Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan nem vagyok képes a...

Mentálisan nem vagyok képes a munkára. Hogy léphetnék?

Figyelt kérdés
Jópár éve annak, hogy gyomorproblémák kapcsán orvoshoz kerültem, és ennek következményeképp később a szorongásoktól kezdve egészen a pánikbetegségig jutottam. Úgy éreztem változtatnom kell, otthagytam az iskolát(érettségi után), és egy teljesen más szakirányban egy OKj-s képzést elvégeztem, legjobban teljesítettem az osztályból, pedig nem volt könnyű, akárhányszor tömegközlekedési eszközre szálltam szorongtam, de amikor vége lett úgy éreztem talán ez a kivezető út a pánikbetegségből, de sajnos a szakmámban nem sikerült elhelyezkedni. Most már pár hónapja itthon vagyok, ami nagyon bosszant, nap, mint nap nézegetem az állásokat, nemigen akad itt helyben, de ha van akkor az belülről feszélyez és valahogy mindig kifogásokat keresek, hogy miért ne próbáljam meg, és arra jöttem rá, hogy félek. Feszélyez az, hogy dolgoznom kell, félek, hogy előjönnek a rosszullétek, és a mai világban ez a feszített stresszes munka teljesen tönkre tesz. Egyre csak azt hallom, hogy még arra sincs idő, hogy mosdóba menyjenek, vagy egy pár falatot megegyenek a munkahelyükön az emberek. Ha rosszul leszek, hogyan fogok teljesíteni? Nem tudom miért van ez, egy kommunikatív és barátságos ember vagyok, nem félek az emberektől, és bármit csináltam, abban mindig a maximumot sikerült teljesíteni, külsőségekben sincs semmi bajjom magammal,mások szerint dekoratív fiatal nő vagyok teli önbizalommal, de amit belül érzek az teljesen más. Mit tegyek? Vajon miért lehet ez, volt már valaki hasonló helyzetben?

2012. nov. 16. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy éppen ez a baj, hogy túlságosan maximalista vagy. A szorongás elvileg kezelhető, vannak rá gyógyszerek is, meg kéne próbálnod beszélni egy pszichiáterrel is, illetve vannak ilyen tréningek is. Hasonlóan szorongásos vagyok én is, de már megtanultam kezelni, időnként mondogatom magamba, hogy "na és akkor mi van" illetve "lexa.om" és ez is segít. Az, ha másokkal kell eltartatni magad még több szorongáshoz vezet, neked pedig több önbecsülésre lenne szükséged, ami azáltal lesz, ha küzdesz. Tekintsd az életet stratégiai játéknak és nyomkodjad a gombokat, küzdj az életedért és a pontokért, de semmiképpen ne tétlenkedj, mert az a legroszabb. A kiegyensúlyozott táplálkozás, vitaminok, kis torna is segíthet, nekem jó volt, régebben én is szenvedtem a gyomrommal, de az is elmúlt teljesen.
2012. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne játszd meg magad. Ha folyton egy magabiztos dekoratív nőt játszol, de közben nem vagy az - ez a legnagyobb kibékíthetetlen ellentét magadban.

Mutasd meg a barátaidnak, hogy igenis nem vagy tökéletes, tele vagy kétségekkel és félelemmel. Csak ebben az esetben tudnak segíteni.

Ráadásul ha megjátszod magad, a végén már magad sem fogod tudni, ki vagy és mit akarsz.

Valószínűleg ezt is a maximalizmusod miatt teszel (meg az önbizalomhiány miatt), azt hiszed, ha nem vagy tökéletes, nem fognak szeretni. Pedig de - mert nemcsak a tökéleteset lehet szeretni, hanem az emberit is, pont attól, hogy esendő és sebezhető.

Így viszont téged nem szeret senki, abban az értelemben, hogy a magabiztos nőt szeretik - holott te nem az vagy.

Szeretet nélkül élni pedig elég nehéz.


