Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen előnyei vannak az...

Milyen előnyei vannak az önbizalom hiánynak?

Figyelt kérdés

Sokat filozofálgattam ezen.

Szerintem nem olyan nagy gáz mint amennyire a pszichológusok meg a főleg amerikai Holliwodi médiába beállítják. Tipikus a főszereplőnek a gimiben nincsen önbizalma és emiatt a többiek utálják, nincs barátnője. De össze szedi magát az akaraterejével és szerez önbizalmat lesz barátnője meg barátai. Vagy még konkrétabb példa a Star Wars, ahol végéig fikázzák a félelmet, önbizalom hiányt.


Szerintem ez nem így van!

Ismerek egy olyan félénk srácot akinek egy csomó barátnője volt és ordít róla a önbizalom hiány, félénkség. Meg nekem is önbizalom hiányom van és félénkebb vagyok az átlagnál még is egy csomó barátom van.

Mert ha félénkebb vagy azt a normálisabb emberek értékelik és közelednek feléd, mert szerintem általában ők is ilyenek.

Meg végül is az önbizalom hiánynak az is az előnye, hogy pl egy vizsgára meg egy állásinterjúra készülsz akkor jobban oda fogsz figyelni, lehet pont -e miatt sikerül jobban.

Pluszban ha valaki nagyon megbánt simán rájátszhatsz a félénkségre a közelébe férkőzhetsz és úgy is eljön majd a pillanat amikor te tartod a lába alatt a létrát! :D

És te nem tűnsz riválisnak senkinek a szemében ezért megúszod a komolyabb balhékat. És a legjobb benne, hogy biztos nem leszel tőle valami nagy képű s*ggfej.

Ha így belegondolok az általánosában,közép suliban,egyetemen azok akinek volt/van önbizalma ők voltak ott a legnagyobb idióták akiknek még egyetlen egy igazi barátjuk sem volt, csak ilyen mű arcok.

Tisztelet a kivételnek!

Ezzel senkit sem akartam megbántani!

Biztos vannak az önbizalomnak is előnyei,de nem hiszem, hogy több lenne mint a hiányának.

Szerintem nincsenek is pozitív vagy negatív érzések,mert egy érzésről az dönti el, hogy jó vagy rossz, hogy hogyan használod fel.

Ti, hogy látjátok? Szerintetek sincs előnye, ha jól használod?

A válaszokat köszönöm! 24F


2012. aug. 9. 17:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Semmilyen előnye sincs az önbizalomhiánynak, csupán nem vagy tisztában a fogalmakkal. 2. Mindenbe bele lehet magyarázni mindent.
2012. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
Hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak: Mivel az önbizalomhiányos ember általában egyedül marad, így kimarad sok negatív dologból is, több ideje marad a szellemi fejlődésre nem ugat mindig valaki a fülébe hülyeségeket. Az személyiségfüggő, hogy ki hogy foja fel a dolgokat.
2012. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

zslds : XD Ment a zöld ez tetszik!


Utolsó előtti:Az embert nem csak az önbizalom hiányból származó hátrányok (szerintem ne is hátrány ha jól használod) frusztrálják (félénkség stb...) hanem maga a tudata is az önbizalom hiánynak. Na ,de ha az ember azt mondja, hogy már pedig engem nem érdekel, hogy mindenki szerint sz@r, hogy nincs önbizalma és bele magyarázom, hogy engem nem érdekel,mert nekem ez így jó és velem semmi baj nincs, akkor tényleg jobb lesz. (Legalább is nálam működik! :D)


Utolsó: És még egy jó pont az önbizalom hiány javára!

Én annyit még hozzá fűznék, hogy attól amúgy lesznek barátaid, hogy nincs önbizalmad! Max nem a legmenőbbek kezdenek el veled haverkodni!:D De végül is kellenek a francnak az ilyen emberek! :P Inkább akkor már választok normális barátokat,barátnőt...

2012. aug. 15. 23:09
 14/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, te azt próbálod megideologizálni, hogy egy pocsék állapot miért jó neked, ami nagyon helytelen gondolkodásmód. Nem arról van ám szó, hogy önbizalomhiánnyal nem a legmenőbbek lesznek a barátaid, hanem arról, hogy az égvilágon senki, mert nem mersz közeledni senkihez, a többiek pedig tesznek rád. Én már eljutottam ebbe a stádiumba, ne tudd meg, milyen nyomasztó.
2012. aug. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem ez a nagyon rossz gondolkodás mód!

Az sokkalta rosszabb, ha valaki tudja magáról, hogy önbizalom hiánya van és frusztrálja és ezt kompenzálja arroganciával,agresszióval stb.. Én az utóbbit csináltam és az még rosszabb volt. Inkább elfogadom ami vagyok, bele magyarázom, hogy jó és akkor tényleg jó lesz, sőt fasza. Sokkal könnyebb így minden a haverkodás,csajozgatás is, mert nem kell megjátszani magamat... Lehet pont ez az ellenszere az önbizalom hiánynak, hogy elfogadod és azt mondod, hogy te büszke vagy erre, meg keresel benne jó dolgokat.


Ezt nem személyeskedésből,kötekedésből kérdezem.

Biztos, hogy az önbizalomhiányod miatt nem voltak barátaid? Úgy értem, nekem egy jó ideje kb 13-14 éves korom óta van és 15-18 éves korom között volt a tető pontján van, de mindig is voltak "barátaim" (bár némelyikre haver jelző jobban illene). Főleg olyanok közeledtek felém akinek szintén volt valami beütése, önbizalom hiánya (szal vonzottam a hülyék :D). Szerintem nem ez dönti el, hogy lesznek -e barátaid,barátnőd.

Ezért is kérdezem, hogy tényleg emiatt nem voltak?

2012. aug. 16. 10:33
 16/16 A kérdező kommentje:

Átgondoltam amit írtam...

Egy csomót beszélgettem erről egy nagyon jó lányhaverommal..

Lehet, hogy tényleg fogalmi hibáim vannak nem pedig önbizalom hiányom, 24 évesen ilyen alap dolgokban... shit... :(

Ettől függetlenül azért van valami igazság abban amit írtam az amerikai filmekről,pszichológiáról meg végül is tényleg nem az önbizalom hiány a legnagyobb baj lekibaj a világban általában (gondoljunk csak a pedofilokra,sorozat gyilkosokra stb.. stb..).

Mindenkitől elnézést akit megvezettem volna a kiírásommal!

2012. aug. 17. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!