Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolat? 16 éves...

Kényszergondolat? 16 éves lány vagyok, hipochonder. Előjött nálam egy kényszeres dolog ami nagyon zavar. Bevillan néha egy kép magamról kopaszon, tudom bután hangzik de nagyon zavar.

Figyelt kérdés
Nem nevezem magam kényszeresnek mert csak akkor bukkan elő ha rá gondolok, és ma is csak 1X. De este nem bírok aludni, félek ha lehúnyom a szemem újra eszembe jut. Nem akarom bevonzani, de ha nem lehet így bevonzani akkor megnyugodnék. Mit tegyek?
2009. aug. 14. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Sztem legyél kopasz és majd elmúlik.
2009. aug. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lefekves elott nezegess paroka kepeket.En a fogatlansagtol felek.
2009. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
LOL te meg kezdj alkoholizálni. azt mondják elviszi a fogat hamar ;D
2009. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de itt nem magától a kopaszsággal van a baj. Hanem általában aki rákos az megkopaszodik a kemo miatt, és mivel hipochonder vagyok vhogy félek. Mert hallottam valami olyasmiről ha sokat gondolsz valamire azt bevonzod. Mióta ezt tudom folyton beugrik a kép, és ezért félek hogy ez történik velem, mert nem akarom bevonzani. Remélem ez ebben a formában nem igaz.
2009. aug. 14. 23:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnos bevonzani belehet. gondolsz rá, foglalkozol vele.

ajánlom neked a Titok c. filmet (The secret). Erről szól. Vizualizáld magadban,h egészséges vagy és gyönyörű hajad van.. és boldog vagy ilyen egészségesen.. jelenítsd meg képekben, beszéld magadnak.. de mondom.. nézd csak meg a filmet.

2009. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi megpróbálom bár most nagyon megijedtem. Nem fogalkozom vele igazából csak kb 1-2 héte van, és pánikolok mi lesz ha este eszembe jut. de ilyenkor sem attól h rákos leszek hanem hogy eszembe jut a kép. Nembaj nemsokára iskola és az majd eltereli a figyelmemet. de ez még nem számít kényszeresnek igaz?
2009. aug. 15. 00:01
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
vigyázz, mert még 4szer juthat esetbe, ötödjére megkopaszodsz!
2009. aug. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nem kényszeres, sztem eccerűen csak unatkozol.kösd le magadat vmivel, ésha bevillan a kép, akkor gondolj rögtön másra.

néha velemis vannak ilyenek, autóbalesetem volt, és néha be-be villan még ugyanaz a baleset előtte 2-3 mp, de igyekszem rögtön másra gondolni, és nekemis ált csak lefekvés előtt. mer olyankor már nyugodtak vagyu8nk, nemgondolunk semmire...

2009. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Hát napközben el tudom terelni a gondolataimat, csak tudom ha sokszor eszembe jut akkor esetleg be lehet vonzani, de mondjuk nem hiszem h ebben a formában igaz lenne. remélem:)
2009. aug. 15. 10:25
 10/11 anonim ***** válasza:

nyugi nekem is volt ilyen és elmúlt.

a tavaly nyár volt életem legrosszabb nyara.úgy unatkoztam hogy már beképzeltem magamnak minden hülyeséget, és a végn már azt is hogy megbolonultam.rettegtem hogy nem fog elmúlni soha, de jött az iskola, kolis lettem és a társaság teljesen elfeledtette velem az egészet.idén nyáron csak nagyon ritkán fordult elő.tettem is ellene, pl. elkezdtem angolt tanulni(a suliban olaszt meg németet tanulok), sokat voltam a szabadban meg hasonlók.vidéken élek és a unalmasak a nyarak ezért volt ez.ráadásul az is rátett egy lapáttal hogy egyszer az idegesség miatt elájultam rámfogták hogy epilepsziás vagyok.elküldtek mindenféle vizsgálatra,persze semmi bajom:)

szóval ne aggódj, el fog múlni!

am én is ajánlom a titok c. filmet!:)

2009. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!