2. A melóról nem megfelelő emberekkel társalogsz. Nem írtad a szakmádat, meg hogy milyen állásokra pályázol, ezért nyilván nem tudjuk megmondani a tutit. Egy biztos, én irodában dolgozom és nem multinál (ez fontos!). Óránként rohangálok forró teáért a konyhába, ennek megfelelően óránként a mosdóba. Délben ebédelek, van melegítési lehetőség, de ki is lehet szaladni ebédszünetben, arra is jut idő, hogy barátkozzunk ebéd közben a kollégákkal. (Szereztem egy nagyon jó barátnőt.) Most pedig neked írok - pihenésképpen. És alkalmazott vagyok, nem főnök. Mások óránként 2-szer cigizni járnak az udvarra.

Munkahely és munkahely között is van különbség. Ahol megszabják, hányszor pisilhetsz, az nem a megfelelő hely.

Viszont dolgozni kell, amikor van munka. (Néha lazább, néha kemény.)

Amit nem igazán tolerálnak: állandó táppénzen levés, mert akkor nem lehet rád számítani.


El kell döntened az orvosoddal közösen, hogy alkalmas vagy-e munkára vagy nem. Ha nem, akkor nem kérdés. Ha igen, akkor szembe kell nézni a félelmeiddel.


VAgy próbálj meg otthoni munkát keresni, de az legtöbbször keveset fizet és uncsi. Hacsak nem tanítasz, mert a magántanítvány a legkényelmesebb megoldás, csak sok kell belőle, és ne mondja le az órákat.

2012. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Egyre csak azt hallom, hogy még arra sincs idő, hogy mosdóba menyjenek, vagy egy pár falatot megegyenek a munkahelyükön az emberek. Ha rosszul leszek, hogyan fogok teljesíteni?"


Most az hogy jönne ki ha egy buszvezető azt mondaná hogy nem indulok el mert nincs kedvem? Egy orvos szünetet tartana? Olyan munkarendet namit te elképzelsz nem lehet kialakítani!Feszélyez az hogy dolgozni kell?Hát másképp nem megy!

2012. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod 1. hozzászóló


Valóban igazad lehet, hogy maximalista vagyok, de úgy érzem inkább már csak voltam, próbálom elfogadni, hogy nem lehet mindenben jól teljesíteni, és már tényleg nem vágyom a lehetetlenre, csak egy nyugodt kiegyensúlyozott életre. Egy nehéz gyerekkor után úgy éreztem, hogy csak ez tud kihozni belőle, de azóta sokminden megváltozott, én is.

Orvosnál jártam, nem is egynél, de arra kellett rájönnöm, hogy mamagon csak én segíthetek, és büszke is vagyok arra, hogy nagyon mélyről sikerült feljönnöm, és már nem vagyok olyan rossz állapotban, mint pár éve, de még mindig nem könnyű, szeretném ezt is megoldani, és sokszor megy is, de ha elkeseredem csak felerősödnek a tünetek. És ha nincs is semmi baj, valahogy bennem van ez a megmagyarázhatatlan félelem, csak az okát keresem...

2012. nov. 16. 12:46
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem játszom meg magam, csak próbálok erős maradni,mert azt gondolom, hogy a gondjaim nem a külvilágra tartoznak(nem azért mert szégyelleném őket, hanem, mert ha elhagyom magam az nem tesz jót nekem),de ez nem azt jelenti, hogy a barátaim szeretteim sem látják azt ha elkeseredek...látják ők, és szerencsére nagyon sok szeretetet, és megértést kapok tőlük, és rájuk támaszkodhatok bármikor.



Szerencsés vagy a munkahelyeddel kapcsolatban, de sajnos kevés ilyen hely van. És lehet, hogy majd találok, de addig is muszáj olyan helyen elhelyezkednem, amire nagyon nem vágyom. Most kicsit felnyitottad a szemem egyébként, hogy talán nem is a munkától magától félek, hanem attól, hogy nem sikerül olyat találnom, amit szeretni fogok, vagy legalább eltudok viselni.


"Viszont dolgozni kell, amikor van munka." Ezzel sosem volt bajom, ha itthon valamit csinálni kell kitartó vagyok, és teszem a dolgom, vagy bárhol máshol.


