Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen előnyei vannak az...

Milyen előnyei vannak az önbizalom hiánynak?

Figyelt kérdés

Sokat filozofálgattam ezen.

Szerintem nem olyan nagy gáz mint amennyire a pszichológusok meg a főleg amerikai Holliwodi médiába beállítják. Tipikus a főszereplőnek a gimiben nincsen önbizalma és emiatt a többiek utálják, nincs barátnője. De össze szedi magát az akaraterejével és szerez önbizalmat lesz barátnője meg barátai. Vagy még konkrétabb példa a Star Wars, ahol végéig fikázzák a félelmet, önbizalom hiányt.


Szerintem ez nem így van!

Ismerek egy olyan félénk srácot akinek egy csomó barátnője volt és ordít róla a önbizalom hiány, félénkség. Meg nekem is önbizalom hiányom van és félénkebb vagyok az átlagnál még is egy csomó barátom van.

Mert ha félénkebb vagy azt a normálisabb emberek értékelik és közelednek feléd, mert szerintem általában ők is ilyenek.

Meg végül is az önbizalom hiánynak az is az előnye, hogy pl egy vizsgára meg egy állásinterjúra készülsz akkor jobban oda fogsz figyelni, lehet pont -e miatt sikerül jobban.

Pluszban ha valaki nagyon megbánt simán rájátszhatsz a félénkségre a közelébe férkőzhetsz és úgy is eljön majd a pillanat amikor te tartod a lába alatt a létrát! :D

És te nem tűnsz riválisnak senkinek a szemében ezért megúszod a komolyabb balhékat. És a legjobb benne, hogy biztos nem leszel tőle valami nagy képű s*ggfej.

Ha így belegondolok az általánosában,közép suliban,egyetemen azok akinek volt/van önbizalma ők voltak ott a legnagyobb idióták akiknek még egyetlen egy igazi barátjuk sem volt, csak ilyen mű arcok.

Tisztelet a kivételnek!

Ezzel senkit sem akartam megbántani!

Biztos vannak az önbizalomnak is előnyei,de nem hiszem, hogy több lenne mint a hiányának.

Szerintem nincsenek is pozitív vagy negatív érzések,mert egy érzésről az dönti el, hogy jó vagy rossz, hogy hogyan használod fel.

Ti, hogy látjátok? Szerintetek sincs előnye, ha jól használod?

A válaszokat köszönöm! 24F


2012. aug. 9. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Semmi előnye nincs. Lehet szépíteni, de az erősebb kutya b.....
2012. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mindig van egy erősebb kutya!

Kit érdekelnek mit csinálnak azok az idióták, ahogy rivalizálnak.

Hagyni kell, hogy a saját hibáikba essenek el esetleg rásegíteni a bukásukra hátúrról! :D (Komolyan mondom!)

2012. aug. 9. 21:22
 3/16 A kérdező kommentje:
*hátulról
2012. aug. 9. 21:23
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom :D Azzal egyetértek, hogy mondjuk nagyszájú emberkéknek nem biztos, hogy több önbizalmuk van, mint egy olyannnak akit lúzernek tartanak.
2012. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Ez a lúzer kontra menőgyerek témakör is a kretén amerikai filmekből épült bele a köztudatba. Régen kelet-Európában nem ilyen volt a felfogás a társadalomban, csak ennek a rohadt kapitalista rendszernek tényleg az a lényege amit az 1.számú válaszoló is írt.
2012. aug. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalomhiány és a depresszió tud arroganciában megnyilvánulni. Inkább elmar mindenkit, csak ne kelljen velük beszélni. Mivel fél hogy bántják, inkább reflexből támad.


Amit te itt felhoztál, az a félénkség, csendesség. Ettől még nem lesz önbizalomhiányos valaki. A kettő két különböző dolog.


A félénk, csendes emberre igazak amiket leírsz. Egy csendes ember jó önbizalommal tényleg ügyesen keverheti a sząrt a háttérben, megvárja amíg a többiek lezúzzák egymást, majd sértetlenül élvezi az előnyöket. Szeret egyedül lenni, elvan a kis gondolataival, saját világával.

Ezt hívjuk introvertált személyiségtípusnak.


Az önbizalomhiányos utálja magát, úgy érzi nem elég jó semmihez, idolizálja azokat, akik szerinte tökéletesek, folyton összehasonlítgat.

Egy ilyen ember emellett tele van sértettséggel, dühvel, bosszút akar állni a "sikereseken" vagy játsza a mártírt.


Utolsó:Na ne kenjük már rá a pszichológiai eseteket, meg a személyiségtípusokat is a kapitalizmusra. Értjük hogy szeretsz politizálni, de ez nem old meg mindent az ember életében. Ha megnézed a Káin és Ábel történetét, ott is pont az önbizalomhiány és az irígység volt a háttérben.

2012. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

00:45 Van benne valami! Ezen én is agyaltam. Tipikus jó kapitalistává nevelő sz@rságok!


15:12

Igen erre a dologra már én is gondoltam, de elvetettem.

Értem én, hogy különbség van az introvertáltság és az önbizalom hiány között. (A kettő egyébként könnyen társulhat is egy személyben)

Nekem biztos, hogy van önbizalom hiányom és sok mindent szoktam érezni abból amit leírtál az önbizalom hiány következményeire,de nem minden.

Szerintem ezek nem törvény szerű következményei,de társulhat hozzá,mint ahogy a félénkség és a szerénység is.

Sőt, hogy ne egyoldalú legyen a gondolkodásom az sem törvény szerű, hogy akinek van önbizalma az nagyképű,beképzelt. Lehet,hogy az társul hozzá, hogy kiváló vezető. De nem zárja ki egymást, hogy az előzzek is meglegyenek.

Szóval szerintem akárhogy is nézzük egy tulajdonságról az dönti el, hogy jó -e vagy rossz -e, hogy mire és, hogyan használják fel.

2012. aug. 10. 23:40
 8/16 anonim ***** válasza:
Az önbizalomhiánynak semmilyen előnye nincs. Nekem sincs önbizalmam, és az életem romokban.
2012. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem értem el semmit, nincsenek barátaim, nincsenek ismerőseim, egyedül rohadok az üres térben.
2012. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zslds válasza:
Nem bízod el magad:))
2012. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!