Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megállapított nárcisztikus...

Megállapított nárcisztikus személyiségzavar. Az illető nem ismeri el, felháborodott még a diagnózison is. Lehet vele kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag ezért ment tönkre a házasságunk,mert képtelen volt társként elfogadni,mert nem akartam engedni,hogy az énemet teljesen letörje és megsemmisítsen úgy mint embert és főleg mint ANYÁT.ENGEDETLENSÉGEMNEK fizika bántalmazás lett a vége.

Gyermekem miatt kénytelen leszek vele kapcsolatban maradni,de félek is tőle. Van remény,hogy egyszer belátja majd,hogy kezeltetni kellene magát,ill. lehet-e kezelni ilyen személyiségzavart?



2012. júl. 30. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus személyiségzavarra pont ez a jellemező. Fel kell tárni előtte az összefüggéseket, szembesíteni kell a hibáival/tetteivel, érvelni az igazság mellett. Ha ekkor sem érti meg, valóban nem tudsz vele mit kezdeni, és ha veszélyes rád, akkor a gyerekeidre is veszélyes lesz, szerintem ne nagyon akarj vele kapcsolatot tartani.
2012. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a nárcista nem fog elmenni terápiába, ugyanis minden kritikát támadásnak vesz és visszatámad.


jellemzője a kielégíthetetlen imádat utáni vágy, a gyerekeitől is ezt fogja elvárni, ezért elég komoly sérülést okozhat a kialakuló énképükben

2012. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is,kikerekedett szemekkel néz,ha rákérdezek a terápiára,mint aki nem is érti,miről beszélek.Szerinte nekem kéne kezeltetni magam.

Sajnos a gyermekünk még kicsi ahhoz,hogy megértse a körülötte zajló dolgokat,de sokat van a volt párommal,mert kölcsönösen imádják egymást.Volt párom részéről néha már "majomszeretetnek" érzem,aki képtelen elengedni a gyermeke kezét.

Mi lesz,ha egyszer,a dackorszakban ellenszegül a fiam? Bántja őt is?

2012. júl. 30. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy bántani fogja, és az is elképzelhető hogy a gyerek ellened fog fordulni. Ha az apját fogja követendő mintaként beépíteni a saját személyiségébe.


Neked nagyon fontos volna saját magadból kidolgozni azokat az okokat, amiért hozzámentél egy nárcistához.


Ezek az okok általánosságban

- gyerekkori bántalmazás, vagy lelki, vagy fizikai, vagy együtt,

- kórosan alulértékelt személyiséged,

- gyenge, átjárható én-határaid vannak, ami azt jelenti, tudsz-e vajon nemet mondani, elérni hogy tiszteljenek

- megfelelési kényszer

- túlzott félelmek


Ha ezeket a dolgokat kidolgozod magadból, úgy hogy eljársz terápiába, önismeretet tanulsz stb. akkor az életed magas minőségűvé válhat, a gyereked téged fog mintaadóvá választani.


De ha belül érzi - és a gyerekeket nem lehet becsapni azzal, hogy a felszínen más mutatunk ki - hogy gyenge vagy, akkor az erősebb, sikeresebb egyéniséghez fog húzni.

2012. júl. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod. Sajnos későn vettem észre,s már a baba is útban volt. Konkrét személyiségzavart csak nemrégiben állapították meg.Baba előtt kisangyalnak mutatta magát még a családom előtt is.Ezt a képmutatást pár hónapig bírta,utána robbant.

Sokat tanultam ebből a kapcsolatból, már csak a gyermeket féltem,mit sajátít el ebből a viselkedésből.

2012. aug. 3. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!