Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hajhullás oka lehet stressz?...

Hajhullás oka lehet stressz? Illetve mi még?

Figyelt kérdés

Nem a hajhullás megszüntetésére, elkerülésére vagyok kíváncsi, nem a típusaira, stb, stb, hanem az OKAIRA.

Köszi. : )


2013. jan. 3. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen gyulladás a szervezetben (betegség, vagy akár lyukas fog)+ vashiány/vérszegénység miatt is lehet.

Vagy lehet külső oka, pl. a zsíros hajhullásnál, a zsíros haj alatt eltömődnek a hajhagymák, és ezért kezd el hullani.

Vagy ha valakinek mindig össze van kötve, akkor sem tud szellőzni a haj.

Én ezeket tudom.

2013. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A vashiány könnyen előfordulhat. Talán ez a legvalószínűbb, mert nem szokott zsíros lenni a hajam, illetve éjjel kiengedve van mindig a hajam, s többnyire napközben is, legfeljebb délután van összekötve.
2013. jan. 3. 20:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen a stressz is okozhat hajhullást.

További okok:

- góc a szervezetben, leggyakrabban fogászati megbetegedés , de krónikus mandulagyulladás, arcüreggyulladás is lehet.

Hormon eltérések:

-pajzsmirigy alul működés

-klimax idején bekövetkező hormonváltozások, már a preklimaxos időszakban is megindulhat

Lehet cink hiány is a háttérben esetleg vashiányos anaemia

2013. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és b vitamin hiány, nagyon keveset eszünk belöle, pedig elég sokmindenért felel a haj és köröm mellett
2013. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most lettem 16 éves amúgy, és lány vagyok.

Köszi a válaszokat.

2013. jan. 3. 20:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Szoktam enni élesztőt esténként. Persze nem vödörszámra, csak egy kis csipetnyit. Azt olvastam, hogy tele van vitaminnal, jó az arcbőrre, a hajra... de lehet, hogy mégis ettől van a hajhullás? Mert amúgy van, nemcsak úgy kérdeztem. :D
2013. jan. 3. 20:13
 7/7 anonim válasza:

-goc a szervezetben (fog, mandula)

-depresszio,stressz, lelki valsag, gyasz, szerelmi banat

-pajzsmirigy, fogamzasgatlo tabletta (szedese, abbahagyasa)

-vitaminhiany

-terhesseg (hormonok)


Ha nem segit semmi ajanlok egy jo injekciot, panthenol a neve, fenekbe adjak, vitamin...10darabos azt hiszem...es nagyon jo...

en nem tudtam kezeltetni a problemam, nem jottem ra mi a baj... a hajhullas csak tunet!!!!nem betegseg!

en mindne nap jartam erre a meleg injekciora, hajra vitamin es nem tudom miert es hogyan d emegallt a hajhullasom (eros hajhullasom volt)..

sok sikert

2013. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!