Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van és...

Szociális fóbiám van és súlyos depresszióm. Valakinek esetleg vannak hasonló gondjai? Mit tudnék tenni ezek ellen? (orvoshoz ma fogok menni)

Figyelt kérdés
Annyira elhatalmasodott rajtam hogy már minden nap sírok,nem tudok bemenni iskolába(új suli) Egyszerűen rámjön a pánikroham,nem kapok levegőt,szédülök és alig bírom magamba folytani a sírást. Félek más ismeretlen emberek mit gondolnak rólam,ezért is próbálom kerülni az ilyen helyzeteket,mert nem akarom hogy mások lássák azt hogyha pánikrohamot kapok és beégek :( Valaki tudna valami tanácsot adni??
2012. szept. 5. 11:41
1 2
 11/16 anonim válasza:

olyat nem tudok, amitől azonnal jó lenne, de 2 dolog segített valamennyit nekem:


1. elmegyek sétálni vagy biciklizni. ez azért is jó, mert érzed, h halványan tettél valamit, mozgás része végülis elhanyagolható, de ér legalább egy pár inger, látsz embereket


2. ha rossz gondolatok jutnak eszembe, akkor nem elhalgattatom őket, hanem még fokozom, eltúlzom, továbbfűzöm, rákontrázok, és mikor odáig jutok, hogy ennél már nem tudok rosszabbat kitalálni, kicsit megnyugszom. persze ezt csakis otthon, egyedül, ott nem leszek rosszul és nem kínos. legjobb leírva vagy hangosan kimondva, hadd hasson:)

2012. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok ti meg gyogyultatok?
2020. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12. Szerintem ebből sose lehet kigyógyulni. Én is Xanaxon élek, nekem ez segít, másnak persze nem biztos.
2021. okt. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Es hany eve kuzdesz ezzel?
2021. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14. Gyakorlatilag, mióta az eszemet tudom, 25 éve.
2021. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Megint 15-ös vagyok. Viszont nagyon jól kezelhető a Xanax mellett életmódváltással, pl a vitaminszedéssel, sporttal is rengeteget lehet magunkért tenni. Ez egy folyamatos gyakorlás úgymond, nem szabad abbahagyni, mindig kis lépcsőfokokban kell előrehaladni. De tény, ebből nem lehet kikecmeregni, de néha ez nem is baj. Nem kell másoknak megfelelni, csak saját magunknak. A gyerekkor viszont nekem is maga volt a pokol, sokszor bukásra is álltam a középiskolában, mert nem mertem kimenni az osztály elé felelni, egy dolgozatírásnál úgyszintén leblokkoltam, meg hasonlók. Az iskolaigazgató jóindulatán múlott, hogy le tudtam érettségizni, amiért mindig hálás leszek neki, ő tisztában volt a helyzetemmel.
2021. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!