved az életedre nézve?

Van-e valami terved/életterved amit meg szeretnél valósítani?

Van valami álmod, amit szeretnél megvalósítani?

Van-e valami célod, amit el szeretnél érni?


Van valami hobbid? Ha igen, akkor mi az? És milyen gyakran foglalkozol vele?

Mi tartozik az érdeklődési körödbe? Milyen gyakran foglalkozol ezzel?

Mit gondolnak mások a hobbidról, érdeklődésedről?


Hogy látod?: reménytelen eset vagy, vagy van megoldás csak még nem találtad azt meg?

2012. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló.

Az önértékelési problémáim már 11-12 éves koromban elkezdődtek.Nem tudom minek a hatására,azt sem tudom,hogy ez csak egyik napról a másikra történt-e,vagy folyamatosan,apránként.Azt tudom,hogy elég sok pattanásom volt,amelyekkel nagyon sokat küzdöttem,de csak 18 évesen sikerült megoldanom ezt a problémát.Ez biztos,hogy közre játszott.Plusz az is,hogy a legjobb barátnőim mindig is "menő csajok" voltak,nekik volt önbizalmuk,felszabadultan csevegtek bárkivel,míg én nem.Egy idegen emberrel nem tudok,vagyis nem tudtam feloldódni,fiúk társaságban meg pláne nem.Ha valaki véletlenül hozzám szólt,akkor rögtön vörös lett az arcom és meg se tudtam szólalni.Ma már kicsit jobb a helyzet.Mikor már utcára se tudtam lépni,akkor kitaláltam,hogy sminkelek kicsit suli előtt,csak olyan ruhákban indulok el,amelyekben csinosnak érzem magam,plusz a hajammal is sokat foglalkoztam.Ezek a javítások segítettek kicsit.Ja,és a hajam is mindig félhosszú volt,azt is utáltam,de már megnőtt és ez is segített.Állandóan fogyókúrázom,volt,hogy hónapokig napi max 500 kalórián éltem,mellette sokat sportoltam.De így sem voltam elégedett.

Általában a közeli családtagok miatt akadok ki.Másokkal szemben nagyon elnéző vagyok,mindent megbocsátok,sőt,ha nem n vagyok a hibás,akkor is én kérek bocsánatot és akkor csavarom a dolgokat,míg végül magamat hibáztatom mindenért.Itthon kiakadok az igazságtalanságok miatt,olyan dolgokon is órákon keresztül rágódok,amelyeket más figyelembe se venne.

Ha nincs ilyen problémám,akkor sok tervem van,szinte mindennek örülök,de most semmi nem tesz boldoggá.Minden vágyam volt egy tengerparti utazás,mert még soha nem láttam a tengert,most pedig ha rá gondolok,hogy mennem kell valahová,akkor szó szerint rosszul leszek.Egész nap hányingerem van,sírok,szanaszét szakadok belülről.Minden nap meg kell erőltetnem magam,hogy járni tudjak,nagyon gyenge vagyok.Holnap utazunk haza az esküvő miatt,még egy csomó elintézni való van,de úgy tűnik,hogy helyette a kórház lesz a cél.Már nem tudok mit csinálni.

Remélem nem vagyok reménytelen eset,szeretnék meggyógyulni,de ez már egyedül nem megy.

2012. júl. 30. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!