Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukám lehet, hogy depresszió...

Anyukám lehet, hogy depressziós? Aggódom érte, nagyon szeretem.16/L

Figyelt kérdés

Szerintem anyukám depressziós(sok jel arra mutat és nem is csodálom ha az..).

A szüleimnek már régebben amikor kisebbek voltunk már akkor is voltak anyagi problémáik.

Anyának rossz volt a régebbi melója,de nem a munka miatt,mert azt szerette volna,de a kollégái csaltak,hazudtak,kihasználták.....stb...

anya most januártól volt munkanélküli akkor sokszor ment oda hozzám és nekem eltudta mondani a problémáit,mindig meghallgattam. Sokat veszekedett vele az apa,az anyagiak miatt,és anya már úgy érezte,hogy "apa" már nem szereti,ő mondta nekem,én erre csak azt mondtam,hogy ő is nagyon feszült és ideges,ahogy én is (akkor én is dolgoztam,még suli mellett is,hogy besegítsek)szóval sokszor én nyugtattam meg anyát,és én voltam az akinek nyugodtan elmondhatta a problémáit,és tanácsokat is adtam neki,bár nem vagyok pszichológus,de szerintem jól esett neki,hogy elmondhatta nekem a problémáit.Engem meg nem zavart,pedig természetesen én is nagyon stresszes voltam-vagyok a suliban utáltak,aztán elfogyott az önbizalmam,meg nekem is rossz volt az ami anyának is....

amikor anya megnézte,hogy felvették-e akkor én is ott ültem mellette és mindketten nagyon izgultunk,és amikor megláttuk,hogy mit ír az üzenet akkor mindketten nagyon megörültünk. :)

júniustól már dolgozott egy pszichiátriai otthonban,aminek nagyon örülök,azt mondja,hogy tetszik neki a munka,és vannak jó sztorik is. :)

eleinte még nehezen ment neki mármint,még egyáltalán nem volt hozzá szokva,mert nagyon fárasztó a munka.

Reggel 4:20-kor kel,mert korán indul a busz és egy óra az út odáig, és még sokat kell sétálnia a busz meg állótól.

és munka után még haza jön..... szóval a korán kelés miatt is nagyon fáradt.Mire haza ér én felseprek,elmosogatok,főzök,takarítok ,meg ilyenek,mivel apa is sokat dolgozik és edz is ezért a házi munka az enyém,de amikor anya haza ér akkor nincs megelégedve a sok takarítással....

Van a Balatonon egy nyaralónk és most onnan jár ki dolgozni,mert onnan csak 20 perc az út és elég 6-kor felkelnie és hamarabb "haza" is ér.Anya nem szeretné,hogy amikor ő kint van akkor mi is kint legyünk,mert azt mondja,hogy nyugalmat szeretne.

Amióta az anya dolgozik azóta nem beszélünk egymással,kivéve amikor rajtam vezeti le a feszültségét.

Volt olyan amikor fontos lett volna anyával beszélnem,de nem akart meghallgatni,és még többször próbáltam vele beszélni,de nem hallgat meg,vagy azt mondja,hogy most hagyjam..ezért már hiányzik a társasága,nagyon.

én nem vagyok depressziós,de rendszeresen van rossz kedvem,szinte minden nap,és nem tudok aludni,napi 3-4 órákat alszom (a sok gondolatok nem hagynak aludni)

és főleg most ebben az időszakban jól esne tőle egy-két ölelés.



2012. júl. 30. 15:31
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egyébként teljesen más telefonon beszélni mint szemközt,mert telefonon annyi,hogy (anya;Szia,hogy vagy!? én Szia,jól,és te,ő;jól..)szóval nem sok még esetleg annyi,hogy megkérdezi,hogy mi volt otthon amíg távol volt...
2012. júl. 30. 17:07
 12/21 anonim ***** válasza:
hetvegen se megy haza?
2012. júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

hát írtam,hogy a feszültségét rajtunk tölti ki,keres valamit ami miatt leszid,néha jogtalanul,de nem veszem magamra,aztán természetesen megkér dolgokra,hogy menjek el boltba meg ilyenek,de ez nem beszélgetés,és amikor itthon is van olyan érzésem van mintha nem lenne itthon vagy "az anya ott maradt a melóhelyén".

és az nem élet,hogy dolgozik,hazajön,idegeskedik,még akkor is felseper ha már fel van....gépezik és alszik.

2012. júl. 30. 17:14
 14/21 anonim ***** válasza:
ha maskepp nem megy irj neki levelet es abban megirhatod hogy mennyire szereted es hianyzik neked! sajna itt kell hagyjalak mert mennem kell. irj privatot ha gondolod es persze ha sikerult anyuddal beszelned. olellek! eti
2012. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
hát csak jövő héten pénteken jön haza.
2012. júl. 30. 17:15
 16/21 anonim ***** válasza:
bocsi azt latod elfelejtettem . nem lehet hogy mas valami vagy valaki van a dolgok mogott? ne haragudj hogy ezt irom de mit is gondolhatnek ha meg gepezik is es alszik ,nem is akar meg hetvegen se veletek lenni!
2012. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mondom,az van a dolog háta mögött,hogy depresszió,azért jobban érzi magát nélkülünk.Én mondhatom neki,hogy keressen fel egy pszichológust,de anya nem menne el.
2012. júl. 30. 17:33
 18/21 anonim ***** válasza:
Öleld át.
2012. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Legutoljára amikor nekem lett volna szükségem anyától egy ölelésre,zokogva kértem,hogy öleljen meg,erre azt mondta,hogy nem ölel meg,nagyon rosszul esett és még jobban sírtam aztán úgy fél-egy-óra múlva mondta,hogy na jó,kapsz egy ölelést(de nagyon rosszul esett amikor azt mondta,hogy nem ölel meg,akkor tényleg azt éreztem,hogy nem szeret engem),de amikor megölelt nagyon megkönnyebbültem,sokkal jobban éreztem magam nagyon jó érzés volt,sajnos azóta sem ölelt meg,mivel akkor sem akart megölelni ezért már meg sem merem kérdezni,hogy megölel-e.
2012. júl. 31. 14:46
 20/21 anonim ***** válasza:
en vagyok akinek privatot is irtal. sajnalom de akkor ezek szerint ez mar tobb mint depresszio. attol hogy valaki depis meg imadja a csaladjat,foleg a gyereket. nem tudom mi lehet a hatterben ez nagyon fura.sajnalom hogy ezt kellett irnom!
2012. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!