Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nem bírom.

Mit tegyek? Nem bírom.

Figyelt kérdés

Egy 17 éves lány vagyok, novemberben leszek 18.

A szüleim kikészítenek!

A hugom a kedvenc... Ő mindent megkap mindig, én le vagyok sz*rva!

Barátaim nem igazán vannak, mivel a kapun kívül se nagyon mehetek...

Apám iszik, amikor délután hazajön onnantól kezdve nem tudok elmenni sehova...

Anyám idegbeteg apám miatt!

Amikor Barátomhoz akarok menni, akkor azt mondják, hogy miért nem jön át Ő? Hozzá se nagyon akarnak elengedni, pedig ott jól érzem magam!

Itthon mindig csak kiabálás és feszültség van...

Semmit sem csinálhatok, amit a 17-18 évesek szoktak!

A bal fülemben 2 fülbevaló volt, anyám azt is kiszedte! Mert szerinte k*rvás...

A piercingről hallani se akarnak, se a bulikról...

De miért nem értik meg, hogy szeretnék kikapcsolódni?

Barátomnál se aludhatok... Amikor itt van nálunk, akkor anyám folyamatosan benyit, és idegesít minket!

Apámnak mindig az a baja, hogy gép előtt ülök, nem megyek sehova... Ha elmegyek délután 1-2 órára akkor meg leordítja a fejem!

.........

Teljesen kikészítenek! Nem vagyok állat, hogy "ketrecbe tegyenek" ... :(


2009. júl. 22. 17:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a kicsit kusza fogalmazásért, csak kicsit feszült vagyok...
2009. júl. 22. 17:09
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha anyád legközelebb azt kérdi, h mért nem a barátod jön át ide, akkor mond ezeket el neki, h mert te ott sokkal jobban érzed magad, mert ott nincsen folytonos kiabálás, ott nem nyitogat be folyamatosan senkisem, neki nem iszik az apja, stb.

talán anyád elgondolkozik rajta egy kicsit...

2009. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért inkább apám szól. Anyám csak idegeskedik, hogy jöjjek haza amire apám hazajön... Apámnak meg amikor nemnormális akkor nem lehet megmagyarázni semmit... :S
2009. júl. 22. 17:20
 4/8 anonim ***** válasza:

nem tudod velük megbeszélni a dolgot és konkrét válaszokat kérni, hogy miért nem mehetsz sehova?

ha leülnétek egy kellemes ebéd köré (amit te csinálsz vagy besegítessz benne), nem tudnátok oldottabban megbeszélni, hogy kinek mi mért jó vagy nem jó?

2009. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pont ez az... Nem is ebédelünk együtt... És sose hallgatnak meg. Hiába hozom fel azt, hogy mindenkinek megengednek bizonyos dolgokat ennyi idősen, az a válasz: "Minket mások nem érdekelnek" -.-'

Ha tanulásról van szó, akkor meg: "Bezzeg XY..."

Érdekes (-.-') [Pedig nem is vagyok rossz tanuló, sőt...]

2009. júl. 22. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:

figyi, sztem ne azzal gyere h másoknak ez meg az, mert ez idegesíti a szülőket, ezt tudom.

mond el azokat nekik, amiket ide leírtál.

h nembírsz otthon lenni, az állandó veszekedések, és kiabálások miatt, nemszeretsz otthon lenni, nemérzed jól magadat ebben a légkörben, és neked nemilyen elképzeléseid vannak egy családról. és boldogtalan vagy így.

2009. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha tényleg nem tudsz velük normálisan beszélni

vedd fel videóra, mikor veszekedés van..stb.

és ha sor kerül arra, hogy át tudsz menni a barátodhoz vedd fel azt is, hogy milyen egy nyugodt,boldog, feszültségmentes család.mutasd meg nekik egymás után ezt a kettőt.

vagy

írd le ezt, amit ide írtál egy füzetbe/lapra, mintha naplót írnál, és tedd jól látható helyre, ahol nagy az esélye, hogy elolvassák, hátha felnyitos a szemüket.

vagy esetleg kérd meg a barátod anyukáját, hogy beszéljen anyukáddal.kérd meg, hogy segítsen.

lehet, hogy az első kettő hülyeség, de 13 évesen nem tudok többet kihozni magamból, max azt, hogy beszélgess velük, de mint írtad ez lehetetlen, szóval szerintem a harmadikat próbáld meg.most gondolom sokan lepontoznak, hogy minek ír ide egy 13 éves, de ezt olvasva úgy gondoltam muszáj valahogy segíteni neked.:S és remélem tudtam is.:S

2009. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! =)

Ha minden jól megy, kb. 1,5 év múlva összeköltözünk Párommal =)

Addig csak kibírom őket... 18 évig sikerült :)

2009. dec. 13. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!