Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás közben gyakran felriadok...

Alvás közben gyakran felriadok és hallucinálok. Mi lehet az oka? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár napban többször is előfordult, meg már korábban is alkalmanként. Általában úgy szokott lenni, hogy azt hiszem, hogy van valaki a közelben és én erre valami támadószerű állásba felugrok. Miután felriadok még kb 2-3mp szokott lenni mire felébredek, és rájövök hogy csak képzelődtem. Hónapokkal ezelőtt pedig olyan volt, hogy valós dolgokat (pl led lámpa fénye) láttam életre kelni. Eddig csak akkor fordult elő ilyen, mikor nem tudtam aludni, de most szerintem ettől függetlenül is előfordul. Megjegyzem elég rosszul alszok.

2012. nov. 1. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
kezdődő skizofrénia tünetei. én felkeresnék a helyedben egy pszichiátert.
2012. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is a skizofrénia ugrott be.
2012. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, az.

Mást nem tapasztaltál, pl. hogy hirtelen minden idegen és nem érzed a testedet? A hallucináció csak akkor van, ha alvásból ébredsz, vagy napközben is előfordul minden átmenet nélkül?

2012. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor szokott lenni, mikor este nagyon rosszul alszok, és sokszor felébredek rövid időn belül. Lehet, hogy akkor is előfordul, mikor nem alszok annyira rosszul mint szoktam, de ebben nem vagyok biztos. Az egyetlen furcsa dolog amit tapasztaltam az kb 2 éve volt. Órán ültem és rövid ideig egy nagyon hangos hangot hallottam, de csak én egyedül. Olyan volt, mint egy repülőgép turbinája (a hang és a hangerő is). Körbenéztem, és egyértelmű volt, hogy más nem hallott semmit.
2012. nov. 2. 09:19
 5/5 EszK válasza:
Engem ez nagyon emlékeztet a skizofrénia kezdeti tüneteire. Fordulj vele orvoshoz, az nem árthat :)
2012. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!