Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság és boldogság? Mi...

Öngyilkosság és boldogság? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Igazából évek óta foglalkoztat az öngyilkosság kérdése, aminek nincs is különösebb oka, nem érzem magam depressziósnak. Mindenkinek vannak jó és rossz napjai, ahogy nekem is, családban is vannak gondok, magánéletben is, de ez még nem ok rá, tudom. Én sem tudom miért gondolkozom rajta... Úgysem teszem meg, bármennyire is szeretném, mert nem vagyok olyan önző, hogy itt hagyom pl anyámat egyedül, mert már csak én vagyok neki. De attól még zavar, hogy sokat jár ezen az eszem. Elgyengít.

Most egy ideig(kb fél évig) úgy lappangott bennem a gondolat, néha eszembe jutott, megpróbáltam legyűrni, ennyi.

Most viszont pár hónapja megismertem egy srácot, járni kezdtünk, szerelmes vagyok és boldog. Viszont az öngyilkosság egyre többet jut eszembe, és egyre erősebben is. Most akkor ez mi? Nem a depressziós embereknek vannak ilyen gondolataik? Miért foglalkoztat akkor engem is?:/


2012. szept. 23. 14:47
 1/7 A kérdező kommentje:
18/L, ha ez számít.
2012. szept. 23. 14:48
 2/7 anonim válasza:
spleen?
2012. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
??
2012. szept. 23. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam mint te egy időben, és ezek a gondolatok csak akkor értek véget mikor igazán elkezdtem jól érezni magam és élvezni az életet. Mert minek él az aki nem élvezi? Úgy nincs értelme. Azt kell tenni amit szeretnél, tanulni ami érdekel, munkát keresni olyan területen ami érdekel. Elköltözni oda ahol élni szeretnél. Azzal akivel élni szeretnél...stb. Akkor leszel csak igazán boldog. Nem kell beérni azzal ami van. Persze ez mind hosszú folyamat is lehet. Attól függ mikre vágysz. De a lényeg hogy aki úgy él ahogy igazán szeretne annak eszébe sem jut az öngyilkosság.
2012. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem érzelmileg bezárkóztál, majd a fiú hatására megnyíltál és jönnek az érzések amiket eddig elfojtottál vagy ilyesmi
2012. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is kb. fél éve vagyok így. Viszont nálunk elég erősen jelen vannak a balhék a családban, és néha a magánélet más területein is... Nagyon sokszor veszekszem az egyik barátnőmmel, és hát kiderült, hogy mániás depresszióm (bipoláris zavarom) van.

Ha erősödnének a szuicid gondolatok, kérlek fordulj orvoshoz! Még mielőtt komolyabbra fordulnának a dolgok/tapasztalat/ :(

2012. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan vannak ezzel így, mert ha tetszik ha nem, az ember a legegyszerűbb megoldást keresi: elmenekülni, kilépni.

Még ha nincs is látszólag sok problémája valakinek, annak a személynek az a sok és az az elviselhetetlen.

Az a jó, ha van valamiféle hite az embernek és az visszatartja, mert tudja vagy hiszi, hogy az öngyilkossággal mekkorát esik vissza a fejlődésben. Persze megértem, ha valaki ilyesmiben nem hisz, de én igen.

2012. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!