Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képtelen vagyok szívrohamközel...

Képtelen vagyok szívrohamközeli élmény nélkül elaludni. Mit tegyek? Másnak is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdődött, talán fél, vagy egy éve. Néha mikor lefekszek aludni, és elérem azt az állapotot, mikor már nem vagyok ébren, de még nem is alszok, viszont pár másodpercen belül elérem a teljesen alvó állapotot (remélem érthetően írom) hirtelen nagyon megrémülök és felriadok. Rendesen nagyokat ugrok, néha lerúgom a takarót is, volt hogy egy kisebbet kiáltottam is, de aztán 1-2 másodperc alatt megnyugszok, és visszafekszek aludni. Hetente több ilyen napom van, mikor ezt tapasztalom. Érdekes, csak akkor ha a hátamon alszok. Ha oldalt, akkor nem.


Tapasztalt már valaki ilyesmit? Mit lehet tenni ellene? Ha altatót felíratok orvossal, az segítene?


2012. szept. 27. 20:49
 1/5 A kérdező kommentje:
kimaradt: általában 1 ilyen szokott lenni egy nap, de volt már hogy 3-4 is előfordult. Akkor már a tököm tele volt.
2012. szept. 27. 20:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Figyu ,fogalmam sincs de ez engem is érdekel mert velem csak néha van ilyen ,hogy "berándul" az egész testem és felriadok.
2012. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

alvásparalízis


keress utána!

2012. szept. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utánakerestem, az alvásparalízis egész más... az olyan, hogy a tudatod felébred, de a tested valahogy nem, szóval ébrenvagy, de mozogni nem bírsz. Ilyenkor előfordulhatnak hallucinációk.


Jut eszembe, ilyen is volt már nem egyszer :| Ha az orvossal felíratok mondjuk frontint, vagy valami altatót, attól javulna?

2012. szept. 28. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond :) Idővel elmúlik.
2021. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!