"Amit nem igazán tolerálnak: állandó táppénzen levés, mert akkor nem lehet rád számítani."

Ez viszont megint a félelmem tárgya, mivel elég sokszor fáj a gyomrom, és nem azt mondom, hogy minden esetben otthon maradnék, de a mai világban ha egy évben egyszer kidőlsz akkor vállalhatod a következményeket(kirúgás).



Köszönöm a válaszod 2. válaszoló

2012. nov. 16. 13:01
 6/9 A kérdező kommentje:

3.válaszoló


Nem a munka feszélyez, hanem maga a stressz. Az ember, amit egészségesen megtesz azt gondolja természetes, majd jön egy mentális betegség, ami mindent felborít, ami eddig természetes volt, az mind csak küzdelmek árán sikerülhet. Neked csak egy rutin buszra szállni, nekem az egy kínszenvedés. És bárcsak egy pillanat alatt kilehetne kódolni az agyamból, de sajnos nem megy. Ennek ellenére próbálok teljes életet élni, és ezt az akadályt is átvészelem valahogy. Kívánom, hogy ezt az érzést sose érezd.

2012. nov. 16. 13:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valaki tudja,és tudom hogy mit érezhetsz.Az előzmények,betegségek nálam is ezek.Én úgy vagyok,voltam,hogy mióta pánikbeteg lettem,rettegve mentem el dolgozni bárhova.1-2hónap jó volt,mert az újdonság varázsa feledtette velem a szorongást.De utána mindig és mindig ugyanaz...Szorongok,pánikolok,félek hogy rosszul leszek,elájulok,ki segít majd?,majd hülyének néznek és még sorolhatnám.Most is dolgozom,és itt is ugyanígy jártam.Az első 1-2 hónapba semmi bajom nem volt,de ismét jöttek,jönnek minden nap a rettegés órái.Járok pszichiáterhez,szedek gyógyszert,már túl vagyok mindenen,de semmi jobb.Nem akarlak elbizonytalanítani,sőt,ha tudnám leírnám a megoldást,de sajnos én sem tudom.Ha szabadnapos vagyok,vagy letelik a munka,akkor nyugszom meg.De ha mennem kell,már a szorongás,a pánik hatalmasodik is el rajtam.Gondolkodom,hogy felmondok,de akkor éhen halok,ha meg máshova megyek,tapasztalatból tudom,ott is ez az ördögi kör kezdődik.Kivagyok már teljesen,és bárcsak ne így lenne,de már nem tudom a segítséget hol keressem.
2012. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom, hogy így vagy. Nagyon sok erőt kívánok neked. Úgy alakult, hogy sikerült elhelyezkednem most, de már félek a kezdéstől. Próbálom magamat szugerálni, hogy igenis menni fog, és ha itthon nincs bajjom, ott sem lesz semmi gond, nah meg legalább társaságban leszek, ami talán jót is tesz majd. Aztán, hogy valójában mi lesz, az kérdéses. Nekem szerncsém van abból a szempontból, hogy van ki támogat lelkileg, és ha nem megy ez a munka kereshetek mást nem az éhenhalás a következmény, de ennek ellenére nem jó eltartottnak lenni, még ha kisigényű vagyok akkor is bőven sok volt ez a 3 hónap is a semmittevésből. Úgyhogy igyekszem nagyon.

Te esetleg nem próbáltad a kineziológiát, nekem segített, amikor nagyon mély ponton voltam.

2012. nov. 17. 12:17
 9/9 A kérdező kommentje:
És a betegség nem gyengeség, az a gyenge ember, aki ilyenért kinevet, ilyenekkel meg nem kell foglalkozni. Nálam a félelem tárgya az, hogy képes vagyok-e rosszullét nélkül dolgozni. Nem attól félek, hogy nem tudom elvégezni a munkát, csak attól, hogy visszajönnek a rosszulétek, amik szerencsére régóta elkerülnek, de nem is álltam stressz alatt. Megkérdehetem, hogy te hány éves vagy, és nő vagy férfi?
2012. nov. 17. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!