Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vérvétellel, gén vagy 'agyi'...

Vérvétellel, gén vagy 'agyi' vizsgálattal ki lehet mutatni a depressziót?

Figyelt kérdés

..én úgy megkönnyebbülnék ha lenne valami hivatalos eljárás, valami diagnosztika erre. amit aztán tényleg a kézzelfoghatótok és tudom h a leletem milyen.


ez a teszt töltögetés meg h egy idegen ember hangulata vagy aktuális 'szaktudása' ítéljen meg engem- ebben én egyre kevésbé hiszek már ami a pszichológia szakterületén zajlik.nincsenek jó tapasztalataim sajnos .


Szeretném a kezembe venni az életemet ,de amíg nem tudom h mivel harcolok vagy h kell e egyáltalán harcolnom ,és ha mégis hogyan- addig nem tudok ÉLNI.


Nincs támpontom és nem tudok igy tovább menni. ha csak döntés kérdése ez az egész pszichés játszótér amit amúgy életnek hívunk-akkor beszállok ,csak tudjam h egészséges vagyok (max rossz volt a gyerekkorom, és néha elkap az erős rossz kedv stb.)


De ha mégis betegségről beszélgetünk lássam mi az elváltozás fizikailag is -és adjon valaki olyan alternatívát ami valóban gyógyít.


2012. aug. 24. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mégis hogy gondolod ezt a fizikai változást amit meg lehet szüntetni aztán OK? Ha ilyen lenne nem gondolod hogy már használnák?
2012. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A depressziónak nagyon sok oka lehet. Okozhatja a hormonszint változása is. Ezt ki lehet mutatni, de nem minden esetben ez okozza a depressziót.
2012. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Látni akarod a fizikai elváltozást?? Na és ha niiiincs? :O
2012. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

akkor felmerül h csak döntés kérdése az egész.Vagy nem ?


Itt a nagy bizonytalanságban eltévedhet az enyhén melankolikus meg a súlyos depressziós is!


mert pl egy melankolikus de életképes lehet rohangál mindenhova mert nem kap egyértelmű választ, és lehet egy bajban lévő deprimált meg vagy győzködi magát egy életen keresztül(v az öngyilkosságig) h de hát jól van ,vagy úgyszintén FUTJA a felesleges köröket.


Esetleg egzakt választ valaki ?


a közhelyeket LEÍRNI is felesleges és csak felidegesít.

2012. aug. 24. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy közhely, de úgy tűnik, még nem igazán értetted meg: az, hogy a depresszió leküzdése csak akaraterő kérdése, az kb olyan, mintha odaállnál valakihez, akinek le van vágva mindkét lába, aztán szuggerálnád, hogy ugyan álljon már fel. Hülyeség..

Ettől még persze a gyógyszeres kezelés az esetek nagy részében - kivéve a genetikus, vagy nagyon súlyos eseteket - arra van kitalálva, hogy a pszichoterápiás kezelés hatásfokát javítsa. Vagy hogy az ember eljusson mondjuk egy olyan lelkiállapotba, hogy egyáltalán akarjon kezdeni valamit az életével. Innentől kezdve meg igen, minden benned zajlik le, de nem akaraterőnek hívnám, ami ehhez kell...

2012. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, épp a napokban olvastam róla egy szakcikket. Természetesen angol kutatókról van szó, és a vér valamilyen összetevője szignifikánsan megváltozik, depressziós embernél. De amíg ez hivatalosan is elterjed, el kell tellenie vagy 15 évnek.
2012. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!