Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszédhibára mi a megoldás?

Beszédhibára mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Beszéd közben sokszor érthetetlenek a szavaim, elhadarom/ nem formálom meg őket eléggé. Már nagyon idegesít, hogy mindenki visszakérdez mit is mondtam, és csak sokadszorra éri meg a mondandómat. Mi okozhatja nálam ezt a beszéd zavart? Összefüggésben lehet az önbizalomhiányommal? Szeretnék tenni ellene, talán ha nagyon rákoncentrálok, az segít :\ 18/F
2012. szept. 20. 21:20
 1/4 anonim válasza:
ez a kérdés engem is érdekel :D ugyan ilyen problémáim vannak csak az emberek megértik hogy mit mondok. Ma pld.: "Fogd már med" és tudom hogy meg csak egyszerűen előrébb járok egy mondattal amit ki akarok mondani így összekavarodnak a mondatok :S meg van amikor nem jutnak eszembe szavak bezzeg angolul vagy németül tudnám mondani azonnal de magyarul nem jut az eszembe :S
2012. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedd fel mikrofonnal amit dumálsz, hallgasd vissza, és rá fogsz jönni, hogy az optimális beszélni. Ami még neked is kényelmes, tehát nem kell túlságosan artikulálni mint egy gyogyós logopédus, csak érthetően.
2012. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg neked 2. :D Ez egy nagyon jó ötlet, hogy ez nekem nem jutott eszembe...
2012. szept. 20. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kicsit figyelj oda jobban, a hosszú mássalhangzók legyenek hosszúk. Gyakorolj tükör előtt!
2012. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!